fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Yeşilköy 2001 Koleji Anaokulu

Özel Yeşilköy 2001 Koleji Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:45/16:00

Özel Yeşilköy 2001 Koleji Anaokulu Hakkında

Özel Yeşilköy 2001 Koleji Anaokulu, bireyin yaşamındaki en değerli dönem şüphesiz ki okul öncesi eğitim çağı olduğuna inanmaktadır. Dolayısıyla bu dönemde alınacak eğitim de kritik bir öneme sahiptir. Bizler 2001 Koleji Ana Sınıfı olarak Montessori eğitimin bir parçası olan günlük yaşam becerilerini geliştirme çalışmalarımızı (toz alma, dolap toplama, düğme dikme, ayakkabı bağlama, meyve sebze yıkama, çamaşır asma, vb.) ve Montessori Matematik ve Duyusal çalışmalarımızı haftada 1 saat olarak yapmaktayız.
Okul öncesi dönemde çocuk, çevresindeki her şeye karşı ilgi duyan aktif bir araştırmacı gibidir. 2001 Koleji Ana sınıfı bu dönemde öğrencilerimize çember zamanında gerçekleştirilen (Bil Bakalım Kutusu, 100.gün, matematik kolyesi, takvim ve hava durumu) aktif öğrenme ortamını rutin olarak hazırlamaktayız. Okul öncesi eğitimin amaçlarından biri çocukların yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmektir. Scamper yaratıcı düşünmenin geliştirilmesinde kullanılan uygulaması kolay, eğlenceli bir beyin fırtınası yöntemidir. Öğrencilerimizle bir yıl boyunca farklı, özgün düşünce üretebilmeleri konusunda yaş seviyelerine uygun çeşitli scamper çalışmaları yürütülmektedir. Yaşam ve düşünme becerilerini geliştirmeyi hedefleyen Mind Lab ( Education is child’s play) metodu hafta bir ders saati olarak uygulanmaktadır. Bu metodu uygulamamızdaki amacımız çocuklarımızın düşünme becerilerinin yanı sıra temel yaşam becerilerinin de gelişimini desteklemektedir. Böylece öğrencilerimizi kendi potansiyellerinin farkında, çevresindeki diğer bireylere saygılı, bilinçli, başarılı ve mutlu bireyler olarak toplumsal hayata hazırlar.
Heyecan verici, etkili fen ve matematik etkinliklerini sınıflara taşıyan kaliteli ve esnek bir içeriğe sahip GEMS Programı öğrencilerimizin fen ve matematiği günlük yaşamları içerisinde kullanarak içselleştirmelerini sağlamaktır.
Uygulanan tüm programların ve çalışmaların yanında bütün bir yıl boyunca ana sınıfı öğretmenlerimizle yaptıkları iş birliği çerçevesinde, 1. Sınıfın alt yapısını oluşturma çalışmaları ( ince-kaba motor beceriler, kalem tutuş biçimi, satırın içine doğru yazabilme, labirent, şifreleme,vb.) gerçekleştirilmektedir. İlkokul öğretmenlerimiz de hazırlık sınıflarımıza haftada 1 ders saati 1. Sınıfa Uyum programı yürütmektedir. Hazırlık sınıfı öğrencilerimizin oryantasyon çalışmaları tamamlandıktan sonra Rehber Öğretmenimiz tarafından yapılan “Okul Olgunluğu” testi ile ilgili velilerimizle bireysel görüşme yapılmaktadır.
Haftalık ders programımızda Türkçe Dil Etkinliği, Sanat Etkinliği, Oyun Etkinliği, Eğlenceli Matematik, Mind Lab, Montessori Matematik Çalışması, 1. Sınıfa Uyum Çalışması, Okuma- Yazmaya Hazırlık Çalışması, İngilizce, Sportif Beceri ve Koordinasyon Çalışmaları, Bilişim Teknolojileri, Görsel Sanatlar, Müzik, Satranç, Bale, Yaratıcı Drama dersleri yer almaktadır. Ana Sınıfı rehberlik çalışmalarımız oryantasyon süreciyle başlar. Öğrencilerin gelişim aşamalarına uygun envanterler uygulanır. Gessel Gelişim Figürleri Envanteri, projektif testlerden olan Bir İnsan Çiz ve Bir Aile Çiz Envanteri, Frankfurter Dikkat Testi, TIMI (Teele Inventory Multiple Intelligences) Testi, Frostig Gelişimsel Algı Testi uygulanan envanterlerdir.
Yıl sonunda gerçekleştirilen portfolyo günümüz öğrencilerimizin yıl içerisindeki çalışmalarını ailelerine sergileme fırsatı buldukları özel bir gündür. Öz güvenlerini geliştirmeye ve başardım duygusunu tatmaya fırsat bulan öğrencilerimiz aynı zamanda öğrenme ortamlarında aileleriyle olmaktan da büyük keyif almaktadır.

Özel Yeşilköy 2001 Koleji Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Yeşilköy 2001 Koleji Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  15
 • Özel Yeşilköy 2001 Koleji Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:45 - 16:00 şeklindedir.
 • Özel Yeşilköy 2001 Koleji Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda Almanca, İngilizce, İspanyolca dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Yeşilköy 2001 Koleji Anaokulu yaş aralığı nedir?
  3-6
 • Özel Yeşilköy 2001 Koleji Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.
icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Yeşilköy 2001 Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Yeşilköy Mahallesi, Hamdullah Suphi Tanrıöver Sokak, No:1, Bakırköy/İstanbul 
0 212 963 2071
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum