fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Üsküdar Derya Öncü Koleji Anaokulu

Özel Üsküdar Derya Öncü Koleji Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 5-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:30

Özel Üsküdar Derya Öncü Koleji Anaokulu Hakkında

Özel Üsküdar Derya Öncü Koleji Anaokulu'nda programımız, milli eğitim müfredatına paralel olarak High scope, Reggio Emilia ve orman okulları müfredatlarından da esinlenilerek geliştirilmiştir. Bu sistem ile; kendi tercihlerini yapmalarına, karar alma mekanizmalarının gelişmesine, sorumluluk almalarına, öz disiplin ve yeteneklerinin geliştirilmesine destek verilir. Doğa ile olumlu bağ kurabilen, fırsat eğitimi yöntemi ile her yaşantıdan öğrenme çıkartmaları konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılır. Üretken proje çalışmaları, sağ beyin sol beyin çalışmaları, zengin branş dersleri ile deneyimli eğitim kadrosu Özel Üsküdar Derya Öncü Koleji Anaokulu'nu ön plana çıkartır. Milli ve manevi yönden çocuklarımıza bilinç kazandırmaya çalışırken bireysel yaklaşımla bu eğitimimiz desteklenmektedir. Ahlaki gelişimlerini ön planda tuttuğumuz çocuklarımız için hazırladığımız özel bir programımız mevcuttur. Yabancı dil öğretimi, her gün bir ders saatiyle tüm sınıflarda aktif olarak işlenir. İngilizce öğretmenimiz derste sadece İngilizce konuşarak dile aşinalık kazandırır, şarkılar, oyunlar, videolar kullanılarak eğlenceli bir dil öğrenme süreci geçiriyoruz. İlköğretime hazırlık çalışmalarında; doğru kalem tutma – kullanma, kesik çizgi birleştirme,farklı şekiller çizme,çizilen bir şekli taklit edebilme,eşleştirme,gruplama, sıralama, doğru – yanlış, fark bulma, rakamları tanıma ve yazma,ritmik sayma , scamper vb. bir çok çalışma programlı olarak uygulanmaktadır. Rehber öğretmenimiz ile haftalık derslerde, çeşitli dikkat oyunları oynuyor, klasik müzik eşliğinde mandala çalışmaları yapıyor ya da psikolojik gelişimi takip etmeye yönelik oyunlarla dersler zenginleştiriliyor.Yıl içinde Denver 2 Gelişim Tarama , Frostig Görsel Algı ve Tarama ile Metropolitan Okul Olgunluğu ve Aile Çiz Testleri Uygulanıyor. Her gün okulda olan rehber öğretmenimiz ile velilerimiz dilediği zaman görüşebilmektedir. Bir çok sosyal etkinliğin yapıldığı okulumuzda eğitici geziler, mini okul programları, şenlikler, sergiler yıl boyu sürmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- El-Göz Koordinasyonu

- Zeka Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

Yorumlar (5)

 • Z

  2 yıldır bu kuruma öğrenci gönderiyorum çok memnunum büyük bir ilgiyle çocuğum hakkında detaylı takip ve geri dönüş alıyorum herkese tavsiye ederimküçük yaş grubunun da olmasını isterdim

 • HD

  Kızımız için anaokulu arıyorduk bir sürü okul gezdik. Çevremizin de tavsiyesi üzerine Derya Öncü'ye gittik içlerinde en ilgisiz davranan Derya Öncü oldu daha ilk görüşmede bu şekilde davrandılar bütün sene çocuğumuza nasıl davranırlar diye düşünüp vazgeçtik.

 • CY

  Okulumuzdan gayet memnunuz öğretmenleri ve yönetim kadrosu her zaman çok ilgililer ve kibarlar. İki çocuğumu da yolluyorum hiç sıkıntı yaşamadık. Ailelerle çalışanlar sürekli iletişim halinde zaten problemlerimizi dinleyip çözüyorlar.

 • ÖB

  Okulun öğretmenlerinden ve personellerinden yana sıkıntımız yok. Hepsi ilgili ve tecrübeli dersler dolu dolu işleniyor ancak sosyal etkinliklerin doğum gününden ibaret olması çok kötü yapılabilecek onca şey ve imkan varken.

 • Eğitiminden yana memnunuz oynayarak renkli materyallerle eğlenceli bir şekilde işleniyor dersler. Ancak yemeklerinden ve fiziksel olarak okulun yapısından çok memnun değiliz. Yemekler lezzetsiz ve çeşitlilik yok kızım b u konuda çok sıkıntı çekiyor ve diğer velilerden de bunun gibi şikayetler duyduk. Bahçesinin yeşillikler içinde olmasını istedik.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Üsküdar Derya Öncü Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Bulgurlu Mah. Yukari Bulgurlu Caddesi, No:69, Üsküdar/istanbul
0 216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum