fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Yenidoğu Okulları

Yenidoğu Okulları güncel eğitim ücretlerine, fotoğraf galerilerine ve iletişim bilgilerine ulaşın. Yenidoğu Okulları hakkında ayrıntılı tüm bilgilere göz atın.

Yenidoğu'dan Eğitime Bakış

Yenidoğu Okulları'nda Eğitim

Yenidoğu Okulları'nın eğitime bakış açısı bilgi, insan ve toplumu geliştirmeyi hedefleyen bütünsel ve örtücü bir eğitim anlayışı üzerinde oluşturulmuştur. Eğitim, insan gelişiminde en büyük pay sahibidir. Doğru eğitim almış bireyler; kendisine, insanlığa, hayata, ülkesine ve geleceğe daha yararlı hale gelmektedir. Yenidoğu Okulları bütünsel eğitim yaklaşımları ile öğrenim hizmeti vermektedir. Yenidoğu Bütünsel Eğitim Sistemi insan odaklı bakış açıları ile öncü bir kurum olma amacını taşımaktadır.


Yenidoğu Okulları'nda Din Eğitimi

İnsanın hayatında en önemli kavramın inanç olduğunu düşünen Yenidoğu Okulları, insanların din çerçevesinde hayatının temel eksenleri belirlediğini bilmektedir. İnsanların, inançlarını en etkin ve doğru biçimde öğrenmeleri bir gereksinim hale gelmektedir.


Yenidoğu'da, öğrenciler; inançlarını en etkin biçimde öğrenmeleri için özel programlara tabii tutulmaktadır. Öncelikle kutsal kitap olan Kur'an-ı Kerim başta olmak üzere siyer ve temel bilgilerden oluşan eğitim programları ile öğrencilerde güçlü ve doğru olan din kültürü ve ahlak bilgisi oluşması için çalışmalar sürdürmektedir.


Yenidoğu Okulları'nda Dil Eğitimi

Yenidoğu Okulları, insanların arasında iletişimi sağlamakta en önemli araç olan dil eğitimini öğrencilerin doğru biçimde almaları için programlar sürdürmektedir. Dil eğitimi ayrıca nesiller ve çağlar arasında kültürel bir miras olmakla birlikte tarihi değerleri de beraberinde getirmektedir. İnsanın kullandığı kelimeler, kelime haznesini belirlemektedir. Bir bireyin kelime haznesi ne kadar genişse kendisini anlatma, düşüncelerini ifade edebilme ve yorumlama gücü o kadar gelişmektedir.


Yenidoğu'da ana dil eğitimi okul öncesi dönemden başlayıp lise son dönemine kadar eğitimin önemli bir parçasını kapsamaktadır. Özel okulda yapılan masal, hikaye, drama ve kompozisyon gibi çalışmalarla desteklenen ana dil eğitimi, öğrencilerin kendilerini en doğru şekilde ifade edebilmeleri için önem arz etmektedir. Aynı zamanda okul öncesi dönemde Yenidoğu Okulları Montessori eğitimi vererek öğrencilerin bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurmakta ve bağımsız olarak çok yönlü gelişmelerine katkıda bulunmaktadır.


Yenidoğu Okulları'nda Yabancı Dil Eğitimi

Günümüzde yabancı dil eğitimi bir gereksinim haline gelmektedir. Özel Yenidoğu Okulları yabancı dil eğitimine önem vermektedir. Öğrencilerini uluslararası standartlarda eğitmeyi hedefleyen kurumda yabancı dil eğitimi okul öncesi temel alınarak başlamaktadır. Yenidoğu Okulları, 5.sınıftan itibaren yabancı dil ağırlıklı eğitim hizmeti vererek bu gerekliliği somutlaştırmaktadır. Özel okulda haftanın 15 saati alanında uzman olan Türk ve yabancı eğitmenler ile okuma-yazma-konuşma çalışmaları şeklinde yapılandırılmaktadır. Yenidoğu, çeşitli İngilizce faaliyetlerle yabancı dil pratiğini gelişimini desteklemektedir. İngilizce eğitimin haricinde 6. ve 7. sınıf düzeylerinde haftada 2 saat olmak üzere Arapça dil eğitimi de Yenidoğu Okulları'nda öğrencilere sunulmaktadır.

Sportif ve Sanatsal Faaliyetler

Yenidoğu Okulları'nda bulunan sportif-sanatsal faaliyetler; görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi şeklindedir. Öğrencilerin herhangi bir alanda yetkin olması planlanarak düzenlenmektedir. Öğrencilerin çeşitli ilgi ve yetenekleri bazı testlerle ön plana çıkarılmaktadır. İlgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirilen öğrencilerin yönlendirildikleri alanda ilerlemeleri hedef alınmaktadır. Bu sayede Yenidoğu Okulları'ndan mezun olan her öğrencinin bir enstrüman çalma, bir sanat veyahut spor branşını profesyonel bir biçimde icra etme yetkinliğine varmış bulunmaktadır.

Yenidoğu Okulları Tanıtım Filmi
Yenidoğu Okulları İndirimleri
Yenidoğu Okulları Yorumları
Devamını Gör
Yenidoğu'dan Eğitime Bakış
Yenidoğu Okulları Tanıtım Filmi
Yenidoğu Okulları Galeriler

Yenidoğu Okulları Kampüsleri

Yenidoğu Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Bahçeşehir Yenidoğu Okulları Kampüsü
İstanbul / Başakşehir
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Yenidoğu Okulları İlkokulu, yaklaşık 13.000 m² kapalı bir alana sahip olması nedeni ile öğrencilerine teneffüs ve d...
Yenidoğu Okulları Başakşehir Kampüsü
İstanbul / Başakşehir
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Başakşehir 'de bulunan Özel Başakşehir Yenidoğu Okulları Montessori Anaokulu'nda tüm dünyada ilgi görmüş ve baş...
Başakşehir 5. Etap Yenidoğu Okulları Kampüsü
İstanbul / Başakşehir
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Başakşehir 5. Etap Yenidoğu Okulları İlkokulu, verdiği eğitimin çok yönlü oluşuyla dikkat çeken bir kurumdur. İstan...
Yenidoğu Okulları Çekmeköy Kampüsü
İstanbul / Çekmeköy
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Çekmeköy Yenidoğu İlkokulu, İstanbul'un Çekmeköy ilçesinde bulunan bir eğitim kurumudur. Milli ve manevi değerlere...
Yenidoğu Okulları Sancaktepe Kampüsü
İstanbul / Sancaktepe
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
<b>Yenidoğu Okulları</b> ülkenin eğitim alanında ileri gelen okullarından biri olmayı amaçlamaktadır. 21. yüzyılın gerek...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Yenidoğu Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum