fb
Özel Başakşehir Petek Koleji Anaokulu

Özel Başakşehir Petek Koleji Anaokulu

0 212 963 2074
Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:00

Özel Başakşehir Petek Koleji Anaokulu Hakkında

İstanbul Başakşehir !de bulunan Özel Petek Koleji Anaokulu eğlenceli, öğretici, yaratıcı ve yenilikçi bir eğitim sistemi ile ayrıcalıklı çocuklar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Çocukları merkeze alan eğitim programları ile gün içerisinde kendilerine ve çevrelerine karşı farkındalıklarının arttırıldığı onlarca aktivite gerçekleştirilmektedir. Okul içerisinde tüm gün çocuklarla birlikte jimnastik, müzik, görsel sanat, atletizim, el sanatları, dekoratif sanatlar, dans, müzik, halk oyunları ve zeka oyunları aktiviteleri yapılmaktadır. Özel Başakşehir Petek Koleji Anaokulu'nda küçük yaşta çocukların sevi, saygı, paylaşma, yardımlaşma, sadakat gibi manevi değerlerini öğrenebilmelerini sağlamak amacıyla değerler eğitimi verilmektedir. Bu aktiviteler dışında dönem boyunca çocuklarla Sonbahar mevsim şenliği, kültür şenliği, spor şenliği, pijama partisi, jenerasyon günü, şapka partisi, doğum günü kutlamaları ve daha bir çok etkinlik yapılmaktadır. 18 kişilik sınıflarda donanımlı, alanında uzman eğitmenler ile birlikte çocuklara sosyal, akademik, sanat, estetik, spor, entelektüel ve sosyal eğitimler verilmektedir. Okulda yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Arapça dilleri tercih edilmektedir. Özel Petek Koleji Anaokulu’nda özellikle riskli dönemlerde düzenli sağlık kontrolleri ve ateş ölçümü yapılan revirde ilaç takibi, aşı kontrolü gibi konularda veli bilgilendirmesi yapılarak, veri tabanı sistemi ile öğrencinin sağlık bilgileri her an ulaşılabilir şekilde saklanmaktadır. İlk müdahaleler hemşire gözetiminde yapılır. Çocukların yoğun ve hareketli olduğu ortamlarda dikkat edilmesi en önemli konulardan birisi de kaliteli bir havalandırma sistemi bulunmasıdır. Bu sayede hassas, alerjenlere açık çocukları dönemsel değişikliklerin etkilerinden korumak daha kolaydır. Değişken gaz basıncı sayesinde enerji tasarrufu sağlayarak, kullanıcının konforunu en yüksek seviyede tutan bir sistem ile eğitim ortamları hep ferah ve havadardır. Rehberlik biriminin uyguladığı çoklu zeka envanteri sayesinde yetenekleri ve ilgi alanları keşfedilen öğrencilerle çeşitli faaliyetler yapılmaktadır. Dönüşüm projeleri ile doğaya saygı ile yaklaşmak, yerli malı tüketimine yönlendirme projeleri ile emeğe ve kendi değerlerine sahip çıkmak, atık gözüyle bakılan eşyaların değerlendirildiği projeler ile objeleri farklı bir gözle yeniden algılamak gibi özellikler kazanan öğrenciler hayatta daha farkında adımlar atmaya erken yaşlarda başlamaktadırlar. Özel Petek Koleji Anaokulu 'nun tüm ayrıcalıklarından yararlanan çocuklar ortak kullanım alanlarından, atölyelerden ve spor salonundan diledikleri gibi faydalanabilmektedirler. Günlük kalori ihtiyacı göz önünde bulundurularak oluşturulan menüler, organik gıdalar ile hazırlanır; evdeki özen ve hijyeni en az veliler kadar önemseyen deneyimli aşçılar tarafından çocuklara sunulmaktadır. Kalitesinden emin olunmayan hiçbir ürün kullanılmaktadır. Okulun sağlamış olduğu hizmetler arasında servis ve güvenlikte bulunmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Hayvanat Bahçesi
Sera
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce
Arapça

Sportif

Jimnastik
Beden Eğitimi

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Ebru

Kulüpler

Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Yabancı Dil Kulübü

Yorumlar

  • O. M.

    Sosyal ve olanakları tam çocuklara göre bir okul öncesi kademesine sahip, Özellikle Yaz okulu'nda verilen Kur'an eğitiminin çocuğumuz üzerindeki olumlu etkilerini hemen görmeye başladık. İnşallah böyle devam eder hem bilimsel hem manevi olarak güçlü bir eğitim sistemleri olduğu zaten okulla tanıştığınızda aşikar hale geliyor.

  • S. A.

    Başakşehir civarında farklı opsiyonlarda çeşitli olanaklara sahip farklı isteklere cevap bulma olasılığınızın yüksek olduğu bir lokasyon. Ancak Petek Koleji'nin eğitim sistemi ve kampüsüyle bir adım daha önde gördüğüm için tercih ettim. Her şey güzel gidiyor şimdilik.

"Özel Başakşehir Petek Koleji Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Başakşehir Petek Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Başak Mah. Yeşil Vadi Cad. Saray Sok. No: 1/a (Metrokent Karşısı) Başakşehir – İstanbul
0 212 963 2074
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum