fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Yıldız Koleji Anaokulu

Özel Yıldız Koleji Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 4-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:15/15:45

Özel Yıldız Koleji Anaokulu Hakkında

NEDEN YILDIZ KOLEJİ?

Özel Yıldız Koleji Anaokulu, okul öncesi eğitimin; yaşam boyu öğrenmenin başlangıcı olmasının yanı sıra çocukların kişilik yapılarını ve yaşama bakışlarını derinden etkileyen bir gelişim süreci olduğuna inanmaktadır.
Uluslararası kabul görmüş High-scope eğitim modeline göre planlayan gerçekleştiren ve değerlendiren, takım ruhu içinde çalışabilen bireyler yetiştirmek programımızın önemli bir parçasını oluşturur. Bu ana modelin yansıra “a+5b Modeli”,”P4C Eğitim Sistemi”, “Oyun Temelli Eğitim” metodolojileri ve Gems projeleri de destekleyici olarak uygulanmaktadır.
Beşiktaş, Konaklar Mahallesi'nde bulunan okulumuzda öğrencilerimizin her biri gelişim, ihtiyaç ve yaşam biçimi bakımından birbirinden farklı ve çok değerli bireylerdir. Özel Yıldız Koleji Anaokulu olarak en büyük hedefimiz, çocuğun eğlenerek öğrenmesi ve eşsiz yetenekleriyle birlikte bir birey olarak büyümesini desteklemek, kişisel gelişim ve sağlıklı yaşam için ömür boyu sürecek bir bilinç aşılamaktır.

Yaratıcı potansiyelin en üst düzeyde olduğu okul öncesi dönemde çocukların yaratıcılıklarının desteklenmesi önemlidir. Yaratıcılığın gelişimine elverişli çevreler, çocukların öğrenmeye karşı olumlu tutumlar geliştirmelerine yardımcı olur ve öğrenmeyi eğlence haline getiren etkili güdüleyiciler niteliğini taşır. Sürekli değişen dünyada, çocukların yeni durumlara uyum gösterecek becerilerle donanmaları gerekmektedir. Yaratıcı sorun çözme deneyimleri, bireyleri hem geleceğin hızlı değişimlerine uyum göstermeye hem de günlük yaşamın artan gereklerine cevap verecek etkin beceriler geliştirmeye daha iyi hazırlayacaktır.
Bizim için bir çocuğun yaratıcılığı ve hayalleri onun en önemli hazinesidir. Her zaman çocuk başkahraman olarak güçlü, zengin ve yeteneklidir. Çocuklara bu yönlerini destekleyici ve teşvik edici öğrenme ortamları sunmak merak duygularını geliştirmek, keşfe yaklaşmalarını sağlamak, öğrenmeye karşı duydukları heyecanın sürekliliğini desteklemek bu sürecin bir parçasıdır.
Çünkü çocuklardaki merak onların en iyi öğretmenlerinden biri olabilir. Okullarımızda her sınıf kendi özgü bir ailedir. Bu ailede bir birey olmanın, sosyalleşmenin verdiği haz, çocuğun özgüvenin artmasını sağlar.

21. YÜZYIL BECERİLERİNE SAHİP OLMAK İÇİN NASIL BİR EĞİTİM?
Özel Yıldız Koleji Anaokulu'nda disiplinler arası işbirliği ile öğrenme yöntemleri desteklenirken öğrencilerin bilgi transferi yapabilmesi sağlanır. Öğrenciler ilgi, yetenek, beceri, ve bireysel özellikleri dikkate alınarak düşünen, sorgulayan ve öğrendiklerini hayata geçiren bireyler olarak yetişirler. 21. Yüzyıl becerileri kapsamında öğrenmeyi doğru öğrenme de tüm disiplinlerde hedeflenen ortak kazanımlardandır.

EĞİTİM PROGRAMIMIZ
Özel Yıldız Koleji Anaokulu programımızın anlayış olarak bütüncül, programlama yaklaşımı olarak ise sarmal bir yapısı vardır. Öğrenciyi merkez alır ve onlara mutlu olacakları öğrenme ortamları sunar. Programımızın temelini Disiplinler arası sorgulamaya dayalı temalar oluşturur.
Okulumuz Yabancı Diller Bölümü, dil eğitimi alanında yapılan en yeni çalışmaları yakından takip ederek, öğrencileri uluslararası standartlarda yetiştirmeyi yoğun İngilizce programı ile hedeflemektedir.
Eğitim programı öğrencilerin yaş ve gelişim alanlarına göre kazanım ve göstergeler doğrultusunda hazırlanmaktadır.
İlkokula ise, hazır bulunuşluk düzeyi yüksek olarak başlayan öğrenci, benimsediği okul ortamı içinde güvenli, huzurlu ve öğrenmeye açık durumu ile öne çıkar.

Duyurular ve Etkinlikler

Özel Yıldız Koleji Anaokulu Soru - Cevap

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Native Öğretmen

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Eklektik Yaklaşım

- Gems ve High Scope

- Oyun Temelli Eğitim

- a+5b Eğitim Modeli

- Aktif Öğrenme Sistemi

- P4C Eğitim Sistemi

- SCAMPER Tekniği

Özel Yıldız Koleji Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Yıldız Koleji Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  15
 • Özel Yıldız Koleji Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:15 - 15:45 şeklindedir.
 • Özel Yıldız Koleji Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Yıldız Koleji Anaokulu yaş aralığı nedir?
  4-6
 • Özel Yıldız Koleji Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti sunulmamaktadır.
 • Özel Yıldız Koleji Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Yıldız Koleji Anaokulu Yorumları (10)

 • so

  Benim ve ülkem için çok değerli olan Atatürkçü bir okul olması çok önemli. Sorunların çözümünde hemen aksiyon alınması ve güvenlik önlemlerinin çok iyi olması içimi rahatlatıyor. Anasınıfında olmasına rağmen haftada 20 saat yabancı ve Türk uyruklu olan öğretmenlerle İngilizcesi çok gelişti. Severek İngilizce derslerine giriyor. İletişim çok güçlü öğrenci psikolojisine ve veli psikolojisine çok hakim profesyonel bir ekip oluşturulmuş. İçim rahat bir şekilde oğlumu 1.sınıfa kayıt yaptırdım.

 • EA

  Okulumuzda kızımın çekingen davranışları kalmadı. Yönetim kadrosu ve öğretmenlerimiz iletişim konusunda çok başarılı ve çözüm odaklılar. Kurucuları eğitime gönül vermiş ticari odaklı düşünmeyen bir eğitimci aile.

 • UN

  İki oğlumun sevgili okulları yıldız koleji. Ana okulundan beri çok severek ve güvenle çocuklarımı gönderdiğim okulumuz. Okul kurucularımız,idarecilerimiz sevgili öğretmenlerimiz ve okul personelleri ve ayrıca güvenliğimiz hepsi işlerini çok severek ve hakkıyla yapan insanlar. Buradan da hepsine teker teker teşekkür ediyoruz.

 • Hs

  Çocuğum, daha önceki okulunda çok zorlanmıştı maalesef okula çok zor gidiyordu.Yıldız kolejine anaokula geldikten sonra elbette, başlangıçta zorlanmıştı. Ancak şimdi, gözlerindeki ışık ve yüzündeki gülümsemeyle okula gitmek için sabırsızlanıyor. Bu büyük değişimde, çocuğumun öğretmeni Buse öğretmenin rolü büyük. Buse öğretmen, sadece bir eğitimci değil, aynı zamanda bir rehber, destekçi ve güvenilir biri. Öğrencilere karşı samimi ilgisi, anlayışı ve özverisi, çocuğumun okula olan bakış açısını tamamen değiştirdi. Her gün sınıfa gülümseyerek giren ve öğrencileri tek tek selamlayan Buse öğretmen, çocuğumun güvenini kazanmasını sağladı. Yıldız koleji, öğrencilerin her birinin bireysel ihtiyaçlarına özen gösteren bir eğitim anlayışına sahip. Sınıf içi etkinlikler ve dersler, öğrencilerin ilgi alanlarına ve öğrenme stillerine göre özelleştirilmiş .Ayrıca, okul öğrencilerin sanatsal ve spor alanlarındakiyeteneklerini geliştirebilecekleri geniş bir ekstra aktivite yelpazesine sahip. Ayrıca İngilizce eğitim konusunda başarılılar. Okulumuzun yönetimi de uzun yıllardır eğitim alanında tecrübesi ile güven veren bir yönetim .

 • Ht

  Kendinizi ve çocuğunuzu bir aile içinde hissedeceğiniz butik bir okul. Öğretmenleri ve yöneticileri cok kıymetli ve değerli. Benim iki cocuğumda bu okulda onlara emanetler. Iyiki varlar. Bu sene emekli olacak olan kerim ögretmenimize ayrica emekleri için teşekkür ederim. Iyiki cocugumuzla yolları kesişti.

 • S

  Emine öğretmen, seval Hanım ve erdal abi okulun vazgeçilmezleri bir miss katleyen var her yerde olsa keşke.Küçük butik ama ingilizce öğretimi çok iyi bir okul.

 • SP

  Verilen sozler tutuluyor.Çalısan anne baba için hem egıtım hemde Ilgı alakanızdan dolayı teşekkur ederim.

 • EU

  Evden koşar adımlarla okuluna giden oğlum her eve döndüğünde bir ertesi günün hayaliyle mutlu oluyor. Okula başladığı gün ile bugünü kıyasladığımda inanılmaz bir gelişme kaydetti. Gerek öğretmenlerimizin pozitif yaklaşımları, gerekse okul idaresinin yardım severliği; bir okuldan daha ne istenir sorusunun cevabi gibi. Tüm çalışan personele öğretmenlerimize idarecilerimize bize böyle bir sıcak yuva sundukları için canı gönülden teşekkür ederim.

 • Okul yönetimi ve öğretmenler son derece ilgili. Okul personeli de çocuğumuzun öğrenim hayatına katkıda bulunuyor. Okul yönetimi, okul tanıtım günlerinde ve sonrasında ne söylediyse hepsi aynı oranda gerçekleşti. İletişime açık, çocukla ilgili bir eğitim kadrosuna sahip.

 • ŞÖ

  Eğitmenler, yöneticiler gerçek birer eğitimci. Cocuklarimin zihinsel, ruhsal gelişiminde büyük katkısı oldu okulun. Sadece akademik bilgi değil; saygı, hoşgörü, paylaşım gibi temel değerleri de yaşayarak öğreniyorlar.Beden eğitimi dersi haftada sadece 30dk. Teneffüsler ise 10dkya indirildi. Cocuklarin bu dönem daha çok harekete ihtiyacı var. Fiziksel aktiviteler artırılabilirse çok iyi olur.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Yıldız Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Konaklar Mahallesi, Akağaç Sokak, No:20, Beşiktaş/İstanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum