fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Antalya Envar Okulları Ortaokulu

Özel Antalya Envar Okulları Ortaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24

Özel Antalya Envar Okulları Ortaokulu Hakkında

24 yıldır Antalya, Muratpaşa’da eğitim ve öğretim hizmeti veren Özel Antalya Envar Okulları'nda; her çocuğun farklı bir değer olduğu bilinciyle, çağdaş eğitim yöntemlerini kullanarak planlanan aktivitelerle ”tam öğrenmenin” gerçekleştirilmesi sağlanır. Uyguladığımız Eno 4/4’lük Eğitim Modelimizle Akademik eğitimin yanı sıra, milli -manevi değerlere de öncelik ve önem vererek ,Türkiye ve dünyadaki değişimi göz önünde bulundurarak, hem akademik başarı, hem iyi bir yabancı dil eğitimi, hem hayatının her aşamasında kullanacağı beceri eğitimi, hem de karakter eğitimi bir bütün olarak ele alınmaktadır . Öğrencileri karakter ve beceri eğitimi yönünden geliştiren ve iyi insan yetiştirmeyi amaçlayan bir okuldur. Okulda ders başlama saati 08:50 olup, ders bitiş saati 16:50 dir. Okulda sınıfların mevcudu 24 öğrenciden oluşmaktadır. Öğle yemeği hizmeti için bir yemekhaneye sahiptir. Ayrıca sportif faaliyetler için kapalı spor salonu, kütüphane, müzik odası, bilgisayar ve fen laboratuvarı, kantin, okul bahçesi, konferans salonu da bulunmaktadır. Her sınıfta akıllı tahta ile eğitim verilmektedir. Okula ulaşım için servis hizmeti bulunmaktadır. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce eğitim verilmektedir. Sportif ve kulüp faaliyetlerinde futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, okçuluk, ve buz pateni vardır. Sanatsal faaliyetler, Piyano, koro, el sanatları, ritim, tiyatro, halk oyunları ve görsel sanatlardır. Ortaokula başlayan öğrencilere çalışma davranışları testleri, son sınıfa gelen öğrencilere ise Benlik Kavramı Ölçeği uygulanarak, ilgi ve yetenekleri hakkında bilgi alınıp bu doğrultuda lise ve mesleki yönlendirmeler yapılmaktadır. Özel Antalya Envar Okulları Ortaokulu'nda dersler başlıca Almanca, Beden eğitimi, Din kültürü ve Ahlak bilgisi, Fen bilimleri, Görsel Sanatlar, İngilizce, Kodlama ve Bilişim Teknolojileri, Yazılım, Matematik, Müzik, Rehberlik Etütleri, Sosyal Bilgiler ve Türkçe'dir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 3

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

Yorumlar (12)

 • Birlikte geçirdiğimiz zaman içerisinde, Envar’da yakaladığımız samimi aile ortamı ve biz basketbolcu ailelere göstermiş olduğunuz yakınlıktan; ayrıca çocuğumuza verdiğiniz eğitim ve öğretim ile sunmuş olduğunuz sosyal olanaklardan dolayı müteşekkiriz. Hem eğitim süresince planlı yaklaşımınızdan hem de verdiğiniz kaliteli eğitim ortamından çok memnun kaldık. Bu çizginizin devamını temenni eder, saygılarımızı sunarız.

 • AB

  3 çocuğumun 3’ü de Envar kolejinde okuyor. Bu sene mezun olan büyük kızım Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazandı. Elde edilen bu başarıda; Envar Kolejinin katkısı büyüktür. Diğer iki çocuğumun eğitim sürecinde de Envar Kolejinin katkılarından son derece memnunum. Eğer bugün itibariyle tekrar okullar arasında tercih yapmak ihtiyaç olsaydı ben yine Envar kolejini tercih etmekte tereddüt etmezdim. Envar Kolejinin bize kattığı gerek eğitim gerekse edebi ve ahlaki katkılardan dolayı müteşekkirim. İyi ki varsınız. Allah yar ve yardımcınız olsun…

 • İG

  Merhabalar, Okulunuzda okuyan 2 çocuğum var. Bugüne kadar hep aklımdan geçmiştir, acaba özel okula yollamasam mı veya başka bir okulamı yollasam diye. Ama her yıl yeniden Envar’a kayıt yaptırmak nasip oldu. Bugüne kadar Ülke olarak, Dünya olarak herhangi bir olağanüstü durumdan geçmediğimiz için, farkı fark edemedim maalesef. Yaşadığımız günler malum; Dünyamızın, Ülkemizin geçtiği bu zor günlerde herkes görevden kaçarken, herkes kendi derdine düşmüşken sizin canla başla çalışarak çocuklarımız için çırpınmanızdan dolayı gurur duydum, imrendim. Kendimizi yalnız hissetmedik, çocuklarımız için daha az kaygılanmaya başladık. Aldığınız para sonuna kadar helali hoş olsun. Hiç birinizin emeği asla ödenmez, tüm Envar ailesine canı gönülden teşekkür ederim. Bu süreçte çocuklarımızın eğitimden uzak kalmaması için yaptığınız her adımı destekliyorum, evlerimiz adete birer okul oldu sayenizde. Sadece şunu belirtmek istiyorum eğitim telafi edilebilir ama psikolojik bir bozukluk çok zor tedavi edilir. İnternet üzerinden verilen ders saatine paralel, aynı platform üzerinden çocuklara teneffüs adı altında birbirleri ile görüntülü konuşma ve sohbet etme imkanının verilmesini istiyorum. Sınıf arkadaşlarını görmek ve konuşmanın hepsine iyi geleceği kanaatindeyim.

 • Çocuklarım için verdiğim en doğru karar Envar’dı. Öğretmenlerin ilgi ve alalası, verdikleri eğitim seviyesi süper. Aile gibi olduğumuz öğretmenlerimizle eminim ki mezuniyetten sonra da görüşeceğiz. Yüreğimizin en güzel yerindeler. Emekleri çok haklarını helal etsinler inşallah.

 • Envar okulları çocuklarımızın sahip oldukları yetenekleri ortaya çıkaran ve akademik başarıyı her yıl yükselten çalışmalarıyla önde gelen eğitim kurumlarından biridır. Bu kanıya varmamizdaki en önemli unsur deneyimli ve uzman eğitimci kadrosu, profesyonel psikolojik destek birimi ile oğlumuzun okuldaki mutluluğu ve öğretmenlerini çok sevmesidir. Envar okulları sorumluluk sahibi, çalışkan, kendisini ifade edebilen, özgüveni yüksek, kendisiyle ve çevresiyle barışık, uyumlu, özü sözü bir olan ,vatanını seven, değerler bilinci taşıyan, geleceğe umutla bakabilen, yaşama sevinciyle dolu gençler yetiştirme gayretinde olan bir eğitim yuvasidir. Ben bir veli olarak göstermiş oldukları fedakarliklardan dolayi yöneticilerimize ve öğretmenlerimize saygı ve şükranlarımı sunarım.

 • Ak

  Öğrenci nin çok yönlü yetiştirildiği, milli manevi değerlere sahip, başarılı ama aynı zamanda iyi insan yetiştirmeyi düstur edinmiş bir okul, güvenle çocuğunuzu teslim edebilirsiniz, başta okul idarecileri olmak üzere rehber öğretmenimize ve tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ederim.

 • Na

  Ögretmen ve veli ilişkisi açısından son derece olumlu her an ögrenci hakkında geri dönüşleri alıyorum

 • OK

  Envar Eğitim Kurumu 17 yıl önce sizleri iyiki tanıdım.Kızına emekkeriniz için ne kadar teşekkür etsem azdır.Su an oğlumda sizlerle beraber başarılı mutlu sevgi saygı içinde eğitim öğretime devam ediyor.Ozellikle Sınıf öğretmenimiz Berrin Pamukçu nun ilgisine sabrına başarısına güler yüzüne sonsuz teşekkür ederiz

 • İŞ

  Çocuğunuzu çok iyi bir şekilde yetiştirmek istiyorsanız, sizin en iyi yardımcınız Envar Okulu olur.Kızım çok yönlü bir şekilde yetişiyor. Ve özgüveni tam. Bu konuda Envar Okulu hakkını ödeyemem...

 • RD

  Birinci sınıftan beri Envarlıyız. Iyi ki diyorum iyi ki yolumuz kesişmiş. Sayın müdürümüz Yüksel Aslan'ın öğrenci-veli-öğretmen arasındaki mükemmel dengeyi saglamaktaki başarısı takdire değer. Envarda evinizdeymişsiniz gibi ve değerli hissediyorsunuz. Öğretmenlerimiz ise gerçekten büyük bir özveri ile çalışıyorlar. Allah hepsinden razı olsun. Oğlum sayelerinde çok başarılı bir öğrenci. Hepsine tek tek teşekkür ederim. Geçmişe dönsem yine Envar derdimBence gerçekten yeni bir şeyler yapabilmek için çaba gösteren ve kendini yenileyen bir okul zaten...

 • KB

  3 çocuğumun 3 de bu okula gidiyor.Gercekten eğitim anlaminda ne kadar ozverimli gayretli başaralı bir eğitim kurumu ise ahlaki değerler konusunda çok iyi bir kurum herşey eğitim degil saygı sevgi hoşgörü vb degerler konusunda çok iyiler öncelikler okul müdürü yüksel beyi takdir ediyorum gayreti ve başarısı için diğer bütün öğretmenlerimizi tebrik ediyorum iyi ki varlar

 • öğrencilerin derdini anlayan, onların başarılarını nasıl artıracakları konusunda sürekli çalışan, sonuç alınamayınca veli-okul işbirliğinde çözüme giden, sorunsuz bireyler yetiştirmek için zamanında müdahalelerde bulunan bir kurum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Antalya Envar Okulları Ortaokulu İletişim Bilgileri

Meydan Kavağı Mahallesi, Perge Bulvarı, 1601 Sokak, No:24, Muratpaşa/antalya
0 242 255 0227
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum