fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Pendik Lale Bahçesi Anaokulu

Özel Pendik Lale Bahçesi Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:00

Özel Pendik Lale Bahçesi Anaokulu Hakkında

İstanbul Pendik'te bulunan Özel Pendik Lale Bahçesi Anaokulu alanında uzman eğitmen kadrosu ve MEB onaylı eğitim sistemiyle çocukların gelecek eğitim dönemlerinde alt yapı oluşturmalarını amaçlamaktadır. Okul sınıfları on sekizer kişilik olup üç ve altı yaş grubu çocuklara eğitim veren özel bir kuruluştur. Okul içerisinde bulunan psikolojik danışmanlık sistemi ile çocukların kişisel gelişimleri düzenli olarak takip edilmekte ve velilerle paylaşılmaktadır. Okulun giriş saatleri sabah sekiz otuz, çıkış saatleri ise akşam beştir. Okulun fiziki ihtiyaçları karşılamak adına bir adet uyku odası, bir yemekhane, bir bahçe ve oyun alanı mevcuttur. Okul hizmetleri arasında güvenlik, servis, rehberlik, yaz okulu hizmetleri de bulunuyor. Yabancı dil eğitimi İngilizce ve bedensel gelişimi desteklemesi bakımından sabahları jimnastik dersleri veriliyor. Okulun satranç, gezi ve değerler kulübü mevcuttur. Okulda beslenme şekli olarak organik besinler tercih edilmiş olup, üç öğün beslenme yapılmaktadır. Sabah, öğlen ve ikindi saatlerinde verilen beslenmeler bir beslenme uzmanı tarafından belirlenmektedir. Özel Pendik Lale Bahçesi Anaokulu eğitim programında zihinsel gelişimi destekleme, sosyal gelişimi destekleme, duygusal gelişimi destekleme, psiko-motor gelişimi destekleme vardır. Branş dersleri olarak Türkçe dil etkinlikleri, fen ve tabiat çalışmaları, halk oyunları, grup çalışmaları, İngilizce, resim, müzik, drama, yüzme, ünite destek gezileri, eğlenceli katılım partileri ve ünite destekleyici ziyaretler gerçekleştirilmektedir. Rehberlik hizmetlerinde çocukların okula alışma, sosyalleşme, arkadaş edinme ve derslere katılım sağlama konusunda sıkıntı çekmeleri anında oryantasyon çalışmaları ve çocuğu okula alıştırma programları vardır. Bu bağlamda aylık çocuk değerlendirme raporları, aylık eğitim raporları, aylık yemek listesi, özel veli- öğretmen görüşmeleri, ev ziyaretleri yapılmaktadır. Türkçe dil etkinliklerinde fıkra, tekerleme, bilmece, ilginç bilgiler ağırlıklı eğlenceli dersler yapılmaktadır. Özel Pendik Lale Bahçesi Anaokulu yabancı dil çalışmalarında görsel zekâ kullanılarak çocukların aklında kalıcı bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. Okulla birlikte yapılan eğlenceli gezilerde çocuklara kum boyama, akvaryum gezisi, tiyatro gezisi, bisiklet eğlencesi, balon park eğlencesi, çikolata atölyesi gibi etkinlikler yapılmaktadır. Oryantasyon çalışmalarında yapılan testlerde çocuk yaşamında oyun, çocuklarda paylaşım, birbirlerine karşı tutumları, hoşgörülü olup olmadıkları, ince ve kaba motor gelişimleri, duygusal- motor gelişimleri, psiko-motor gelişimleri, beden, kol, bacak, göz, el, beyin koordinasyon becerileri, programlara katılım derecesi, mutluluk derecesi ölçülmektedir. Tüm bu sayılanların bir tanesi bile çocukta yoksa aile ile görüşme sağlanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (6)

 • a

  çocuklarınızın her yönü ile yetişmesinin istiyorsanız kesinlikle bu okula göndermelisiniz emeği geçenlere teşekkür ediyorumdaha çok şube olması uzaktan gelmek zorunda kalıyoruz

 • A

  Çocuğuma evde vermeyi çok isteyipte bir türlü başaramadığım birçok güzel alışkanlığı ve karakter eğitimini çok başarılı bir şekildi veren, iki çocuğumu da severek ve güvenerek okuttuğum güzel bir eğitim yuvası...

 • FA

  Kızım okula başladığından beri daha sosyal daha disiplinli bir çocuk olmaya başladı kısa sürede çok büyük katkısını gördük çocuğumuza okulun.Bunun da nedeni disiplinli bir okul müdürü özveriyle çalışan öğretmenler ve diğer personeller.

 • Çocukların zeka gelişimini destekleyici oyunlar oynatıyorlar özellikle satranç çok oynatıyorlar. Çocuğum okulda her dersi seviyor çok eğleniyor. Öğretmenlerine ilgileri için teşekkürler. Ayrıca yemekleri de gayet iyi her şeyi yemeyen kızım bile okulda yemek sorunu yaşamıyor.

 • MA

  Ders çeşitliliği çok çocukları sadece okuma yazmaya matematiğe hazırlamıyorlar ilgi alanlarını keşfedebilecekleri çeşitli sanat ve spor derslerine de hazırlıyorlar. Öğretmenleri alanlarında uzman oldukları için çocukları doğru şekilde yönlendirebiliyorlar.

 • Veli

  Çocukların bakımının bir an bile ihmal edilmediği, ezberci olmayan bir eğitimi olan, çok güvenebileceğiniz bir anaokulu.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Pendik Lale Bahçesi Anaokulu İletişim Bilgileri

Kaynarca Mah. Aydınlı Yolu Cad. Terakki Sok. No:5, Pendik / İstanbul
0 216 706 6891
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum