fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel American International Kids Academy

Özel American International Kids Academy

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel American International Kids Academy Hakkında

İstanbul Başakşehir de bulunan Özel American International Kids Academy modern eğitim programlarını kullanarak 2-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim veren bir eğitim kurumudur. Butik okul konseptinde eğitim veren Özel American International Kids Academy 'de farklı kültürden gelen çocuklar bir çatı altında toplanmıştır. Bu sayede çocuklar küçük yaşta farklılıklara saygı duymayı ve hoşgörüyü öğrenmektedirler. Okul Türk Milli Eğitim Sistemi’nin amaç ve ilkeleri doğrultusunda öğrencilerine seçkin bir eğitim vermeyi ilke edinmiştir. AIKA, kendisine ve çevresine saygı duyan, farklı kültürleri benimseyen, sorumluluk sahibi, iki dilli çocuklar yetiştirmek amacıyla yola çıkmıştır. Okulda 2 ve 3 yaşındaki çocuklar oyun grubu olarak eğitim almaktadırlar. Sabah 8 ve akşam 7 saatleri arasında eğitim hizmeti vermektedir. Sınıf kontenjanı 15 kişiliktir. Öğrencilere tam gün eğitim hizmeti veren rehberlik servisi bulunmaktadır. Çocuklar için okulda yemekhane, oyun alanı, uyku odası, bahçe ve çok amaçlı oda bulunmaktadır.Ayrıca çocukların sanatsal becerilerini geliştirebilmelerini sağlamak amacıyla okulda atölye sınıfları bulunmaktadır. Sabah okula gelen çocuklarla birlikte gün içerisinde üzik & Ritim, Spor Becerileri, Görsel Sanatlar, Bale, Dans ve Satranç aktiviteleri yapılmaktadır. Çocuğunu bırakamayacak aileler için servis hizmeti bulunmaktadır. Yazın eğitimine ara vermeden yaz okulu uygulaması ile devam etmektedir. İngilizce, Türkçe dil eğitimi ile birlikte modern dans, dans, bale, tiyatro, drama, görsel sanatlar eğitimi ve çeşitli etkinlik ve faaliyetler sunulmaktadır. Ayrıca okulda müzik, satranç, gezi kulübü gibi sosyal kulüpler bulunmaktadır. Play&learn eğitim sistemini benimseyen Özel American International Kids Academy bu eğitim sistemi ile çocukların keşfetme, kendine güvenme, rakamları tanıma, fiziksel gelişim, tutunma, tırmanma, koşma, zıplama gibi daha birçok becerilerini geliştirmelerini sağlamaktadır. Annelerin bebekleri ile oyunlar oynayıp, onların öğrenme serüvenine eşlik edebilecekleri güvenli, eğlenceli ve donanımlı bir ortam sunmak amacıyla Özel American International Kids Academy 'de anne ve bebek oyun grubu bulunmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (4)

 • NK

  Okulun velilerle sürekli irtibatta kalması çocuk gelişimide önemli pay sahibi. Buna önem veren ailelerin mutlaka tercih etme sebebi bu yanı. Çok sosyal bir okul. Aile sıcaklığı olan etkinlikleri bol eğitimi ve öğretimi başarılı diyebilirim. Emeği geçen herkese teşekkürler.

 • IE

  Kızım 2 yıldır burada ve çok alıştık diyebilirim. Her şey burada çok güzel. Mükemmel bir eğitim arkadaşlıklar ve cana yakın enerji dolu öğretmenler...

 • SC

  Yabancı dil eğitmini bu yaşlarda iyi almasını isteyen aileler kesinlikle tercihini Aikadan yana kullanmalı. Zaten ferah ve hijyenik sevgi dolu ortamı var.

 • GS

  Okulun eğitiminden çok memnunuz. Kaliteli bir eğitim modeli ile çocukların tüm gelişim alanları eşit oranda destekleyici sistemleri çok başarılı bir model. Okulda ilgi ve alaka ise üst düzeyde.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel American International Kids Academy İletişim Bilgileri

Bahçeşehir 1. Kısım Mah. Dalgıç Kuşu Cad. No:12 Defne 5, Villa 3, Başakşehir/istanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum