fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Kodlama Eğitimi Veren Okullar

Görüntülenme Sayısı: 33499

Yazılım ve Robotik eğitim ileride endüstrinin birinci kaynağı olacak olması gerçeği artık herkes tarafından kabul edilmektedir. Şu an bile çok önemli yer tutan kodlama ve robotik artık Türkiye’de de okullarda ders olarak öğretilmeye başladı. Sizler için bu eğitimi veren okulları bir araya getirdik.

Kodlama Eğitimi Veren Okullar

Teknoloji ve İnsan Koleji

TİNK Okulu, Sancaktepe bölgesinde lise seviyesinden itibaren kodlama dersi vermektedir. 9. ve 12. sınıf aralığındaki öğrencilerin eğitim aldığı okulda son teknolojik alt yapı kullanılıyor. Öğrenciler burada; tam donanımlı laboratuvarlarda kodlamayı, üretimi, elektroniği ve girişimciliği öğrenecek. TİNK’in kendi geliştirmiş olduğu 4.0 eğitim modeli uygulanacak olup, öğrenciler IQ, EQ ve DQ gelişimi için STEM eğitimi de alacak. TİNK’te her öğrenciye bir bilgisayar verilir ve kampüslerde kesintisiz-yüksek hızlı fiber internet bağlantısı vardır. Laboratuvarlarda bulunan 3D yazıcılar ve, CNC’ler ile eketronik ve robotik kitler ile öğrenciler, Endüstri 4.0’ın işleyişini uygulamalı olarak görme fırsatı yakalayacaktır. Bu teknolojik eğitimleri alan öğrenciler, iş hayatına tam donanımlı olarak çıkacaklardır.

  • Teknoloji ve İnsan Koleji (TİNK) hakkında detaylı bilgiye TİNK Okulu Profili'nden ulaşın.
Kodlama Eğitimi Veren Okullar

Bahçeşehir Koleji

Bahçeşehir koleji kodlama dersine okul öncesi eğitimden itibaren başlamaktadır. Bahçeşehir Koleji kodlamanın dünya için önemini şu şekilde açıkça belirtmektedir; “Yeni sanayi devrimi olarak anılan Endüstri 4.0, üretim şekilleri başta olmak üzere dünyanın geleceğini yeniden şekillendirmeye hazırlanıyor.” Gelişmiş ülkeler ve ekonomik olarak refah seviyesi yüksek olanların STEM eğitimiyle çocukları bu dünyaya hazırlarken, ilkokuldan itibaren kodlama derslerine de başlıyor. İngiltere, 5 yaşından itibaren kodlama dersi verirken, Finlandiya ve Estonya gibi refah seviyesi yüksek ülkeler kodlama derslerini 1. Sınıftan itibaren müfredatlarına dahil etmiştir.

Kodlama Eğitimi Veren Okullar

Uğur Okulları

Uğur Okulları kodlama derslerini okul öncesi eğitimden başlayarak vermektedir. Bu sayede öğrencilerin algoritmik düşünme yeteneklerini geliştirmek yanında, yaratma ve tasarlama düşüncelerini geliştiriyor. Bu süreçte öğrenciler düşünme yeteneklerini geliştirerek problem çözme, analitik ve pratik düşünme konusunda daha da yol almış oluyor. Uğur Okulları Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek BAU kodlama derslerini detaylı ve yaş grubuna en uygun şekilde hazırladıkları kitaplarla öğrencilerin istedikleri kaynaklara ulaşmasını sağlıyor.

Kodlama Eğitimi Veren Okullar

Sevinç Koleji

Anaokulundan itibaren 12. Sınıfa kadar yaş seviyelerine uygun, en güncel programlama dilleri ile kodlama eğitimi veren Sevinç Koleji dijital okur yazarlık, eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini kazandırmayı amaçlıyor. Ortaokul kademesinde güncel yazılım dillerinde Phyton ile öğrencilerin döngüler, fonksiyonlarla uğraşarak görev yazılımları gerçekleştirebilir. Scratch programı ile ise kendi oyunlarını tasarlıyorlar.

Kodlama Eğitimi Veren Okullar

Okyanus Koleji

Okyanus Koleji, kodlama derslerini code.org işbirliğiyle gerçekleştirmektedir. Böylece çocuklar kendi tasarımlarını ortaya çıkarabiliyorlar. Çocuklar sadece geliştirilmiş programları ve oyunları sadece tüketmiyor, kendileri de yaratıyor. Çocuklar bu eğitimi tamamladıktan sonra da yeterlilik sertifikası alarak başarıları tescilliyorlar.

Kodlama Eğitimi Veren Okullar

Vizyon Koleji

Vizyon Koleji, Microsoft’la yaptıkları işbirliğiyle çocukların öğretiminde derslerde sürekli olarak teknolojik uygulamalardan yararlanmasının yanı sıra kodlama dersleri de vermektedir. Bu sayede çocukların teknolojik gelişmelerine uyum sağlamasının yanında Microsoft desteği ile çocuklara çok büyük destek sağlamaktadır.

Diğer kolejlere buradan ulaşabilirsiniz.

Bu makale Furkan Namlı tarafından 25 Ağustos 2017 tarihinde yazılmıştır.
Diğer Veliler ile Paylaş!

Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış ilk yorumu yapan sen ol! Yorum Yap
Yorum Yap
Ad Soyad *
E-Posta Adresiniz *
Yorumunuz *
PAYLAŞ
Sonraki Makaleye Göz Atın
FMV Işık Okulları Fiyatları 2019 FMV Işık Okulları'nın 2019-2020 dönemi kayıt ücretleri açıklandı. Sizler için tüm kampüs fiyatlarını bir araya getirdik.
İstanbul Bölgesinde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Beykent İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Beykent İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu

Çevredeki okullara kıyaslamak gerekirse bir çağ önden giden bir okul Doğa Koleji. Eğitimden de olanaklardan da memnunuz....

Özel Kartal İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Kartal İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu

Doğa okullarının bu şubesi hakkında internette tek bir olumlu yorum bulamadım. Skandallarla gündeme gelen bir kurum oldu...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum