fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Hedef Akademi Okulları Anadolu Lisesi

Özel Hedef Akademi Okulları Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:40/16:30

Özel Hedef Akademi Okulları Anadolu Lisesi Hakkında

Bu yıl 41. onur yılını kutlayan Final Eğitim Kurumları’nın yeni nesil markası Hedef Okulları olarak her öğrencinin ulaşabileceği kaliteli bir eğitim sistemi oluşturmak için çıktığımız yolda, binlerce öğrencinin hayatına dokunuyoruz. Eğitimdeki 50 yıllık tecrübemizle her gün en meraklı zihinlerle çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bizim için önemli olan, her şeyden önce, öğrencilerimizin okulumuzun içinde yürürken nasıl hissettikleri... Onlar için yarının canlı dünyasına, geleceklerine ve sonsuz potansiyellerine açılan bir pencereyiz.
Hedef Akademi Okulları olarak hayat yolculuğunun öz bilgi ile başladığına inanıyoruz. Sadece gerçekte kim olduğumuza dair bir fikrimiz olduğunda, hayatta güvenilir kararlar alabiliriz. Bu yüzden Hedef Okullarında öncelikli belirlediğimiz hedef: Öğrencilere benlik duygusu aşılamaktır. Dersler ve sosyalleşme aktiviteleri benlik bilincinin oluşmaya başlamasından sonra meydana gelir.
Hedef Okulların 10 kişilik butik sınıflarında sadece bilgi vermiyoruz. Öğrencilerimizin gelecekte hayal ettikleri yaşamları sürdürmelerine yardımcı olma misyonumuzu sunmak için dikkatimizi farklı temalara odaklıyoruz. Bu alanların her biri, öğrencilerimizin hayatının farklı zamanlarında yararlı olacaktır. Temalarımız:
-Kendini Tanıma
-Bilgiye Erişim
-Sosyal Aktiviteler
-Yabancı Dil
-Spor
-Genel Kültürdür.
Hedef Okullarında her bir öğrencinin birbirinden farklı bir öğrenme şekli olduğunu biliyor, bu nedenle öğretmen-veli kanalını çeşitlendiriyoruz.

Misyonumuz

Ankara merkezli, yüksek kaliteli, uluslararası bir eğitim sağlamaktır. Tecrübeli öğretim kadromuz; başarılı öğrenciler, kendine güvenen bireyler ve sorumlu yurttaşlar yetiştirir. Hedef Okullarından mezun olan öğrenciler sadece bilgi sahibi olmakla kalmaz, aynı zamanda üniversitede ve iş yaşamında gelişebilmeleri için gerekli becerilere sahip olurlar.
Öğrenme için düşünce liderleri ile işbirliği içinde, bugünün çocuklarının ve gelecek nesillerin ilhamlarına, ihtiyaçlarına ve zorluklarına yanıt veren yeni öğeler öğrenme alanları ve teknolojileri geliştiriyoruz. İnsanların derin bir amaç duygusu sonucu geliştiği bir dünyaya inanıyoruz. Bunun için, eğitim-öğretime, doğaya ve teknolojiye önem veren bir yaklaşımla güçlendirilen net bir metot uyguluyoruz.

Vizyonumuz

Okulumuzun tüm öğrencileri ve çalışanları için güvenli, destekleyici ve kapsayıcı bir ortam sağlamayı taahhüt ediyor. Okulumuz, öğrencinin öğrenmesini, katılımını ve refahını desteklemek için velilerimizin öneminin farkındadır. Okulumuzda öğrencilerimizi tüm çalışmalarımızın merkezine koyuyoruz. Tüm personelimiz, her çocuğun seçtiği yolda gelişmesini sağlayacak eğitim deneyimini almasını sağlamak için çalışıyor. Hedef Akademi Okullarında öğrencilerimiz için kapsayıcı ve güvenli bir okul ortamı yaratma taahhüdünü ve sorumluluğunu paylaşıyoruz.

Temel yapımız öğrencilere hem güvenlik hem de özgürlük sağlar. Öğrenme tutarlı bir eğitim yapısı aracılığıyla gerçekleşir. Öğrencilerimiz ayrıca zaman, malzeme ve kaynak kullanımında birçok seçeneğe sahiptir. Hedef Akademi öğrencileri kendi yaşamlarını etkileyen kararlar vermede giderek artan bir rol üstlenmeye teşvik edilirler ve öz disiplin seviyesi geliştirirler. Yetkinlik ve güven içinde eğitim gördükçe günlük yaşamın taleplerine ve fırsatlarına cevap verme yetenekleri de artar.

Eğitim Felsefemiz

Hedef Akademi Okullarını benzersiz kılan, felsefemizin dengeye dayandırılmasıdır. Akademik mükemmellik ve insan kavrayışı, öğrencilerimizin okul dışında da nitelikli bireyler olmasına yardımcı olur. Bu, öğrenci önderliğindeki sorgulama, konuşma ve çözme becerileri geliştirerek, öğrenme sevgisini besleyerek gerçekleştirilir. İnsan kavrayışının yönlendirici etkisi olmadan akademik mükemmellik anlamsızdır. Sorumluluk ve benlik saygısı kavramımız ile öğrenciler, kendileri ve diğer insanlar konusunda sorumlu davranmayı öğrenirler.
Hedef Akademi felsefesi öğrencinin tüm yönlerini ele alır. Güçlü bir akademik program her bir öğrenciye meydan okur; öz yönelime vurgu, öğrencinin yetkinlik ve benlik saygısı, bireysel öğrenme ve problem çözme konusunda bir yaklaşım geliştirir; her öğrencinin kendine özgü yeteneklerinin ve karakterinin değerini vurgular.
Öğrencilerimize gelecekleri için ihtiyaç duyulacak beceri ve tutumları sağlamayı taahhüt ediyoruz. Okuryazarlık ve aritmetik becerilerini geliştirmenin yanı sıra çevrelerindeki dünya hakkındaki bilgi ve anlayışlarını derinleştirmeye odaklanıyoruz.

Anadolu Lisesi

Dünyada, eğitim sistemimiz için temel birçok fırsat yaratan iki önemli eğilim vardır: Birincisi, dünyanın bir sanayi ekonomisinden bir bilgi ekonomisine kaymasıdır. Diğeri ise internette yetişen yükselen neslin öğrenmesi için çok farklı öğretim metotlarının uygulanmasıdır. Bu bilinç ile öğrencilerimizi lise 1. sınıftan 12. sınıfa kadar çağın gereklerine uygun olarak yetiştirip eğitim veriyoruz. Öğrencilerimizi geleceğe çok yönlü olarak hazırlıyoruz.
Hedef Akademi Okullarında lise öğrencilerimize aynı zamanda;
-Eleştirel düşünme ve problem çözme
-Ağlar arasında iş birliği ve etki yaratma
-Çeviklik ve uyarlana bilirlik
-Girişim ve girişimcilik
-Etkili sözlü ve yazılı iletişim
-Bilgiye erişim ve analiz
-Merak ve hayal gücü aşılıyoruz.
Öğrencilerimizi 21. yüzyıla hazırlamak için ekip becerilerini geliştirmelerini sağlıyoruz. Lider veya üye olarak bir ekibin parçası olarak nasıl çalışılacağını anlamak, daha sonraki yaşam için çok önemlidir. Açık fikirli olmak, yeni beceriler öğrenmenin anahtarıdır. Eleştirel düşünmeyi farklı kavramlara düşünmek ve uygulamak için farklı yollar öğreterek öğrencilerimizin hayat boyu kendini geliştirebilmelerine öncülük ediyoruz. Temiz okul ortamında sağlıklı yarınlara imza atıyoruz.

BAŞARMAK İÇİN NASIL ÇALIŞIYORUZ?
Takım olarak çalışmanın okul hedeflerimize ve ideallerimize ulaşmanın en iyi yolu olduğuna inanıyoruz. Her yıl çalışmalarımızı ve başarımızı gözden geçirir ve önümüzdeki dört yıl boyunca çalışmalarımıza rehberlik eden bir Okul Stratejik Planı oluştururuz. Her yıl ilerlememizi gözden geçiriyor ve çalışmalarımızı okuldaki kilit alanlara odaklayan öğrenci öğrenimi ve refahı ile ilgili hedefler belirliyoruz.
EĞİTİMİ OLUMLU YÖNDE DEĞİŞTİRELİM
Öğrencilerimizi ÖSYM'nin sınav sistemine en iyi şekilde yeni nesil sorularla hazırlıyoruz. Üniversiteye giden bu yolda onların güvenli adımlarla ilerlemelerini sağlıyoruz. Geleneksel eğitim sistemini yeni bir öğrenme yaklaşımı ile güçlendirerek öğrenme dünyasını olumlu bir şekilde değiştirmek görevimiz. Bunu nasıl yaptığımızı görmek için siz değerli öğrencilerimizi ve velilerimizi okulumuza bekliyoruz.
BİR HEDEFE KARAR VERMEK, ÇOĞU ZAMAN HEDEFİN KENDİSİDİR.HEDEFİMİZ “KÜRESEL BAŞARI AÇIĞI”NI KAPATMAK!
“NET NESİL”İ MOTİVE ETMEK İÇİN OKUL SİSTEMİMİZİ YENİDEN KEŞFETTİK!
“HEDEF”İNE YAKLAŞ!
2417. Sok. Çakırlar-Batıkent

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Çoklu Zeka Modeli

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Okulda Hangi Bölümler Mevcut?

- Eşit Ağırlık

- Sayısal

● Üniversiteye Hazırlık Sürecinde Kurs Desteği Sağlanıyor mu?

- Evet

● Mezun Olan Öğrencilerinizin Bir Üniversiteye Yerleşme Oranı Nedir?

- %80-%85

Yorumlar (2)

  • Sınıfların ferah , öğretmenler ilgili, çocugun severek ve isteyerek okula gidiyor.

  • Tek kelimeyle mükemmel bir eğitim. Daha başka özel okullarda da okudu oğlum. Hepsi şekil. Burada gerçek eğitim var. Şov yokYok

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Hedef Akademi Okulları Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Yenibatı Mah. 2417 Sk. No: 816 Yenimahalle Batıkent - Ankara
0 312 963 1821
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum