fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Sancaktepe Yenidoğu Okulları Montessori Anaokulu

Özel Sancaktepe Yenidoğu Okulları Montessori Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:00

Özel Sancaktepe Yenidoğu Okulları Montessori Anaokulu Hakkında

Yenidoğu Okulları ülkenin eğitim alanında ileri gelen okullarından biri olmayı amaçlamaktadır. 21. yüzyılın gereksinimleri doğrultusunda öğrencilerin dünya vatandaşı olabilmeleri yönünde eğitilmesi fikrine sahip olan okul öğrencilerin çeşitli etkinlik ve sunumlar ile çok yönlü şekilde eğitmeyi amaçlamaktadır.
Özel Sancaktepe Yenidoğu Okulları Montessori Anaokulu yaklaşık 8.500 m² kapalı alana ve 2.000-2.500 m² açık sahip olan Yenidoğu Okulları Sancaktepe Kampüsü’nde yer almaktadır. Okul 2 ayrı bloktan oluşmaktadır. Ana binada ilkokul ve ortaokul kademeleri eğitim görmektedir. Diğer bina ise Montessori eğitimi verilen anaokulu ve spor salonu ve konferans salonunu da barındırmaktadır. Bloklar arası ulaşım tüp geçit ile sağlanmaktadır. 320 kişilik konferans salonu, 15 adet atölye odası ve son teknolojiye sahip Fen ve Teknoloji Laboratuvarları 350 kişilik yemekhane ve imalathane, Kantin, kütüphane, ana binada 4 mescit bulunmaktadır.
Özel Sancaktepe Yenidoğu Okulları Montessori Anaokulu akıl fikir atölyesi ile analitik düşünme, problem çözebilme, yorumlama ve sentez yapabilme gibi bilişsel alan basamaklarının kullanılması hedeflenmektedir. Öğrenmeyi kolaylaştırıcı etkisiyle öğrencilerin, farklı disiplinlerde yaşanacak problemlere stratejik ve akılcı çözümler geliştirebilmelerine yardımcı olunmaktadır. Öğrenciler mutfak atölyesinde, bir yandan yemek yapmayı öğrenirken, aynı zamanda da öz bakım becerilerini destekleyici temel aktiviteleri gerçekleştiriyorlar. Bunları yaparken de hem yemek kültürümüzle, sofra adabımızla hem de en önemlisi “israf, kanaat, şükür” gibi temel kavramlarla daha yakından tanışma fırsatı yakalamış oluyorlar. Kullanım ömürleri bitmiş ya da atık durumda olan malzemeleri uygun projelerde birleştirerek yeniden kullanıma sunulması geri dönüşüm atölyesindeki çalışmalarla gerçekleşmektedir. Böylelikle hem hayal gücü ve tasarım becerileriyle yepyeni formda kullanılabilir bir ürün ortaya çıkmış oluyor hem de öğrencilere çevreyi koruma ve tasarruf bilinci kazandırılmaktadır.
Özel Sancaktepe Yenidoğu Okulları Montessori Anaokulu'nda bulunan Lego Maker atölyesinde öğrenciler, yapılandırılmış senaryolar doğrultusunda Lego parçalarından özgün tasarımlar yapıyor ve bu robotların çalışabilmesi için temel kodlama çalışmaları ile farklı ihtimalleri düşünerek çıkacak problemlere çözümler üretmeyi öğreniyorlar.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Sancaktepe Yenidoğu Okulları Montessori Anaokulu İletişim Bilgileri

Veysel Karani Mahallesi Osman Gazi Caddesi No:211 Sancaktepe/istanbul
0 216 706 6889
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum