fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Sihirli Gemiler Anaokulu

Özel Sihirli Gemiler Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Sihirli Gemiler Anaokulu Hakkında

Özel Sihirli Gemiler Anaokulu'muz 2012 yılından beri high-scope (aktif öğrenme) eğitim modeli ile Maltepe Bağlarbaşı bölgesinde 2 katlı binası ve güzel bir bahçesi olan, yoğun çalışma saatleri olan ebeveynler için düşünülmüş sabah 07:30 akşam 18:30 arasında hizmet vermektedir. Eğitim programımız tam gün, yarım gün ve esnek saatler şeklinde olmaktadır. Misyonumuz okul öncesi 3-6 yaş çocuklarımızın mutluluğu olmakla beraber karakter ve değerler eğitiminin davranımını kazandırarak öz güvenli olmalarını sağlamaktır. Özel Sihirli Gemiler Anaokulu'nda her gün ingilizce eğitim verilmektedir. Bunun yanında müzik-ritimle matematik, drama, satranç, akıl oyunları, bale-dans,sanat atölyesi,mutfak atölyesi ve jimnastik branş dersleri verilmektedir. Okulumuzun çalıştığı bizim çocuklarımızı güvenle emanet edebileceğiniz servis firmamızda size bu konuda yardımcı olmaktadır. Ayda bir kez yine kurumumuzun anlaşmalı olduğu hastane doktoru tarafından çocuklarımızın ücretsiz muayeneleri yapılmaktadır. Ayrıca Maltepe bölgesinde bulunan okulumuzda Mobildiri uygulamasıyla çocuklarınızın günlük aktivitelerini takip sistemiyle kontrol edebilirsiniz.Mutfak için gerekli olan alışveriş Migros mağazalarından haftalık yapılmaktadır. Vizyonumuzu geniş tutarak; iyi ve mutlu insan olmazsa olmazımızdan yola çıkarak her geçen gün değişen dünyayla birlikte Atatürk ilkeleri ve inkılapları doğrultusunda yarınlarımıza ışık tutuyoruz. Sevgi ve saygıyla kalın...

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Beden Eğitimi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar

 • SB

  Sihirli Gemiler Anaokulu Dolu dolu 2 yıl geçirdik.Bu süreçte oğlum okulunda çok mutluydu Başta Mine hanım olmak üzere Öğretmenimiz Derya hanım a ilgi ve alakasından dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Iyiki varsınız.Sihirli Gemiler Ailesi.

 • GP

  ayaz i sizin okulunuzdaki aldigi egitim sonrasinda piyano ya yonlendirin demistiniz ve ayaz piyano dersine basladi ve ogretmeni cok ileri seviyede oldugunu soyluyor.. ritim duygusu cok cok iyiymis.. cok kisa surede notalari ogrenmeye basladi.. temelinde okulunuzun cok etkisi var.. bugun ilk iki el parcasini calmis.. sizinle paylasmak istedim.. ozgur hocama da cok tesekkurler selamlar.

 • AP

  Ne çok seveniniz var. Çünkü başta siz olmak üzere hepiniz mükemmel öğretmenlersiniz. İyiki sizleri tanıdık Mine Hanım. Çok şanslıyız çok. Çok kıymetlisiniz, sizleri çok seviyoruz.

 • BK

  Ilk defa kızım 4 yaşındayken Sihirli gemiler anaokuluna başladık ve ilkokula başlayana kadar devam ettik.Bu dönemde 3 öğretmeni ve Mine hanımı yeterince tanıdık.Oncelikle okul muduresi Mine hanım öyle donanımlı ve öyle ilgili bir insan ki her gün saat 8 de okulda oluyor, tum cocuklar cikana kadar da orada kaliyor.Bunun yanisira her türlü sorunla bizzat kendisi ilgilenerek en iyi şekilde çözüyor.Ogretmenleri de kendisi gibi anaç ilgili ve kaliteli kişiler.Bu yüzden güven içinde hiç telaş etmeden rahatlıkla çocuklarınızı emanet edebileceğiniz bir yer.3 yıl boyunca hiç sorun yaşamadık ve kızım ilkokula başladığında verdikleri eğitimi diğer çocukları görünce hissettim.Kizim Nisa'nin sınıfındaki diger çocuklardan daha dikkatli,daha olgun ve daha sosyal olduğunu gördüm.Iyiki varsınız Sihirli Gemiler ve hep var olun

 • DB

  Başta Mine Gemicioğlu ve tüm Sihirli Gemiler Anaokulu ekibine kendi ailem adına teşekkürlerimi iletiyorum. Oğluma verdiğiniz emek ve ilgi için minnettarım.

 • OKUL MÜDÜRESİ MİNE HANIM BAŞTA OLMAK ÜZERE GÜLERYÜZ VE SAMİMİYETLE BENİ VE EŞİMİ KARŞILAYAN TÜM ÇALIŞAN EKİBE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDİYORUM.ÇEVREDEKİ TÜM KREŞLERİ GEZDİK ANCAK BİZE ENÇOK GÜVEN VEREN SİHİRLİ GEMİLER ANAOKULUNU TERCİH ETTİK İYİKİDE ETMİŞİZ ELBETTEKİ ALIŞMA DÖNEMİNDE ÇOCUĞUM AĞLADI BENİ BIRAKMAK İSTEMEDİ İLK KREŞ TECRÜBEMİZ İDİ BU ZORLUĞU BİLE BİZE EN İYİ ŞEKİLDE TÜM ÇALIŞAN EKİP CANLA BAŞLA KOLAYLAŞTIRDILAR BEN BİLE BU KADAR ÇABUK ALIŞACAĞINA İNANAMADIM ŞU ANDA KIZIM HAFTA SONU BİLE KREŞE GİTMEK İSTİYOR.EMİNİN HER AİLE TİTİZLİKLE KREŞ ARAYIŞINDA GÖNLÜNÜZ RAHAT Bİ ŞEKİLDE SİHİRLİ GEMİLER BİZLER İÇİN HARİKA Bİ SEÇENEK MİNE HANIMA TEKRAR BURADAN TEŞEKKÜR EDİYORUM BÖYLE BİR OKULU AÇIP İŞLETTİĞİ İÇİN..ÖZETLEMEK GEREKİRSE GÜVENLİ,SAMİMİ,ÖZVERİLİ,DÜRÜST,AKADEMİK VE SAHADA HARİKALAR DÜŞÜNMEDEN ÇOCUKLARINIZI GÖNDEREBİLİRSİNİZ SAYGILAR

 • H

  Güvenilir, idealist, güler yüzlü bir ekip arıyorsanız bilin ki doğru yerdesiniz. Başta Okul Müdürümüz Mine Gemicioğlu,Öğretmenlerimiz ve Yardımcı Personeline kadar hepsi o kadar sıcak ve samimi ki enerjilerini direk alıyor ve onlardan ayrılmak istemiyorsunuz. İyki yolumuz kesişmiş ve iyki tanımışız onları. Oğlum İlkay Yağız iki yıl Ezgi Öğretmenimizden eğitim aldı bu yıl 1.sınıfı başarı ile bitirdi. Okulumuzdan mezun olduk ama biz halen beraberiz ve biliyoruz ki her zaman da beraber olmaya devam edicez çünkü artık bir aileyiz. Kendilerini halen ziyaret eder ve aklımıza takılan birşey olduğunda hemen danışır fikirlerini alırız. Çoçuklarınızı ailenizden sonra bırakabileceğiniz en güvenilir okul Özel Sihirli Gemiler Anaokulu'dur.

 • İlk görüşmede sevgili Mine Hanım 'ın duruşu ve eğitim hayatına bakışı, disiplininden çok etkilendik ve aradığımız güvenilir okulumuzun Sihirli Gemiler olması gerektiğine karar verdik . 2 yaşında bir çocuğun güvenle gidebileceği , öğretmenlerimizin ilgisi,Mine hanımın dostça ve güvenilir yaklaşımı oğlumu kısa sürede okuluna alışmasını sağladı. Büşramızı çok seviyoruz . 2 yaşındaki oğlum hergun hadi Büşraya gidelim diye evden çıkıyor olması çok sevindirici. Teşekkür ediyoruz herkese . Sevgiler

 • DD

  Kızımı güvenli ellere teslim ettiğimden çok eminim. İlgilerini de, eğitimlerini de çok yeterli buluyorum. İyiki tercih etmişiz.

 • İT

  Öğretmenlerimizin ve okul müdürümüz Mine Hanımın güler yüzlü olması çocuklarımıza çok ilgili davranmaları ve sevgiyle yaklaşımlarından çok memnunum. Oğlumu gönül rahatlığıyla gönderiyorum. Okul öncesi verilen eğitimden ve okul faaliyetlerini yeterli buluyorum. Tüm çalışanlara çok teşekkür ederim.

 • Y

  Güven ve sevgi icinde 3.yılımızı doldurduk. Bir gün bile tedirgin olmadigim okul yönetimine tesekkurlerimi sunarım.

 • 2 senedir oģlum s8hirli gemiler anaokuluna gidiyor.okul müdürü mine hanıma öğretmeni ezgi hanıma geçen seneki öğretmeni derya hanıma sonsuz teşekkür ediyorum.

 • B

  Okulun müdüresi Mine Hanım ve tüm öğretmenler gayet ilgili ve sevecen bu nedenle gönül rahatlığıyla çocuklarımızı bırakabiliyoruz.Ayrıca dansa, yaz okuluna (at,tenis,jimnastik,yüzme gibi faaliyetlere),ingilizce ve robotik kodlama gibi derslere vermiş oldukları önem çocuklarımızı ve bizi mutlu ediyor

 • HG

  Kızımın ilk okul deneyimi olduğu için bazı korkularımız vardı fakat adaptasyon sürecini öğretmenimizin ilgi ve alakasıyla kısa sürede atlattık, şuan severek gidiyor.Emeği olan herkese teşekkürler

 • PY

  Çocuğumu gönül rahatlığıyla bıraktığım ve çocuğumun canım okulum diye bahsettiği bir yer daha ne olsun :) Öğretmenlerimize çok teşekkür ederim çocuklarımıza okulu bu kadar çok sevdirdikleri için.

 • ZB

  Biz okulumuzdan ve ogretmenlerimizden cok memnunuz.Cocugumuzun okula keyifle gidip gelmesi bizi mutlu ediyor. Ilginize ve emeginize tesekkur ederiz.

 • FY

  Başta Mine hanım ve tüm öğretmenlerimiz sonsuz sevgi dolu ve melek kalpliler. Böylesine vicdanlı, sevgi dolu bir öğretmen kadrosu ve mükemmel bir okula sahip olduğumuz için çok şanslıyız..

 • T

  Güvenle çocuğumuzu emanet ettiğimiz bir okul olmakla birlikte öğretmenlerimizin güler yüzlülüğü çocuklara yaklaşımı ve ilgilenmeleri onlara herşeyden önce iyi bir birey olmaları için onlara gereken değerleri öğretmeleri ,yaratıcı ve yenilikçi eğitim ve öğretimi güncel takip eden bunlardan çocuklarımızın yararlanması için her türlü fırsatı değerlendirip fırsatları bize sunan okulumuza sonsuz teşekkürlerimle beraber iyi ki varsınız ve iyi ki sizi seçmişiz kızım resmen bu okulda öğretmenlerine aşık:)

 • yöneticilerinden öğretmenlerine hepsi birbirinden mükemmel insanlara emanet ediyorum kızımı, gözüm hiç arkada kalmıyor.Çok özverili ve şefkat dolu bir okul olduğunu düşünüyorum.Küçük yaşta verince anne babalar daha tedirgin oluyor okul seçiminde kesinlikle tavsiye ediyorum :)

 • KS

  Okulumuzda 2 yılımızı bitirdik. Gerek etkinlikleri ile gerek öğretmenleri ile dolu dolu bir okul çocuklarımıza ailelerinde sonra Okulda da sevginin devam ettiğini ziyaretleriniz de görebilirsiniz.çocuklara bir şeyler öğretmenin temelinde Sevgi yatar her zaman zoraki dayatma ile hiç birşey öğretemezsiniz. Sihirli gemiler de sevginin bol olduğu bir okul bu kurucumuz Mine hanımin Sevgi dolu bir insan olmasını da bağlı tabi öğretmenlerimizde öyle hepsine çok teşekkür ediyoruz iyilik varsınız❤️

 • KO

  Güler yüzlü öğretmenleri ve size verdikleri gönül rahatlığı çok önemli. Ayrica cocugumda gördüğüm değişim ve gelişim ise paha biçilemez ;)

 • Gd

  Çocuklarımızı gönül rahatlığıyla bırakacağımız emin eller

 • Sn

  Okukumuzu 3 kelimeyle şöyle özetleyebiklrim düzen güven Samimi bir eğitim kadrosuyla eğitimin bir çatı altinda toplanmiş Halidor sihirli gemiler

 • CD

  Bahçesinin çehresi ve genel olarak okulun bulunduğu muhit biraz biri düşündürdü. Annemlere yakın diye yarım gün olarak başladım ama çok çok memnun kaldık hiç korkularımızı bize yaşatmadılar. Seneye tam zamanlı bile düşünüyorum bütçemiz yeterli kalırsa

 • FH

  İngilizce derslerini tamamen kulak aşinalığı ve dil aşınalığının odağında işliyorlar. Biraz daha farklı şeyler öğretebileceklerini düşünüyorum. Bunun dışında okulumuzdan çok memnunuz

 • GA

  Küçük yaş çocuklarıyla her zaman birebir ilgilenmeleri ve onları asla yalnız bırakmamaları bizi çok mutlu ediyor. Oğlumuz baya yaramaz bu yüzden yuva veya anaokulu doğru mu diye düşünüyorduk fakat buradaki ilgiyi görünce aklımızdaki soru işaretleri ortadan kalktı

 • AU

  Okulun gezileri ve zaman zaman yaptırdığı farklı aktiviteleri çocuklara yeni bir bakış açısı ve tecrübe katıyor

 • HK

  Dans eğitimine verdikleri önem çok güzel. Çocukları hem dans etmeye sevk ediyorlar hem grup halinde ortaya bir şeyler çıkarmayı öğreniyor çocuklar

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Sihirli Gemiler Anaokulu İletişim Bilgileri

Bağlarbaşi Mahallesi Kooperatif Caddesi No:21 Maltepe / İstanbul
0 216 706 0132
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum