fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Tarçından Maviye Anaokulu

Özel Tarçından Maviye Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 09:00/13:00
Öğlenci: 12:30/16:30

Özel Tarçından Maviye Anaokulu Hakkında

Çocukların fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimlerinin bir bütünü oluşturduğuna inanıyoruz. İlk yolculuklarına yuva olan okulumuzda yalın ve doğal objelerle; sanatsal yeteneklerine, matematiksel becerilerine, bilimsel meraklarına, sportif yönelimlerine ortam hazırlıyor, çok yönlü gelişimlerini destekliyoruz. Eğitimden, kendiliğin keşif yolculuğunu anlıyoruz. Öğrenme yükümlülüğünden önce, öğrenme zevkini tattırıyoruz. Hayatın geniş sahnesine doğru giden yolun daha ilk durağında, adımlarına inanç ve özgüven kazandırıyoruz. Okulumuzda, onlara özel çocukça bir iklim yaratıyor, fiziki koşulların, ideal düzeyde olmasına özen gösteriyoruz. Şehrin içinde yer alan ama şehrin gürültü ve kaosundan uzak, müstakil villada bulunan okulumuz ve tamamen bize ait geniş bahçemiz, çocuklarımızın hareket serbestisini yaşamaları, doğaya dokunmaları ve denge duygusu kazanmaları için harika bir ortam yaratıyor. Her an yeni bir şeyler öğrenen çocuklarımıza, sadece oyun için tasarlanmış serbest oyun sınıfında sınırsız keşif özgürlüğü tanıyoruz. Beslenme sistemimizde minik bedenlerden yapay, endüstriyel, paketlenmiş ürünleri ve şekeri uzak tutuyoruz. En sağlıklı, doğal ve temiz koşulları çocuklarımıza sunmak için mutfağımıza giren herşeyi özenle seçiyor, yemeklerimizi kendimiz pişiriyoruz. Çocuklarımızın tükenmez enerjisini, cıvıl cıvıl heyecanını doğru beslenme ile destekliyor, mevsimsel sıcaklıklar elverdiğince seracılıktan yararlanıyoruz.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar

 • ad

  Egitime bakis acilarini cok sevdim. Hic bir seyi zorlama gibi yapmiyorlar. Susleyip abartmiyorlar. Cocuklarin penceresinden bakiyorlar. Öğretmenleri çok cana yakın bir okul.

 • MV

  2 aydir ogluma okul bakiyoruz. Baktigim okullarin hepsine oglumla gitmedim. Begendiklerime onu da goturdum. İki okulu sevdi, baslarda okula uyum dorunu yasayacak saniyordum acikcasi. Ama tarcindan maviye anaokuluna girer girmez olumlu tepkileri bizi cok sasirtti. Kiyaslamak istemiyorum ama buranin havasi daha giriste bile farkli.

 • EP

  Yeni kayıt yaptırdım. Bana anlattıklarından çok etkilendim. Okul arayış sürecince birçok okul gezdim ama buradaki ilgiyle hiçbiryerde karşılanmamıştım. Bu okulu tercih etmemin asıl sebebi bu oldu. Kadrosu çok kaliteli, Kanadadaki bilim sistemiyle işbirliği yapıyorlar. Evime biraz uzak kaldı ve Esenyurt bölgesine servisleri yok ama kendim getireceğim. Sene içinde Esenyurt civarına servis eklenme ihtimali bulunuyor. Bu okulu diğer velilere tavsiye ederim.Servis güzergahları

 • GT

  Bir anne olarak bulabildiğim en güzel okul. Disiplinli, temiz, güvenilir en önemlisi de bu zaten. Bütün öğretmenlerin sevecen olması, işini severek yapıyor olmasını beğeniyorum.

 • AO

  Okula girince herseyin cocuk icin hazirlandigini hissediyosunuz. Çocuklar icin ozel vestiyer yaptirmislar. Sahsen ben ozbakim becerilerini kazanmasini cok onemsiyorum. Oglum bayildi. Ozellikle idarecisinin uzman psikolog olmasi beni bir cok konuda aydinlatmasina sebep oldu. Ogrenciyi cok yonlu tanimaya calisiyorlar.

 • yt

  Okulu gezdiğimizde binanın tamamen yenilenmiş olduğunu ve çocuklara göre tasarlanmış olduğunu gördük. Bahçesi çok geniş, çimen kaplı ve ağaçta meyveleri, sebze bahçesinde domatesleri biberleri yetiştiriyorlar. Çocukların bunları görmesinin çok güzel olduğunu düşünüyorum. Bir de kapalı oyun sınıfı var, içerisi aylık üyelikle girilen saatlik oyun alanları gibi sanki ama daha güzel. gün içerisinde tüm sınıfların 2 saat serbest oyun oynadıklarını söylediler. sahipleri çok canayakın kişiler.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Tarçından Maviye Anaokulu İletişim Bilgileri

Bahçeşehir 2. Kısım Mah. Turgut Özal Bulvarı, No:56/c, Başakşehir / İstanbul
0 212 963 2073
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum