fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Rüya Çocuk Akademisi Anaokulu

Özel Rüya Çocuk Akademisi Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 13
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00
Sabahçı: 08:00/12:00
Öğlenci: 12:00/17:30

Özel Rüya Çocuk Akademisi Anaokulu Hakkında

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Özel Rüya Çocuk Akademisi Anaokulu uzman kadrosu verdiği kaliteli eğitim ile 3-6 yaş gruplarındaki çocuklara eğitim vermeye devam etmektedir. Okulun temel amacı iletişim becerileri kuvvetli , mutlu ve sevgi dolu bireyler yetiştirmektir. Okulun oyun grubu da bulunmaktadır. Gün içerisinde enerjisi harcayan ve etkinliklere katılan öğrencilerin dinlemesini sağlamak amacıyla uyku odaları oluşturulmuştur. Yemekhanesinde çıkan yemekler çocukların günlük ihtiyacı olan kaloriyi sağlamaktadır. Çocukların eğlenerek öğrenmelerini ve okullarını sevmelerini amaçlamak adına oyunlar ve etkinlikler yapmakta olan okulun bunları destekleyecek özellikte bahçe ve oyun alanlarına sahiptir. Temizlik ve güvenlik konusunda oldukça dikkatli davranılmakta ve önemler alınarak sorunların meydana gelmeden çözümlemeye çalışılmaktadır. Bu amaca uygun olarak okulun kendi servisi içerisinde çocukları evlerinden alıp tekrar ailelere teslim eden personellere sahiptir. İstenilen bölgelere servis ayarlanmaktadır. Okulun kendine ait bir psikolojik danışmanı ve rehberlik servisi bulunmaktadır. Çocukların toplum içerisindeki davranışlarını, kazanımlarını ve bireysel gelişimlerini incelenmekte ve velilere gerekli bilgilendirme yapılmaktadır. Okulun kendi sitesi üzerinden yemek listelerine, eğitim programlarına ve etkinlik listelerine ulaşmak mümkündür. Anaokulu eğitim süresince yaz döneminde de devam etmektedir. Yabancı dilin okul öncesi verilmesinin gerekliliğine inana anaokulunda yabancı dil olarak İngilizce dersleri verilmektedir. Okulun gezi kulübü, satranç kulübü ve müzik kulübü bulunmaktadır. Bunların haricinde çocuklar için modern dans , halk oyunları , yaratıcı drama gibi eğitimlerde verilmektedir. Bunlar sayesinde çocukların beden dili ile de sağlıklı iletişim kurup kendini ifade etmesi sağlanmaktadır. Özel günlerde ve haftalarda çocuklara için etkinlikler ve geziler düzenlenmektedir. Çocukların gelişimini arttırmak adına yapılan eğitici programlar bu gezilerle desteklenmektedir. Çocuklara tiyatro, sinema, müze ve doğa gezileri gibi geziler sunulmaktadır. Yapılan her gezi ve programlar velilerin bilgisi içerisinde gerçekleştirilmektedir. Özel Rüya Çocuk Akademisi Anaokulu'nun bahçesi ve içerisinde kullanılan oyuncak, mobilya ve materyaller çocukların hata paylarını ve olası kazaları en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca sitesi üzerinde sağladığı kolaylıklar arasında kayıt formu kolaylığı da mevcuttur. Okul size bu formla ilgili geri dönüş yaparak kayıtla ilgili son basamaklar hakkında bilgilendirme vermektedir. Bünyesindeki öğretmeni çocuk gelişimi bölümünden mezun ve eğitimi hayatını birçok seminer ve sempozyumla desteklemiş okul öncesi öğretmeni bulundurmaktadır. Çocuklar için aile sıcaklığında, kendilerini güvende hissedecekleri bir ortam hazırlanmıştır. Okulun kayıtları devam etmektedir.

Özel Rüya Çocuk Akademisi Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Reggio Emilia Yaklaşımı

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Özel Rüya Çocuk Akademisi Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Rüya Çocuk Akademisi Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  13
 • Özel Rüya Çocuk Akademisi Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 07:00 - 19:00 şeklindedir. Kurumda yarım gün eğitim seçeneği de bulunmaktadır. Sabahçı grup 08:00 - 12:00 saatleri arası eğitim görmektedir. Öğlenci grup 12:00 - 17:30 saatleri arası eğitim görmektedir.
 • Özel Rüya Çocuk Akademisi Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Rüya Çocuk Akademisi Anaokulu yaş aralığı nedir?
  3-6
 • Özel Rüya Çocuk Akademisi Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Rüya Çocuk Akademisi Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Rüya Çocuk Akademisi Anaokulu Yorumları (2)

 • Okulda yaz okulu da olması bizi çeken yanlarından biri oldu. Kızımın daha önceki okulunda bu uygulama yoktu yazları başka okula göndermek zorunda kalıyorduk ve alışma sorunu yaşıyorduk. Şimdi böyle bir sorunumuz kalma kızım da okulunu ve öğretmenlerini çok seviyor zaten halinden gayet memnun.

 • EB

  Çocuğumuzu Rüya Çocuk Akademisi'ne gönderiyoruz . Okul geniş bir binaya sahip olmasına rağmen bahçesi çok küçük. Sınıflar düzenli ve temiz çocuklar hastalanmaması için özellikle dikkat ediliyor. Tüm çalışanlar işlerini titizlikle yapıyor. Bu disiplininden ve bize karşı her zaman güleryüzle yaklaşmasından okul müdürüne de teşekkürler.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Rüya Çocuk Akademisi Anaokulu İletişim Bilgileri

Hürriyet Mah. Adnan Kahveci Cad. Türkeli Sokak No:2 Kartal/İstanbul
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum