fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Kodlama Eğitimi Veren Okullar

Görüntülenme Sayısı: 40071

Yazılım ve Robotik eğitim ileride endüstrinin birinci kaynağı olacak olması gerçeği artık herkes tarafından kabul edilmektedir. Şu an bile çok önemli yer tutan kodlama ve robotik artık Türkiye’de de okullarda ders olarak öğretilmeye başladı. Sizler için bu eğitimi veren okulları bir araya getirdik.

Kodlama Eğitimi Veren Okullar Kodlama Eğitimi Veren Okullar

Bahçeşehir Koleji

Bahçeşehir koleji kodlama dersine okul öncesi eğitimden itibaren başlamaktadır. Bahçeşehir Koleji kodlamanın dünya için önemini şu şekilde açıkça belirtmektedir; “Yeni sanayi devrimi olarak anılan Endüstri 4.0, üretim şekilleri başta olmak üzere dünyanın geleceğini yeniden şekillendirmeye hazırlanıyor.” Gelişmiş ülkeler ve ekonomik olarak refah seviyesi yüksek olanların STEM eğitimiyle çocukları bu dünyaya hazırlarken, ilkokuldan itibaren kodlama derslerine de başlıyor. İngiltere, 5 yaşından itibaren kodlama dersi verirken, Finlandiya ve Estonya gibi refah seviyesi yüksek ülkeler kodlama derslerini 1. Sınıftan itibaren müfredatlarına dahil etmiştir.

Kodlama Eğitimi Veren Okullar

Sevinç Koleji

Anaokulundan itibaren 12. Sınıfa kadar yaş seviyelerine uygun, en güncel programlama dilleri ile kodlama eğitimi veren Sevinç Koleji dijital okur yazarlık, eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini kazandırmayı amaçlıyor. Ortaokul kademesinde güncel yazılım dillerinde Phyton ile öğrencilerin döngüler, fonksiyonlarla uğraşarak görev yazılımları gerçekleştirebilir. Scratch programı ile ise kendi oyunlarını tasarlıyorlar.

Kodlama Eğitimi Veren Okullar

Okyanus Koleji

Okyanus Koleji, kodlama derslerini code.org işbirliğiyle gerçekleştirmektedir. Böylece çocuklar kendi tasarımlarını ortaya çıkarabiliyorlar. Çocuklar sadece geliştirilmiş programları ve oyunları sadece tüketmiyor, kendileri de yaratıyor. Çocuklar bu eğitimi tamamladıktan sonra da yeterlilik sertifikası alarak başarıları tescilliyorlar.

Kodlama Eğitimi Veren Okullar

Vizyon Koleji

Vizyon Koleji, Microsoft’la yaptıkları işbirliğiyle çocukların öğretiminde derslerde sürekli olarak teknolojik uygulamalardan yararlanmasının yanı sıra kodlama dersleri de vermektedir. Bu sayede çocukların teknolojik gelişmelerine uyum sağlamasının yanında Microsoft desteği ile çocuklara çok büyük destek sağlamaktadır.

Diğer kolejlere buradan ulaşabilirsiniz.

Bu makale Furkan Namlı tarafından 03 Kasım 2022 tarihinde güncellenmiştir.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
Sonraki Makaleye Göz Atın
Okulun İlk Günü Yapılması Gerekenler Okulun ilk sadece çocuğunuz için değil sizin için de zorlu geçebilir. Çocuğunuzun geleceği için atacağı bu büyük adım sizi tedirgin edebilir, duygulandırabilir ve heyecanlandırabilir.
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Soğanlık Sınav Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Soğanlık Sınav Koleji İlkokulu

Her sabah güne sabah sporuyla başlıyor öğrenciler Side to Side sistemi de mükemmel

Özel BJK Kabataş Vakfı Okulları İlkokulu Özel Okul
Özel BJK Kabataş Vakfı Okulları İlkokulu

Sınıf öğretmenimiz oldukça donanımlı, çocukların gereksinimlerini önemseyen, çok ilgili bir öğretmen. Ayrıca yabancı dil...

Özel Uğur Okulları Ardıçlı İlkokulu Özel Okul
Özel Uğur Okulları Ardıçlı İlkokulu

3 yıldır devam ediyoruz çok memnunuz ilgi ve alaka için tavsiye ederim.

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum