fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili

Özel Nesibe Aydın Yıldızlar Fen Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/16:15

Özel Nesibe Aydın Yıldızlar Fen Lisesi Hakkında

Özel Nesibe Aydın Yıldızlar Fen Lisesi, akademik başarılarının yanı sıra öğrencilerin kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda da donanımlı bireyler olmalarını desteklemektedir. Çok yönlü, yaratıcı, sosyal bireyleri hayata hazırlamayı hedefleyen kurum Ankara'da yer almaktadır. Anadolu lisesinden farklı olarak daha çok matematik ve fen bilimleri ağırlıklı dersler işlenmektedir. Sayısal ağırlıklı olan bu eğitim sisteminde öğrencilerin en etkili eğitimi alabilmeleri için alanlarında donanımlı ve uzman öğretmenlerle kapsamlı bir süreç oluşturulmaktadır. Öğrencilerin gelişimlerini her noktadan desteklemek adına oluşturulan eğitim modelleri günümüze uygun bir altyapı ile sunulmaktadır. 21. yüzyıl teknolojisini yakından takip eden Nesibe Aydın Yıldızlar Fen Lisesi, fiziki olanaklarını bu doğrultuda güncellemektedir. Okulun fiziki imkanları arasında çeşitli sportif faaliyet alanı bulunmaktadır. Yüzme, judo, jimnastik, dağcılık ve tırmanma gibi alanları bulunan özel okulda öğrenciler hem birer hobi edinmekte hem de fiziksel gelişimleri desteklenmektedir. Öğrencilerin fazla enerjilerini atması adına beden eğitimi ve yüzme dersleri bulunmaktadır.
Özel Nesibe Aydın Yıldızlar Fen Lisesi'nde öğrencilerin fiziksel ölçüm testleri yapılmaktadır. Ölçümler sonrasında öğrenciler yetenekleri doğrultusunda ilgilendikleri branşlara yönlendirilmektedir. Kalıcı bir eğitimin sağlanması ve sunulan eğitimin öğrenciye doğru biçimde aktarılması adına faaliyet programları çeşitlendirilmektedir. Öğrencilerin gelişimlerini yakından takip eden rehberlik hizmeti aynı zamanda öğrencilerle arkadaş olabilmektedir. Böylelikle öğrencilerin en ufak sorun ya da problemleri hakkında bilgi sahibi olmakta ve yönlendirmeler yapabilmektedir. Lise dönemindeki öğrencilere STEM Eğitim yaklaşımlarıyla öğrenim hizmeti sunulmaktadır. Stem yaklaşımı ile birlikte öğrencilerin her açıdan donanımlı bireyler olmaları desteklenmektedir. Öğrencilerin öğrenme ve analitik düşünebilme bilgileri esas alınarak geliştirilen bu modelle birlikte nitelikli bireyler yetiştirilmektedir. Stem derslerinde öğrencilerin yaratıcılıkları ön plana çıkarılıp merakı artırılmaktadır. Böylelikle öğrenci bilgiyi edinmek isteyecektir. Sunulan bilgilerin kalıcılığını artırabilmek için çok yönlü eğitim faaliyetleri düzenlenmektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Nesibe Aydın Yıldızlar Fen Lisesi İletişim Bilgileri

Fatih Sultan Mah. Bağlica Bul. A Blok No: 1A, Etimesgut / Ankara
0 312 963 0709
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum