fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Okullarda Kodlama Dersi Olmasının Faydaları

Görüntülenme Sayısı: 10895

Kodlama dünyanın evrensel dilidir. Kodlamayı bilen insanlar, başarılarını için herhangi bir engel olmadan, ülkeler ve kültürler arasında iletişim kurabilir, yenilikler yapabilir ve sorunları daha verimli bir şekilde çözebilir. Genç yaşta programlama öğrenmek, çocuklarınızın günlük sorunları çözmesine yardımcı olur ve ömür boyu fırsatlar için hazırlanır.

Okullarda Kodlama Dersi Olmasının Faydaları

Genç Yaşta Programlama Öğrenmenin Faydaları ve Sonuçları

Çoğu kişi bu günlerde kodlamanın, nüfusun azınlığı için cazip olan son derece teknik veya sadece bilgisayarla ilgili insanlar için olan bir etkinlik olduğunu düşünüyor. Gerçekte olansa, kodlamanın yeni bir okuma yazma türü haline gelmesi. Bu günlük hayatta, özellikle bugünün dijital dünyasında yararlı olan bir beceridir. Çoğu insan için, programlamada en azından temel düzeyde bir beceriye sahip olmak akıllı telefonu kullanmaya, cihazları bağlamaya ve dosyaları birden çok platformda yönetmeyi kolaylaştıracaktır. Genç yaşta programlamayı öğrenmeyi desteklemenin tüm bu faydalarını göz önünde bulundurun; çocuklarınızın bazı bilgisayar programlamalarını öğrenmelerine yardımcı olarak onlarla birlikte öğrenebilirsiniz.

Okullarda Kodlama Dersi Olmasının Faydaları-1

Akademik Fayda

İlkokullar testler ve diğer etkinlikler için bilgisayar kullanıyor ancak herhangi bir kodlama dersi içeren okul sayısı nadirdir. Dünyadaki pek çok okul, bir bilgisayar programlama becerileri kazandıracak dersleri okul müfredatına dahil etmeye başlamıştır. Bu tür eğitim, çocukların bilgisayarların temel iç işleyişlerini öğrenmelerine yardımcı olur. Çocuklar bu sayede bir bilgisayarın nasıl çalıştığını, bir bilgisayar programını nasıl yararlı hale getirebileceğini anlayacaktır

Okullarda Kodlama Dersi Olmasının Faydaları-2

Yaratıcılık, Düşünme Akıcılığı

Çocukların daha farklı bir şekilde düşünmelerini sağlayan yaratıcı ve akıcı zihinleri vardır. Problemleri kodlamak ve çözmek için neredeyse sınırsız yollar, çocuklara ilham verebilir. Çocuğunuza, kodlamanın hikaye anlatmanın bir türü olduğunu gösterebilirsiniz. Mantıksal bir başlangıç, ilerleme ve hikaye ve programa son verilmesi gerekir. Bu beceriler, okuldaki yazılı ve sözlü iletişimde çocukları başarıya götürebilir.

Okullarda Kodlama Dersi Olmasının Faydaları-3

İş Olanakları

Gelecekteki iş piyasasında rekabet edebilmek için mevcut nesil çocukların teknolojide okur yazar olması gerekecektir. Bunun nasıl yapılacağını bilmemek, şu an nasıl okunacağını bilmemekle kıyaslanabilir. Çoğu iş, temel Bilgisayar Teknolojisi becerileri bilgisi gerektirirken, perakende ve fast food işleri bile teknoloji ve bilgisayar kullanımını gerektirir. Kodlama uzmanları mevcut pazarda iyi bir maaşla aranan eleman olacaktır. Bu nitelikli çalışanlar için fırsatlar gelecekte daha da genişleyecektir.

Bu makale Furkan Namlı tarafından 24 Kasım 2017 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
Gitar Çalmanın Çocuğunuza Sağladığı Faydalar Dünya üzerinde en çok tercih edilen müzik aletlerinden olan gitarı küçük yaşta çalmaya başlamanın çocuklara faydaları nedir?
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Florya CND Okulları İlkokulu Özel Okul
Özel Florya CND Okulları İlkokulu

Öğretmenleri çok ilgili, Personeli çok nazik temizliği ,yemeği herşeyinle çok memnunum. Eğitimi mükemmel

Özel Bahçelievler İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Bahçelievler İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu

Etkinlikleri, öğretmenleri ve okulun binasıya herşey çok güzel burda. Kızımız da isteyerek gidiyor okuluna. Seneye de bi...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum