fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili

Özel Anka Anakent Ankara Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var

Özel Anka Anakent Ankara Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Anka Anakent Ankara Anadolu Lisesi, Sincan'da bulunmaktadır. Bu okul, öğrencilerini lise birinci sınıftan itibaren üniversite sınavlarına hazırlamaktadır. Öğrencilerinin öğrendiği bilgileri sadece sınav için öğrenmesinin yanı sıra hayatta kullanabilme ve öğrendikleri üzerinde düşünebilmeye teşvik etmektedir. Bu kurum disipliner bir yapıya sahip olmakla beraber disiplin anlayışını sevgi ve saygının temellerine oturtmuştur. Seçkin öğretim kadrosuyla öğrencilerin her birine değer veren ve geleceğin yapıtaşlarını öğrencilerine verdikleri doğru bilgiyle oluşturacaklarını düşünmektedirler.
Özel Anka Anakent Ankara Anadolu Lisesi, sanat ve spor alanlarında da öğrencilerini desteklemektedir. Yalnızca derslere yoğunlaşan, sosyal toplumdan kopmuş bireyler yetiştirmemek adına okulda birçok sosyal kulüp bulunmaktadır. Öğrenciler bu sosyal kulüplerde aktif olarak rol alırken liderlik, üretkenlik, yenilikçilik ve yaratıcılık gibi birçok özellik kazanmaktadır.
Özel Anka Anakent Ankara Anadolu Lisesi, öğrencilerinin üniversiteye hazırlık süreçlerinde de onları sıkmadan motivasyon kaynakları belirleyerek başarıya ulaşmalarını sağlamaktadır. Rehberlik öğretmenleriyle haftalık programlar yaparak düzenli çalışma sistemini oturan öğrencilerin etkinlik ve aktivitelerde bulunmak için zamanları oldukça fazladır. Bu kurum, çok çalışmanın değil, sürekli çalışmanın sonuç getirebileceğini benimsemiş ve öğrencilerine aşılamaktadır.
Özel Anka Anakent Ankara Anadolu Lisesi, yabancı dil eğitimini de öğrencilerine yoğunlaştırılmış bir programla vermektedir. İngilizce, evrensel dil olarak kullanılmasından dolayı birinci dil seçeneği olarak seçilmiştir. Bu bağlamda uluslararası düzeyde bireyler yetiştirilmektedir. Bunun dışında ikinci bir yabancı dil yetkinliğinin de şart olduğu günümüzde, öğrencilere seçmeli ikinci yabancı dil seçeneği sunulmaktadır.
Özel Anka Anakent Ankara Anadolu Lisesi, okul bünyesinde öğrencilerine fiziksel yapısı bakımından birçok imkan sunmaktadır. Bu imkanlardan öğrenciler ders saatleri dışında diledikleri gibi yararlanabilmekte ve sosyal yönünü geliştirebilmektedir. Aynı zamanda öğrencilerinin sağlığını da oldukça önemseyen bu kurum, yemekhane hizmetiyle besin değerleri hesaplanmış aylık menüler sunmaktadır. Tüm bu yönleriyle aileler ve öğrenciler tarafından tercih edilen kurumlardan biridir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Anka Anakent Ankara Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Selçuklu Mah. Prof.dr. Necmettin Erbakan Cad. 30.sok. No:1 Sincan/ankara
0 312 963 1327
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum