fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Petek Koleji

Petek Koleji hakkında kampüs fiyat bilgileri, imkanlar, eğitim faaliyetleri ve daha fazlasına hemen ulaşın! Petek Koleji'nin eğitim kategorilerini inceleyin.

Petek Koleji'nden Eğitime Bakış

PETEK KOLEJİ'NDE EĞİTİM

Özel Petek Eğitim Kurumları, sunduğu eğitim programını oluştururken, eğitimin her ayrıntısını ince ince düşünerek çok hassas bir biçimde hazırlamaktadır. Öğrenci merkezli yaklaşımlarla eğitim hizmeti sağlamakta olan Petek Koleji'nde önemli olan öğrenmektir. Öğrencilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulan özel yapısında öğrenciler için; öğretici, eğlenceli, yenilikçi ve yaratıcı bir eğitim sistemi sunmaktadır.


Petek Koleji, dünyadaki bütün eğitim sistemleri, yaklaşımları ve yöntemleri inceleyerek, en doğru eğitim profilini öğrenciler için oluşturmaktadır. Petek Koleji'nde öğrencilerin merkezde bulunduğu, çevresine ve kendisine karşı farkındalık seviyesini yükseltecek birçok aktivite ile gelişimlerine destek sağladığı eğitim sistemi esas olarak her öğrencinin eşsiz olduğu gerçeğini beraberinde getirmektedir. Bununla birlikte Petek Koleji'nde öğrencilerin gelişimi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda sürdürülmektedir.


Özel Petek Koleji, maksimum 18 kişilik sınıflar hazırlayarak birebir öğrenimin ve öğrenci gelişimini yakından takip etmektedir. Branşında uzman eğitmenler tarafından sağlanan eğitim hizmeti, öğrencilerin çok yönlü ve en doğru biçimde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Petek Koleji'nde bulunan öğrenciler yaşlarına uygun olarak öz bakım becerileri kazanmakta, arkadaşlık ilişkilerinde paylaşımcılık, ahlak yetileri gibi kazanımları alması sağlanmaktadır.


Petek Koleji'nde bulunan rehberlik hizmeti öğrencileri daha iyi tanıyabilmek, yetenek ve ilgili olduğu alanları keşfedebilmek, öğrencilere uygun ilgi alanlarının olduğu bölümlere yönlendirebilmek ve dikkat, psiko-motor, algı, dil gelişimi, el-göz koordinasyonu ve benzeri alanlarda yardımcı olabilmek için bazı çalışmalar sürdürmektedir. Petek Eğitim Kurumları, öğrencilere ve velilere yönelik rehberlik çalışmaları düzenlemektedir. Öğrencilerin sorun ve problemlerini çözmek, sınav ve hayat kaygılarını gidermek amacı ile seminer ve toplantılar düzenlemektedir. Aynı zamanda öğrencilerin gelişimlerini, sorun ve problemlerini yakından takip ederek aileleri ile paylaşmaktadır.


Petek Koleji, öğrencilerini kendilerine, parçası oldukları topluma ve insanlığın tamamına katkıda bulunan bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlayan seçkin bir eğitim kurumudur. Dinamik dünyamızın değişimlerini önemseyen; duruşundan ödün vermeden, değerlerinin kazanımlarından vazgeçmeden, akademik birikimini pratiğe dökerek, hayatını etik ve ahlaki temel üzerine inşa eden; insanlığa umut, sevgi ve inanç kazandıran; iyiliğe ve iyilere önderlik eden bir okul olmak, Petek Koleji’nin vizyonudur. Bu vizyonun doğrultusunda Petek Koleji “6 Basamaklı Petek Eğitim Modeli”ni uygulamaktadır. Bu peteğin 6 unsuru, Akademik Eğitim, Değerler Eğitimi, Sanat-Estetik-Spor Eğitimi, Entelektüel Birikim, Sosyal Eğitim ve Yabancı Dil Eğitimidir. Bu eğitim modeli ile her öğrenciye ihtiyaç duyduğu tüm bilgi ve becerilerin sunulmaktadır.


Petek Koleji Anaokulu

Petek Koleji, ilk kez bir eğitim ortamında bulunacak çocukların dünyayı keşfetmelerini sağlama amacıyla eğlenceli, öğretici, yaratıcı ve yenilikçi bir eğitim sistemi ile onlara eş benzeri olmayan bir okul öncesi eğitim deneyimi sunmaktadır. Petek Koleji Anaokulu, bütün çocukların eşsiz ve tek olduğuna inanmaktadır ve Petek Koleji’nde okuyan her çocuğun ayrıcalıklı olmasını sağlamaktadır. Petek Koleji Anaokulu, fiziksel yapısının her detayını çocukların eğitim deneyimini düşünerek, incelikli tasarım çözümleri ile planlayıp kurgulamıştır. Çocukların fiziksel ve zihinsel sağlıklarını muhafaza etme ve eğitimlerini olabildiğince etkili ve eğlenceli kılma amacıyla, Petek Koleji Anaokulu düzenli sağlık kontrolleri ve ateş ölçümü yapmakta, aşı kontrolü yürütmekte, VFR havalandırma sistemi ile sınıfları ferahlatmakta ve sağlıklı, besleyici yemekler sağlamaktadır.


Petek Koleji İlkokulu

Petek Koleji İlkokulu, geleneksel eğitim modellerinden uzaklaşarak öğrencilerin bireysel gelişim gösterebilecekleri, zekalarını esnek bir biçimde kullanabilecekleri, araştırmacı, üretici ve sorgulayıcı bireyler olarak yetişebilecekleri bir eğitim ortamı sunmaktadır. Her öğrencinin bireysel farklılıklarını gözeten Petek Koleji, onların değişik öğrenim biçimlerine uygun, çoklu zeka anlayışını benimseyen bir eğitim sistemi uygulamaktadır. Bu sayede öğrenciler ihtiyacı olan bilgiyi nasıl edineceğini, nasıl pratiğe dökeceğini ve hedefleri doğrultusunda hangi adımları izlemesi gerektiğini bilmektedir. Çocukların ilk kez programlı, akademik eğitim gördükleri ilkokul döneminde onlara öğrenmeyi sevdirmek için eğlenceli bir eğitim süreci hazırlanmıştır. Geniş bahçesi, pijama partileri, doğum günü kutlamaları, anne-baba etkinlikleri ve çiftlik hayvanları sayesinde öğrenciler okula hevesle gelmektedir.


Petek Koleji Ortaokulu

Petek Koleji Ortaokulu, pedagojik ilkeler ve değerler eğitimi üzerine kurulmuş eğitim sistemi ile öğrencilerin sosyal, akademik, bilişsel, ahlaki, duygusal ve psikolojik gelişimlerini sağlamayı hedeflemektedir. Akademik, bilimsel, tutarlı, güvenilir, hayata bağlı ve değişimlere ayak uyduran Petek Eğitim Modeli, her öğrenciye bireysel ilgi göstermesi ve her öğrencinin değerleri doğrultusunda kimliğini şekillendirmesini sağlaması ile öne çıkmaktadır. Petek Koleji Ortaokulu, insanlığı anlayan, eğitime önem veren, değişken dünyaya hakim olan, dünyayı yabancı dil becerileri ile yorumlayabilen, güçlü karakter sahibi, cesur ve donanımlı insanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu çerçevede, her öğrencinin gelişimi yakından izlenmektedir. Danışman öğretmenler her daim öğrencilerin ilerlemesini takip edip onlara yön vermektedir.


Petek Koleji Liseleri

Petek Koleji bünyesinde hem Petek Koleji Anadolu Lisesi hem Petek Koleji Fen Lisesi bulundurmaktadır. İki tür lisede de öğrencilerin kendi ilgi ve becerilerine göre gelişmeleri, yeteneklerine uygun alanları seçmeleri, hayallerindeki üniversitelerde kendileri için uygun bölümleri kazanmaları için eğitim ve rehberlik sağlanmaktadır. Bu bağlamda, Petek Koleji’nin Merkezi Sınav Komisyonu öğrencilerin kişisel gelişimlerini ve akademik başarılarını sağlamak amacıyla çeşitli sınav hazırlık programları planlayıp yürütmektedir. Kamp çalışmaları, ofis programları, etüt programları ve soru çözümleri ile her öğrencinin ulusal sınavlarda üst düzey başarı elde etmeleri sağlanmaktadır. Petek Koleji liselerinden mezun olan öğrenciler, ülkemizin en iyi üniversitelerin en iyi bölümlerinde yer almaktadır.

Petek Koleji Tanıtım Filmi
Petek Koleji İndirimleri
Petek Koleji Yorumları
Devamını Gör
Petek Koleji'nden Eğitime Bakış
Petek Koleji Tanıtım Filmi
Petek Koleji Galeriler
Petek Koleji Yorumları

Petek Koleji Kampüsleri

Petek Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Başakşehir Petek Koleji Kampüsü
İstanbul / Başakşehir
comment-icon 90 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Başakşehir'de bulunan Özel Petek Koleji Anaokulu eğlenceli, öğretici, yaratıcı ve yenilikçi bir eğitim sistemi...
Başakşehir Kayaşehir Petek Koleji Liseleri Kampüsü
İstanbul / Başakşehir
comment-icon 7 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Kayaşehir Petek Koleji Anadolu Lisesi İstanbul'un Başakşehir bölgesinde hizmet verir. Öğrenci merkezli bir eğitim s...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Petek Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum