fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Yıldız Koleji

Yıldız Koleji için tüm eğitim bilgilerini bir arada görüntüleyin. Fiyatlar, eğitim anlayışları, fotoğraflar ve daha fazlasına hemen ulaşın.

Yıldız Koleji'nde Eğitime Bakış

YILDIZ KOLEJİ

Milli ve manevi değerlerinin bilincinde geçmişine sadık bir nesil yetiştirmek amacıyla kurulmuş olan Yıldız Koleji, bu yolculukta çağa ayak uydurmuş ve kampüsünü son teknoloji ile donatarak öğrencilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemiştir. Okulun temel amacı; ailesini, milletini ve vatanını seven, teknolojiyi sağlıklı kullanan ve üreten, her alanda en doğru bilgiye ulaşan, örnek ve öncü gençler yetiştirmektir. Her öğrenciyi ayrı bir değer olarak gören Yıldız Koleji öğrencilerin içindeki cevheri ortaya çıkarmak, keşfedilmeye açık yönlerini bulmak ve bu alanlarda onları geliştirmek için özveriyle çalışmaktadır.


Yıldız Koleji Anaokulu'nda öğrenciler yaparak yaşayarak ve oyun temelli öğrenme yaklaşımıyla eğitim almaktadır ve her çocuğun öğrenme ortamının içine girmesine özen gösterilmektedir. Eğitimle henüz yeni tanışan çocuklar için temel ihtiyaç öğrenmeyi sevme, merak etme ve yeni şeyler keşfetme arzusudur. Disiplinler arası iş birliği ile öğrenme yöntemleri desteklenirken öğrencilerin bilgi transferi yapabilmesi sağlanmaktadır. Öğrenciler ilgi, yetenek, beceri, ve bireysel özellikleri dikkate alınarak düşünen, sorgulayan ve öğrendiklerini hayata geçiren bireyler olarak yetişmektedir.


Uluslararası kabul görmüş High-Scope eğitim modeline göre planlayan, gerçekleştiren ve değerlendiren, takım ruhu içinde çalışabilen bireyler yetiştirmek programın önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Bu ana modelin yansıra “a+5b Modeli”,”P4C Eğitim Sistemi”, “Oyun Temelli Eğitim” metodolojileri ve Gems projeleri de destekleyici olarak uygulanmaktadır.


Yıldız Koleji İlkokulu, bilginin ezberletildiği uygulamalar yerine öğrencilerin tarihi, ahlaki, kültürel değerleri ve temel yaşam becerilerini deneyerek ve yaşayarak öğrenmelerine imkan tanımaktadır. Okulda, müfredatın ötesine geçerek öğrencilerin her konuyu zenginlik ve derinlik içinde keşfetmesini sağlamak amacıyla disiplinler arası tema çalışmaları yapılmakta ve öğrenciler evrensel, sorgulayan, özgüvenli, kendini toplum içerisinde ifade eden bireyler olarak yetiştirilmektedir. Ayrıca öğrencilerin akademik başarıları, düzenlenen Performans Ölçütleri ile belirli aralıklara takip edilmekte ve ihtiyacı olan öğrencilere birebir etüt çalışmalarıyla gerekli takviye yapılmaktadır.


Yıldız Koleji, ortaokulunda eğitime başlayan öğrencilerin okul kültürüne alışmaları, iletişim becerilerini geliştirmeleri, sosyal ilişkilerini güçlendirmeleri, duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilmeleri, sorumluluk üstlenmeleri, kendilerini güvende hissetmeleri için en uygun okul ortamını hazırlamaktadır.


Kurum, öğrencilerin akademik müfredat eğitimi yanında sosyal, kültürel ve bireysel gelişimlerini sağlarken zayıf yönlerini aşarak kuvvetli yönlerini geliştirmesine yardımcı olmaktadır. 5. sınıf, yabancı dil ağırlıklı olup haftada 18 saat İngilizce ve Almanca yabancı dil eğitimi verilmektedir. Yabancı dil eğitimini Türk ve ana dili İngilizce olan yabancı öğretmenler yürütmektedir. Ayrıca, eğitim Achieve 3000 bilgisayar tabanlı İngilizce öğretim metodolojisi ile desteklenmektedir. Eğitim sürecinin sonunda öğrencilerin İngilizce ve Almanca dillerini okur, yazar, anlar ve konuşur duruma gelmeleri, lise ve yüksek öğretimde İngilizce hazırlık sınıfı okumaksızın öğrenimlerini sürdürmeleri amaçlanmaktadır.


Lise döneminin stratejik öneminin ve veli beklentilerinin bilincinde olan okul eğitim-öğretim dengesini sağlıklı bir şekilde kurmayı ilke edinmektedir. Yıldız Koleji Lisesi bünyesinde öğrenim gören öğrenciler akademik olarak çıkabilecekleri en üst seviyeye çıkmakta ve sosyal, kültürel ve ahlaki açıdan gelişmiş bir şahsiyete kavuşarak lise eğitimini bitirme şansı yakalamaktadır.


Yıldız Koleji Anadolu Lisesi'nde üniversite hazırlık çalışmaları 11 ve 12. sınıfta yoğunlaşmaktadır. Bu doğrultuda çeşitli deneme sınavları yapılmaktadır. Okuldaki rehber öğretmen tarafından öğrencilerin performans takibi yapılmakta, öğretmenleri ile paylaşılarak gerekli tedbirler alınmakta ayrıca psikolojik olarak da sınava hazırlanmaları sağlanmaktadır. Rehber öğretmenler aynı zamanda veliler ile de iletişime geçmekte, bireysel görüşmeler ve seminerler düzenlenmektedir.

Yıldız Koleji Öğrenci Kulüpleri

Okul öncesi dönemden, liseye kadar akademik eğitimin yanında öğrencilerin; bedensel, sosyal ve psikolojik gelişimleri de çok önemlidir. Öğrencilerin başarılı bireysel olmaları adına bu üç alanda da desteklenmeleri gerekmektedir. Yıldız Koleji bünyesinde bulunan kulüpler de bu amaca hizmet etmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Kurumda faaliyet gösteren kulüplere katılım öğrencilerin taleplerine bırakılmıştır. İlgi ve yetenekleri doğrultusunda seçim yapabilen öğrenciler böylece kendilerini geliştirme şansı bulabilmekte ya da sahip oldukları yetenekleri keşfedebilmektedir. Yıldız Koleji'nde bulunan bazı kulüpler ise;

 • E-twinning
 • Müzik
 • Drama
 • Satranç
 • Resim ve plastik sanatlar
 • Çevre ve eko- okul
 • Spor ve fiziksel etkinlikler
 • Basketbol
 • Voleybol
 • Masa tenisi
 • Ritmik Jimnastik
 • Bale-modern danslar
 • Lego robotik (İlkokul)
 • Bilim ve teknoloji
 • Kültür-Edebiyat
 • Gezi ve kültür şeklindedir.

Yıldız Koleji Tanıtım Filmi
Yıldız Koleji İndirimleri
Yıldız Koleji Yorumları
Devamını Gör
Yıldız Koleji'nde Eğitime Bakış
Yıldız Koleji Öğrenci Kulüpleri
Yıldız Koleji Tanıtım Filmi
Yıldız Koleji Galeriler
Yıldız Koleji Yorumları

Yıldız Koleji Kampüsleri

Yıldız Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Yıldız Koleji Beşiktaş Kampüsü
İstanbul / Beşiktaş
comment-icon 9 Yorum announcement-icon 21 Duyuru
Beşiktaş ilçesi 4. Levent semtinde yer alan Özel Yıldız Koleji Ortaokulu eğitimci bir aile tarafından kurulmuş, 56 yıllı...
Beşiktaş Yıldız Koleji Kampüsü
İstanbul / Beşiktaş
comment-icon 56 Yorum announcement-icon 64 Duyuru
Özel Yıldız Koleji İlkokulu eğitimci bir aile tarafından kurulmuş, 57 yıllık geçmişi ve tecrübesi olan köklü bir eğitim...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Yıldız Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum