fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Fen Koleji

Fen Koleji; fiyatlarını, veli yorumlarını, fotoğraflarını ve bursluluk sınav tarihlerini inceleyin. Kurum hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere hemen göz atın.

Fen Koleji Eğitim Felsefesi

FEN KOLEJİ

Kendini Geliştiren Kadro

Dünya vatandaşları yetiştirme amacındaki Fen Koleji görevlileri, 12 farklı Avrupa ülkesinde sürekli olarak kendi eğitim felsefelerini anlatarak, konferanslar düzenlemektedirler. Diğer ülkelerle etkileşim halinde olan Fen Koleji, öğrencilerine uyguladıkları "Yaşam Boyu Öğrenme" felsefesini öğretmenleri içinde uygulamakta ve böylece kendini her daim güncel tutan eğitim kadrosuyla yoluna devam etmektedir.


Yabancı Dil

Fen Koleji'nde çocuklar İngilizce eğitiminin yanında İspanyolca ve Almanca dersleri de görmektedir. Düzenlenen etkinlikler ve çalışmalar ile yabancı dil eğitimini desteklenmekte böylece akıcı ve doğru konuşma becerilerini geliştirmektedirler. Kurum verdiği yabancı dil eğitimi ile öğrencilerinin üniversite seviyesinde hazırlık okumak zorunda kalmadan direkt olarak bölümlerine geçiş yapabilecekleri seviyelere gelebilmeleri adına büyük çaba sarf etmektedirler. Bu hedef doğrultusunda Fen Koleji öğrencilerinin yurt dışına çıkabilmeleri adına uluslararası birçok projeye katılmaktadır.


Yetenek Geliştirme

Fen Koleji çocukların güçlü yönlerini zevk alarak keşfedebilecekleri onlarca farklı atölye branşları ve kulüpler ile yeteneklerinin gelişimini katkı sağlamaktadır. Sanata yeteneği olan öğrencilerin projelerinden oluşan sergiler ile onlara çeşitli imkanlar sunan okul bu süreçte öğrencilerine her türlü desteği vermektedir.


Huzurlu Kampüs

8600 metre kare kapalı, 3000 metre kare açık ve sağlıklı bir kampüse sahip olan Fen Koleji kapalı alanlarda bile çocukların ışıkla etkileşimi kaybetmemesi için, her yerden güneş alan bir mimariye sahip. Işık galerileri ile çocukların çocukların enerjileriyle birleştiriyor.


FENGEP

Fen Gelişimsel Eğitim Programı adındaki eğitim modeli ile öğrencilerin farklı kazanım düzeyindeki akademik gelişimlerine, kişisel öğrenme hızlarına ve ihtiyaçlarına uygun özel bir program uygulanıyor.

Fen Koleji, zenginleştirilmiş bir eğitim programı ile ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı, çağdaş koşullara uyum sağlayan, bireysel kimliği gelişmiş, problem çözme ve karar verme becerilerine sahip olan bireyler yetiştiren seçkin bir eğitim kurumudur. Bu kurum, öğrencilere sadece bilgi aktarmakla kalmamakta, onları bilgiye ulaşmayı bilen, bildiğini hayatında uygulayabilen, bilgi-iletişim teknolojilerini sorumlu bir şekilde kullanan, Türkçe’yi doğru konuşmakla birlikte en az iki yabancı dili bilen, çağdaş bireyler eğitmektedir. Fen Koleji eğitim sistemi, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatının uluslararası standartlarla düzenlenen çeşitli yöntemler, teknikler ve uygulamalarla zenginleştirilmesiye oluşturulmuştur. Bu sistem ile bilgiyi derinlemesine anlayan ve üretkenliğe çeviren dünya vatandaşları yetişmektedir.


Fen Koleji Anaokulu

Fen Koleji Anaokulu, öğrencilerin tüm alanlarda gelişmesini sağlayacak bir eğitim programı ile sıcak ve güvenli bir eğitim ortamı sağlamaktadır. Eğitim felsefeleri “Öğrenmenin en iyi yolu oyundur.” sözünden yola çıkarak geliştirilmiştir. Zenginleştirilmiş okul öncesi eğitim programı ile öğrencilerin görsel, işitsel, duygusal, mantıksal, ritmik ve sözel gelişimleri hedeflenmektedir. Bu eğitim programı, her öğrencinin bireysel farklılıklarını gözeterek hazırlanmaktadır. Her çocuğun öğrenme hızının ve kişisel becerilerinin farklı olduğunu bilen Fen Koleji Anaokulu, her çocuğun eşit eğitim görmesini sağlamayı hedeflemektedir. Rutinsel faaliyetler ile öğrencilerin gerekli bilgi ve becerileri kalıcı olarak öğrenmeleri sağlanmaktadır. Bu faaliyetlerde öğrencilerin kendilerini tanımalarına, bireysel özelliklerini keşfetmelerine olanak tanınmaktadır. Yıl içinde yapılan proje bazlı, etkileşimli eğitimler ile öğrenciler araştırıcı ve sorgulayıcı olmaya teşvik edilmekte, öz gelişim göstermeleri sağlanmaktadır.


Fen Koleji İlkokulu

Fen Koleji İlkokulu, akademik başarının sağlam bir altyapı üzerine inşa edilmesini gerektiğine inanmakta, bu doğrultuda çok yönlü, yenilikçi ve kendine güvenen bireyler yetiştirmektedir. Öğrencilerin bir sonraki eğitim kademesine geçmeden önce hedeflerini belirlemeri, seçen ve seçilen bireyler olmaları, disiplin sahiplenmeleri ve başarıya odaklanmaları gerektiğine inanan Fen Koleji İlkokulu, bu bağlama Milli Eğitim Bakanlığı programına uygun bir şekilde zenginleştirilmiş bir öğretim planı hazırlamıştır. Elbette, Fen Koleji İlkokulu öğrencilerini sadece ortaokula hazırlamamakta, onları hayata hazırlamaktadır. Ezberden kaçınan bir eğitim modeli ile öz yeterliliğe sahip, disiplinler arası düşünce sahibi, sorgulayıcı, kendi haklarını savunurken başkalarının haklarına saygı duyan dünya vatandaşları yetiştirmektedir. Her çocuğun özel olduğuna, kendine özgü kuvvetli noktalarının olduğuna inanan Fen Koleji, uluslararası standartlarla zenginleştirilmiş eğitim programı ile her çocuğun farklılığını gözeterek onlara rehberlik ve eğitim sağlamaktadır.


Fen Koleji Ortaokulu

Fen Koleji Ortaokulu, çağdaş küresel değişim ve gelişimleri eğitim programında yansıtarak demokrasiyi savunan, insan haklarına saygı duyan, çevre duyarlılığına sahip, eleştirel düşünebilen, karar verebilen, sosyal becerileri gelişmiş, haklarını ve sorumluluklarını bilen, yaratıcı, üretken öğrenciler yetiştirmektedir. Bu doğrultuda, öğrencilerin bireysel farklılıklarını gözeten, onlardan beklenen yeterlilikleri kazandırarak onların geleceğini aydınlatan; bilgi, kavram, değer ve becerilerin gelişimini sağlayan, öğrenmeyi öğreten; öğrencileri düşünmeye, soru sormaya ve görüş alışverişi yapmaya teşvik eden; onların fiziksel, zihinsel ve duygusal anlamda sağlıklı bireyler olarak yetiştiren, toplumsal duyarlılık kazandıran, eğitim sürecinde düzenli olarak ölçme ve değerlendirme faaliyetlerinde bulunup, sonuçlarına göre hareket eden, her öğrenciye hitap edebilmek için eğitim yöntemlerinin ve tekniklerinin zenginleştirilip farklılaştırıldığı bir eğitim sistemi uygulanmaktadır.


Fen Koleji Anadolu Lisesi

Fen Koleji Anadolu Lisesi, yoğun akademik programı, ders dışı etkinlikleri ve deneyimli kadrosu ile öğrencilerin gelecekleri için doğru kararları vermelerini ve hedefledikleri üniversiteleri girmelerini sağlamaktadır. Birkaç sınavda doğru cevaplar verip yüksek not elde etmek başarılı ve mutlu bir hayat yaşamak için yeterli değildir. Bunun farkında olan Fen Koleji Anadolu Lisesi, öğrencilerinin kendilerini iyi tanımalarını, hedeflerini belirlemelerini, çok yönlü olmalarını, onlara sağlanan zengin olanaklardan ihtiyaçlarına göre sistematik bir şekilde yararlanmalarını hedeflemektedir. Öğrencileri hayata hazırlayan Fen Koleji Anadolu Lisesi, nitelikli Üniversite Danışmanlık ve Kariyer Planlama Merkezinde tüm öğrencilerine bireysel danışmanlık ve rehberlik sağlamaktadır. Bu uygulama ile her öğrencinin bireysel ilgi ve ihtiyaçlarına göre, kendisine en uygun üniversiteye ve meslek alanına yönelmesi sağlanmaktadır. Fen Koleji Anadolu Lisesi mezunları, İngilizceyi ana dili gibi konuşabilen, kuvvetli bir akademik altyapıya sahip, erdemli karakteri olan bireyler olarak yetişkin hayata atılmaktadır.

Fen Koleji Tanıtım Filmi
Fen Koleji Tanıtım Filmi 2
Fen Koleji İndirimleri
Fen Koleji Yorumları
Devamını Gör
Fen Koleji Eğitim Felsefesi
Fen Koleji Tanıtım Filmi
Fen Koleji Tanıtım Filmi 2
Fen Koleji Galeriler
Fen Koleji Yorumları

Fen Koleji Kampüsleri

Fen Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Fen Koleji Tuzla Kampüsü
İstanbul / Tuzla
comment-icon 20 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Tuzla’da Fen Koleji ana kampüsünde bulunan Buğra Anaokulu “Öğrenmenin en iyi yolu oyundur” felsefesinden dola...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Fen Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum