fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bahçeşehir Koleji Dr. Burhan Kara Anadolu Lisesi

Özel Bahçeşehir Koleji Dr. Burhan Kara Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/17:00

Özel Bahçeşehir Koleji Dr. Burhan Kara Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Bahçeşehir Koleji Dr. Burhan Kara Anadolu Lisesi, öğrencilerin gereksinimi olan tüm imkanları sağlayarak hizmet vermektedir. Kurum, öğrencilerini dünyadaki gelişmeleri takip eden dünya vatandaşları haline getirmeyi amaçlamaktadır. Okul, bu amacına sahip olduğu geniş yelpazedeki fiziksel imkanlar ve branşında uzman eğitimci kadrosuyla ulaşmaktadır. Kurumun konferans salonu sayesinde öğrencilere yönelik eğitici konuşmalar düzenlenmektedir. Bu sayede öğrencilerin vizyonlarının gelişmesi ve hayata farklı açılardan bakmaları hedeflenmektedir. Okulun kapalı spor salonu, futbol sahası ve spor alanı sayesinde de öğrenciler sportif faaliyetlere katılabilmektedir. Sınıflarda bulunan akıllı tahtalar ise eğitimcilerin dersleri kapsamlı ve yenilikçi tarzda işlemelerini sağlamaktadır. Bu sayede öğrencilerin derse olan ilgisi ve okuldan aldıkları fayda maksimum seviyeye çıkmaktadır. Özel Bahçeşehir Koleji Dr. Burhan Kara Anadolu Lisesi'nin yemekhanesi de beğeni toplamaktadır. Tamamen organik besinlerle hazırlanan yemekler sayesinde öğrenciler sağlıklı beslenme fırsatı bulmaktadır.
Okulun akademik kadrosu, öğrencilerin sınav başarılarını artırmak için birçok çalışma yürütmektedir. Yaz okulu uygulamasıyla öğrencilerin sınav hazırlığına erken başlaması ve tatil dönemlerini verimli geçirmesi amaçlanmaktadır. Kurumun psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi de öğrencilerin sınav sürecini kolaylaştıracak çalışmalar yürütmektedir. Böylece öğrencilerin sınav sürecinde ihtiyaç duydukları destek sağlanmakta ve yaşanabilecek psikolojik problemler önlenmektedir.
Özel Bahçeşehir Koleji Dr. Burhan Kara Anadolu Lisesi, öğrencilerin birden fazla dili etkin şekilde kullanmalarını amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda okulda yoğun olarak İngilizce ve Almanca dil eğitimi verilmektedir. Branşında uzman eğitimci kadrosunun verdiği yabancı dil eğitimi okulda gerçekleştirilen aktivitelerle çeşitlendirilmektedir. Okulun yabancı dil kulübü, yabancı İngilizce ve Almanca dil eğitimini eğlenceli uygulamalarla zenginleştirmektedir. Düzenlenen İngilizce drama aktiviteleriyle de öğrencilerin yabancı dili ezberleyerek değil yaparak ve yaşayarak öğrenmesini sağlamaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bahçeşehir Koleji Dr. Burhan Kara Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Göksu Mah. Sivas Kongresi Cad. No:9A, Etimesgut/ankara
0 312 963 1814
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum