fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Tuzla Buğra Anaokulu

Özel Tuzla Buğra Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel Tuzla Buğra Anaokulu Hakkında

Çocukların farklılıkları göz önüne alınarak, “yaşayarak öğrenme metodu” nu esas alan Özel Tuzla Buğra Anaokulu Tuzla Şubesi’nde akademik ve sosyal gelişimi destekleyen eğitim programları uygulanmaktadır. Okul öncesi dönemde oyunun önemi vurgu yapılarak, çocukları bir üst akademik düzeye hazırlarken onlara en iyi eğitim ortamları sunulmaktadır. Özel Tuzla Buğra Anaokulu'nda çocukların İngilizceyi kendilerini ifade edebilecek seviye de öğrenmelerine önem gösterilmektedir. Oyun hem eğitim hem İngilizce programının merkezine yerleştirilmiş olup, bu sayede çocukların yabancı dillere karşı olan önyargıları kırılıp, yaşlarına uygun kelime gruplarını öğrenmeleri ve yine yaşlarına uygun olarak kendilerine ifade edebilmeleri sağlanmaktadır. İngilizce derslerine hem Türk hem de anadili İngilizce olan bir öğretmen eş zamanlı olarak girmektedir. “Çoklu Zeka Kuramı” gereğince her çocuğun öğrenme yollarının farklı olduğu göz önüne alınarak hareket edilmektedir. Eğitim yılı boyunca derslerin işleneceği kitap Super Safari 1-2- 3 olarak belirlenmiştir. Yetenek geliştirme programına paralel olarak çeşitli branş dersleri işlenmektedir. Derslerdeki günlük etkinliklerin yanında Dans ve Bale, Müzik, Bilgisayar, Branş etkinlikleri, Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar vb. ilgi alanlarına yönelik aktiviteler devam etmektedir. Özel Tuzla Buğra Anaokulu'nda çocukların derslere en iyi şekilde adapte olabilmesi amacıyla tanışma çalışmaları, adaptasyon süreci çalışmaları yapılmaktadır. Her öğrencinin gelişimleri takip edilmesi doğrultusunda rehberlik servisi tarafından gelişim sürecini değerlendirme, dönem ve yıl sonu değerlendirmeleri ve veli görüşmeleri gerçekleştirilmektedir. Öğrencilere sunulan 3 öğün yemek okulda hazırlanmakta olup, Tuzla şubesinin mutfağından diğer şubelere dağıtılmaktadır. Çocuklara en uygun menüler uzmanlar tarafından onların günlük kalori ihtiyacı göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Hijyen koşulları ve yemekhane hizmetleri sık aralıklarla hem iç hem de dış denetimlerden geçirilmektedir. Özel Fen Koleji Anaokulu 'nun ulaşım ve servis ihtiyacı okulun servis organizasyonu tarafından üstlenilmiş olup, Servis Sürücüleri; öğrenci taşımacılığı konusunda tecrübeli, mülakat yapılarak görevlendirilmiş, valilikçe verilen yetki belgesine sahip kişilerden oluşmaktadır. Okulda 5-6 yaş gruplarına yönelik Growing Readers Early Literacy Curriculum (Erken Yaş Okuma-Yazma Gelişim Müfredatı) programı uygulanmaktadır. Özel Tuzla Buğra Anaokulu'nda yaz okulu programı bulunmaktadır. Yaz okulunda çocuklarla bilikte yüzme, eğitsel oyunlar, basketbol, bilgisayar, jimnastik, atletizm, müzik, dans, voleybol, görsel sanat, İngilizce, satranç ve drama aktiviteleri yapılmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Çoklu Zeka Modeli

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

Yorumlar (5)

 • OB

  Buradan ne kadar tavsiye eden veli olursa olsun okula gidip görsün derim. Tüm yorum yapan arkadaşların ne kadar doğru olduğunu göreceksiniz.

 • NB

  çocuklara sunulan harika bir eğitim ortamı var. Küçük büyük herkesin rahatça hareket edebileceği havadar alanlara sahip olması verimli bir ortam sağlıyor.

 • ek

  etkinlikleri ve sergileri görülmeye değer, bu yaşta bu üretkenlik ve özgüveni sağlamaları çok büyük başarı. Okul vaadettiğini gerçekleştiriyor diyebilirim.

 • bt

  Küçük yaşta çocukların ilgi alanlarını doğru tespit edip, ona yönebilen bir okul. Yani erken yaşta eğitimin önemini ve içeriğini anlayabilmiş kurumlardan olduğu için tavsiye ediyorum bu okulu herkese

 • FB

  Tekrardan çocuk olsan ne yapmak istersin diye sorsalar bu okulda okumak istediğimiz söylerdim heralde. Fırsatlar ve eğtimin yeni çağa çok iyi uydurabilen bir anaokulu.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Tuzla Buğra Anaokulu İletişim Bilgileri

Postane Mah. Yalıboyu Cad. Halis Bey Sok. No:1, Tuzla/istanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum