fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil

Ankara Elmadağ Liseleri

Elmadağ bölgesinde bulunan tüm kolej ve devlet liseleri hakkında okulun velileri tarafından yapılmış yorumları, fotoğraf galeri aracılığıyla zaman kaybetmeden size ve çocuğunuza en uygun okulu hemen keşfedin! Bölgenizdeki özel liselerin detaylı tüm bilgilerine Elmadağ özel liseleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
14 okul bulundu.
Özel Elmadağ Açı Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Elmadağ / Kemalpaşa Mah.
Özel Elmadağ Açı Koleji Anadolu Lisesi

Özel Elmadağ Açı Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Elmadağ Açı Koleji Fen Lisesi Özel Okul
Elmadağ / Kemalpaşa Mah.
Özel Elmadağ Açı Koleji Fen Lisesi

Özel Elmadağ Açı Koleji Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Hasanoğlan Fatih Lisesi Devlet Okulu
Elmadağ / İstasyon Mah.
Hasanoğlan Fatih Lisesi

Hasanoğlan Fatih Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Hasanoğlan Anadolu İmam Hatip Lisesi Devlet Okulu
Elmadağ / İstasyon Mah.
Hasanoğlan Anadolu İmam Hatip Lisesi

Hasanoğlan Anadolu İmam Hatip Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:45 - 15:50
Şehit Sertaç Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Elmadağ / Kemalpaşa Mah.
Şehit Sertaç Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Şehit Sertaç Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 17:00
Hasanoğlan Atatürk And.Öğretmen Lisesi Devlet Okulu
Elmadağ / İstasyon Mah.
Hasanoğlan Atatürk And.Öğretmen Lisesi

Hasanoğlan Atatürk And.Öğretmen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:15 - 16:05
Hasanoğlu Atatürk Fen Lisesi Devlet Okulu
Elmadağ / İstasyon Mah.
Hasanoğlu Atatürk Fen Lisesi

Hasanoğlu Atatürk Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Şehit Fahrettin Boyraz Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Elmadağ / Hasanoğlan Bahçelievler Mah.
Şehit Fahrettin Boyraz Anadolu Lisesi

Şehit Fahrettin Boyraz Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Elmadağ Hasanoğlan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Elmadağ / İstasyon Mah.
Elmadağ Hasanoğlan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Elmadağ Hasanoğlan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:40 - 15:50
Hasanoğlan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Elmadağ / İstasyon Mah.
Hasanoğlan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Hasanoğlan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Elmadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Elmadağ / Yenidoğan Mah.
Elmadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Elmadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Elmadağ Anadolu İmam Hatip Lisesi Devlet Okulu
Elmadağ / Yenidoğan Mah.
Elmadağ Anadolu İmam Hatip Lisesi

Elmadağ Anadolu İmam Hatip Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 15:45
Gazi Şahin Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Elmadağ / İsmetpaşa Mah.
Gazi Şahin Anadolu Lisesi

Gazi Şahin Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:45 - 16:30
Elmadağ Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Elmadağ / Yenice Mah.
Elmadağ Anadolu Lisesi

Elmadağ Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 15:30

Ankara Elmadağ Liseleri

Ankara Elmadağ bölgesinde özel liseler ve devlet liseleri tek bir amaç doğrultusunda kaliteli eğitim programları ile öğrenci gelişimine doğrudan fayda sağlamak amacıyla çok yönlü eğitim yaklaşımları benimsemekte, eğitim alanında fark yaratmaktadır. Listeleme sayfaları bölgedeki tüm liseleri tek bir sayfa üzerinde listeleyerek okul arayan velilere bölgedeki tüm kurumları inceleme fırsatı sunmaktadır. Elmadağ liselerini tek tek dolaşmadan tek bir eğitim platformu üzerinden fiziki imkanlarını görüntüleyebilir, eğitim çeşitliliklerini inceleyebilirsiniz.


Harita üzerinden okullara göz atarak size en yakın olan Elmadağ liselerini bulabilirsiniz. Bu okullara çocuğunuz ulaşım sorunu yaşamadan gidebilecektir. Eğer size daha uzak kalan bir okulu beğendiyseniz, okulun profiline göz atarak sundukları servis hizmetleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Okulların profillerinde sadece servis hizmeti değil, aynı zamanda rehberlik, güvenlik, sağlık ve beslenme hizmetleri hakkında da bilgiler bulunmaktadır. Bir okulun sunduğu hizmetlere ve binasında bulundurduğu fiziksel olanaklara bakarak sizin için en doğru okulu bulabilirsiniz. Elmadağ liseleri fiziki imkanları içerisinde genelde kütüphane, kapalı spor salonu, fen ve bilgisayar laboratuvarları, akıllı tahtalar ve konferans salonları bulunmaktadır. Bu olanakları olan okulları bulup çocuğunuzun en iyi eğitim ortamında bulunmasını sağlayabilirsiniz.


Bölgedeki liseler alanında uzman öğretmen kadrolarıyla her açıdan donanımlı bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bunun dışında kolej bünyesinde faaliyetini sürdüren anadolu ve fen liseleri akademik başarı yakalamak isteyen öğrenciler ve ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak adına sürekli olarak kendilerini geliştirmektedir. Bu liselere girmek isteyen ortaokul mezunları liseye geçiş sınavlarını bitirdikten sonra çevredeki okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırmaktadır. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra bu puanlara göre lise tercih listelerini oluşturmaktalardır. Elmadağ liseleri taban puanları her sene değişmektedir ve mezunlara ancak en güncel rakamlar lazımdır. Elmadağ liseleri güncel taban puanları hakkında bilgi sahibi olmak ve aldığınız puana yakın puanlarda öğrenci kabul eden kurumları keşfetmek için profil sayfalarına göz atabilirsiniz. Tercih listenizi oluşturmadan önce Elmadağ liseleri taban puanları ve yüzdelik dilimlerini bilmeniz işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.


Lise eğitimi, öğrencilerin hayatlarını şekillendirecek üniversiteye geçiş sınavlarına hazırlığın başlangıcı olan dönemi kapsadığı için bir gencin eğitim serüveninde son derece yüksek önem taşımaktadır. Lise öğrencileri daha zorlayıcı ve branşlaşmış dersler ile karşılaşmakta, çeşitli ulusal ve uluslararası proje ve programlara katılım göstermekte ve kariyer planlaması yapmaya başlamaktadır. Lise eğitiminin en önemli unsuru ise elbette üniversiteye geçiş sınavlarına hazırlıktır. Bir öğrencinin sınav başarısı hangi üniversitede okuyacağını, alacağı üniversite eğitiminin kalitesini ve dolayısıyla profesyonel hayatındaki başarısını etkilemektedir. Bundan dolayı veliler büyük sınav başarıları sağlamış ve sağlayacak liseleri tercih etmektedir. Bir lisede okuyacak öğrencinin nasıl bir sınav başarısı elde edeceği hakkında bir fikir oluşturmak için o okulun taban puanlarına, üniversiteye geçiş oranlarına, mezunlarının başarısına ve sunduğu sınava hazırlık programına bakılmalıdır. Tüm bu bilgilere bu sayfalar üzerinden ulaşmak mümkündür. Böylece çocuğunuz için en doğru olan Elmadağ liselerini kolayca bulabilirsiniz.


Elmadağ liselerinin sağlayacağı sınav başarıları ve sundukları eğitim hizmetinin kalitesi hakkında daha iyi bir fikir oluşturmak için bu liselere çocuklarını göndermiş olan velilerin veya bu okulların mezunlarının tecrübelerinden yararlanmak lise tercih süreci için çok yararlıdır. Veli yorumları okul tercihinize yardımcı olacak ve çocuğunuz için en doğru liseyi bulmanızı kolaylaştıracaktır. Şeffaf yorumlar ışığında lise seçiminizi yapabilir, veli yorumlarını okul profillerinden okuyabilirsiniz. Listeleme sayfalarında sıralanan okulların profillerinde birçok Elmadağ liseleri yorumları bulunmaktadır. Liselerin eksi ve artı yönlerini görmenizi sağlayacak bu yorumları okul profillerinde görebilirsiniz. Kendinize rehber edinebileceğiniz yorumlar sayesinde incelediğiniz okulu daha doğru bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Sizler de bir liseye dair deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz o okulun sayfasına yorum bırakarak diğer ailelerin lise tercih sürecini kolaylaştırabilirsiniz.


Ülkemizde birçok farklı tür lise bulunmaktadır. Her lise türünün yapısı, müfredatı, eğitim yöntemleri ve hedefleri farklıdır. Kimi genel akademik eğitime, kimi bilimsel eğitime, kimi mesleki eğitime, kimileri kültürel, sanatsal veya sportif eğitime; kimi dini eğitime ve kimisi de birçok eğitim türüne aynı anda odaklanmaktadır. Farklı hedefleri, hayalleri olan öğrenciler kendilerine en uygun olan lise türünü seçmelidir. Elmadağ’da bulunan lise türleri, Anadolu liseleri, fen liseleri, fen ve teknoloji liseleri, Anadolu meslek liseleri, mesleki ve teknik anadolu liseleri, Anadolu sağlık meslek liseleri, sosyal bilimler liseleri, güzel sanatlar liseleri, spor liseleri, Anadolu imam hatip liseleri, akşam liseleri ve çok programlı liseler olarak sıralanmaktadır.


Elmadağ Anadolu Liseleri geniş bir yelpazede ileri düzey akademik eğitim veren eğitim kurumlarıdır. Önce temel akademik konularda eğitim alan öğrenciler, daha sonra sayısal, sözel, eşit ağırlık veya dil bölümlerini seçerek kendi hedefleri doğrultusunda branş dersler ile eğitilmektedir. Elmadağ Fen Liseleri ise özellikle sayısal konulara ve bilimsel eğitime önem veren okullardır. Bu liselerden mezun olan öğrenciler üniversitede fizik, biyoloji, tıp, matematik, kimya gibi bölümlerde okuyarak geleceğin bilim insanları ve mühendisleri olarak yetişmektedir. Elmadağ Fen ve Teknoloji Liseleri ise temel sayısal konuların yanı sıra bilişim, yazılım, robotik gibi konularla teknolojik bir eğitim de vermektedir.


Elmadağ Meslek Liseleri de üniversite okumadan meslek sahibi olmak isteyen öğrencilerin tercih ettiği eğitim kurumlarıdır. Bu okullar 3. sınıftan itibaren öğrencilerine staj imkanı sağlamakta böylece öğrenciler okuldan mezun olmadan tecrübe edinmiş olabilmektedir. Özellikle sağlık sektöründe çalışmak isteyen öğrenciler için de Elmadağ Sağlık Meslek Liseleri değerli bir seçenek sunmaktadır.


Bazı lise türleri öğrencilerin sanatsal, sportif veya ruhsal gelişimini sağlamak için yapılandırılmıştır. Elmadağ Güzel Sanatlar Liseleri çeşitli görsel sanat dallarında eğitim vererek profesyonel sanatçılar eğitmektedir. Elmadağ Spor Liseleri sportif eğitim ve fiziksel gelişime odaklanarak ülkemizin milli sporcularını yetiştirmektedir. Hem akademik eğitim hem dini eğitim almaya önem veren öğrenciler için de Elmadağ Anadolu İmam Hatip Liseleri çok uygun bir seçenektir.


Gündüzleyin çalışan veya başka sebepten dolayı eğitimlerini geleneksel liselerde devam ettiremeyen öğrenciler için Elmadağ Akşam Liseleri çok değerli bir seçenektir. Birçok kişi gündüz saatlerinde çalıştığı için bu liseler akşam vaktinde esnek saatlerle ders vererek onlara hem çalışma hem okuma fırsatı sunmaktadır. Elmadağ Çok Programlı Liseler hem akademik hem mesleki eğitim veren, diğer tüm lise türlerinin kazanımlarını tek çatı altında birleştiren bir okul türüdür.


Elmadağ lise fiyatları birçok farklı değişkene bağlı olarak farklılık göstermektedir. Elmadağ ilçesinde özel lise sayısı pek fazla olmadığı için fiyatlar çok geniş bir yelpazede bulunmamaktadır. Liselerin teknolojik altyapısına, yabancı dil eğitimi olanaklarına ve verilen eğitimin kalitesine göre değişen Elmadağ lise kayıt fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen veliler, listelerde sıralanan liselerin sayfalarına göz atabilmektedir. Ayrıca, liselerin sadece kayıt ücretleri değil, yaz okulu, servis, kırtasiye ve yemek ücretleri de okul profilleri üzerinde belirtilmektedir. Tüm bu rakamlara bakarak bütçenize en uygun okulu kolaylıkla bulmanız mümkün kılınmıştır.


Elmadağ özel liselerini incelemek için vaktiniz yoksa Ücretsiz Eğitim Danışmanlarından yardım alabilir, okul önerisinde bulunmalarını talep edebilirsiniz.

Elmadağ Liseleri - Sıkça Sorulan Sorular

Elmadağ Liseleri Taban Puanları

Okul Adı Okul Türü Yabancı Dili Taban Puanı Tavan Puanı En Düşük Yüzdelik En Yüksek Yüzdelik
Hasanoğlan Atatürk Fen Lisesi Fen Lisesi İngilizce 393.18 442.58 11.14 3.67
Gazi Şahin Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 330.68 431 25.77 5.15
Yükleniyor...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum