fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Batıkent Ortadoğulular Anadolu Lisesi

Özel Batıkent Ortadoğulular Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/17:00
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Yok
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Batıkent Ortadoğulular Anadolu Lisesi Hakkında

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde bulunan Özel Batıkent Ortadoğulular Anadolu Lisesi bağlı olduğu Ortadoğulular Eğitim Kurumları 15 şubesiyle eğitime yeni bir boyut getirmektedir. 14 kişilik sınıf kapasiteleriyle eğitim veren bu kurum, öğrencilerinin hayallerini gerçekleştirmek için 2002 yılından beri, başarı odaklı stratejilerle çalışmaktadır. Bu kurum, eğitim felsefesi olarak; özü, insanın yüceliğini amaç ve olgunluk sayan hümanist yaklaşımlarla öz disiplini yüksek, ailesine, topluma ve çevreye saygılı bireyleri hayata hazırlamaktır. Öğrenciler, kazandıkları disiplin, öz güven ve bilgi birikimlerini manevi bir kültürel miras olarak kendilerinden sonra gelen kuşaklara aktarırlar. Ankara'daki en iyi liselerden biri olan Özel Batıkent Ortadoğulular Anadolu Lisesi alanında uzman öğretmenleri ve rehberlik desteği ile öğrencilerinin başarıya ulaşmasını sağlamaktadır. Rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlık hizmetiyle öğrencilerinin problemleriyle yakından ilgilenmektedir. Sınav heyecanı, gelecek kaygısı ve dikkat dağınıklığı gibi sorunlara da bireysel olarak çözüm aramaktadır. Üniversite başarı sıralamasında ön sıralarda yer alan bu okul, öğrencilerine seviye tespit sınavı, konu tarama testleri uygulayarak öğrencinin konu bazındaki eksiklikleri saptanmakta ve hafta sonu eğitimiyle etütler ve özel dersler yardımıyla öğrenci desteklenerek eksik konuları tamamlamasını sağlamakta ve öğretmen eşliğinde soru çözümü yaparak konuyu pekiştirmesi ve uzun hafızaya atması gözetilmektedir. Sabah 9.00, akşam 17.00 saatleri arasında eğitim veren bu kurumda yemekhane hizmeti verilmektedir. Besin değerleri hesaplanarak aylık olarak oluşturulan menüler sunulmaktadır. Okulun asli amacı, Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda, cumhuriyetin laik ve demokratik yapısını benimsemiş, milli ve manevi değerlerine bağlı, çağdaş, yenilikçi, üretken ve çalışkan bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadırlar.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

- Sınav Odaklı Eğitim Sistemi

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Her sınıftan kaç şube var?

- 3

● Okulda Hangi Bölümler Mevcut?

- Eşit Ağırlık

- Sayısal

● Üniversiteye Hazırlık Sürecinde Kurs Desteği Sağlanıyor mu?

- Evet

● Mezun Olan Öğrencilerinizin Bir Üniversiteye Yerleşme Oranı Nedir?

- %80-%85

Yorumlar (10)

 • BC

  Eğitiminden memnunuz. Öğretmenleri oldukça özverili. Sınıf mevcutları az olduğu için öğrenci başarısı artıyor.

 • FS

  Öncelikle oğlumu okula kayıt yaptırırken bir öğretmen olarak benim için en önemlisi gercekten Eğitimci bir kurucu olması çok önemli idi. Değerli Kerem Bey in bu husustaki donanım ve Eğitim e bakış açısı beni etkiledi. Bu zorlu pandemi sürecinde hem kurucumuzun hemde değerli öğretmenlerimizin desteği sürekli iletişimi çok iyiydi. Gözüm arkada kalmadan cocugum okulumuza emanet. Hersey için teşekkür ederim. Oğlum mutlu en güzeli sanırım bu . Sevgiler.....Çocukların bence en yetersiz yanları düşünmek ve sorgulamak. Analitik çalışmaların eğitime destek vereceğini düşünüyorum. Bu hususta çalışmalara yer verilebilir.

 • MK

  Okulumuz gerek yönetim kadrosu olsun,gerekse öğretmenlerimiz olsun; eğitime son derece önem veren bir ekip.Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır.Her biri ayrı ayrı değerler.

 • AO

  Okul öğretmenlerine ve okul yöneticilerine öğrencimize gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

 • Pk

  Okul yöneticilerine ve öğretmenlerimize çok teşekkür ederim. Gönül rahatlığıyla çocuğunuzu emanet edebilirsiniz.

 • Bu yıl dokuzuncu sınıf öğrenci velisiyim pandemiden dolayı yüz yüze eğitimcilerimiz ile tanışma fırsatımız olmadı Veli olarak umarım önümüzdeki eğitim yılında yüz yüze eğitim imkanımız olur diye umuyorumÖğretmen ile Veli arasındaki paylaşımın eğitime daha çok katkısı olacağını düşünüyorum onlayn eğitimden dolayı öğrencimizin hiç bir ders öğretmeni ile görüşme imkanımız olmadı yüz yüze toplatı ve paylaşımların olmasını Ümit ediyorum

 • HB

  Bu yıl ilk kez oğlumu özel okula gönderdim ve ÖZEL ORTADOĞULULAR ANADOLU LİSESİ ni tercih ettiğim için ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım özellikle bu pandi döneminde tüm olumsuzluklara rağmen verilen eğitim ve öğretim den hiç ödün vermeden disiplinli bir şekilde eğitimlere devam edildi oğlumun önceki yıllara göre kat etmiş olduğu mesafeyi çok iyi görebiliyorum tüm emekleriniz için teşekkür ederimEğitimde vermiş olduğunu metodun çok doğru olduğunu düşünüyorum ayen devam edin

 • KT

  Okulun online eğitimi harika sanki çocuklar okuldaymış gibi neredeyse tüm gün online eğitim veriyorlar. Büyük kızıma ise yüz yüze eğitim veriyorlar. Koca okulda her katta bir sınıf var, her yere dezenfektan ve hijyen malzemeleri konulmuş gerçekten temiz ve nezih bir okul. Öğretmenler alanında uzman, kadro uzun zamandır değişmiyor bence bu çok önemli kadrolarını muhafaza ediyorlar. Üniversite sınavına odaklı bir eğitim veriliyor. Kısacası ben okuldan çok memnunum.

 • YE

  Okulun fiyatı 15‐20bin aralığında bence Batıkentin en iyi Anadolu lisesi, ben bile bu kadarını beklemiyordum.2 yıldır 1 soru bile çözmeyen, kitap yüzü açmayan oğlum artık kitap kurdu oldu, bir yılda en az 7‐8 soru bankası bitirdi. Tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.Sınıflar 8 ile 10 kişilik, bence 8 ideal Covid döneminde dahada seyreltilirse iyi olur.

 • AA

  Okulun eğitimi çok iyi, oğlum dört yıl boyunca çok güzel bir eğitim aldı ve istediği üniversiteye yerleşti. Kerem hocaya ve Bilal hocaya ne kadar teşekkür etsek azdır.Çocuğunuz iyi bir üniversite kazansın diyorsanız hiç düşünmeden gönül rahatlığıyla kayıt yaptırabilirsiniz.Okulun havuzu yok.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Batıkent Ortadoğulular Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

İnönü Mahallesi, 1750. Sokak No:20, Yenimahalle / Ankara
0 312 963 1815
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum