fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Dönme Dolap Anaokulu

Özel Dönme Dolap Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 1,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:30

Özel Dönme Dolap Anaokulu Hakkında

Özel Dönme Dolap Anaokulu 3-6 yaş grubu çocuklara çoklu zekâ kuramı ve High Scope yöntemlerinin kullanarak okul öncesi eğitimi veren özel bir okul öncesi eğitim kurumudur. Okulun eğitimdeki amacı temel sosyal becerileri, temel matematik becerileri, Türkçe eğitimi, İngilizce eğitimi, yetenek geliştirmede etkin çocuklar yetiştirmektir. İstanbul Üsküdar’ da bulunan okulunda bilişsel faaliyetler, serbest zaman etkinlileri, planlı serbest zaman etkinlikleri, fen ve doğa deneyleri, özel zaman, alternatif faaliyet, artık materyal çalışmaları, mutfak atölyesi çalışmaları yapılmaktadır. Özel Dönme Dolap Anaokulu'nda yabancı dil eğitimi de verilmektedir. Okulun eğitim sisteminde okuma ve yazmaya hazırlık çalışmaları, eğlenceli matematik çalışmaları, beden eğitimi ve jimnastik dersleri, kültürel ve bilimsel alan gezileri de mevcuttur. Bu şekilde çok farklı gelişimleri çok farklı dersler ile vermeyi amaçlayan Özel Dönme Dolap Anaokulu işitsel zeka konusunda müzik derslerinin yanı sıra hem fiziksel hem işitsel zekaya yardımcı olan dans derslerini vermektedir. Fiziksel gelişimi desteklemek için dans derslerine ek olarak spor faaliyetleri de yapılmaktadır. Akıl ve zeka oyunları ile fazlaca vakit geçiren çocukların zihinsel yönden gelişmeleri istenmektedir. Tam gün, yarım gün, ve oyun grubu olarak üç farklı saat dilimi ve eğitim sistemi ile eğitim verilmektedir. Oyun alanı oldukça geniş tutulan Özel Dönme Dolap Anaokulu'nda çocukların eğlenerek öğrenmesi ve öğrendiklerinin kalıcı olması eğitim felsefesinin temel taşlarından birisidir. Yemekhanede yemekler organik olarak hazırlanmakta ve çocukların enerji ihtiyaçlarına göre öğünlere bölünmektedir. Bahçe her alanıyla çocukların kullanıma açıktır. Özel Dönme Dolap Anaokulu çıkışında çocukların toplumdaki genel kurallara uyan, saygılı, öz benlik sahibi bireyler olmaları amaçlanmaktadır. Okulda çocuk sosyal, bedensel ve duygusal gelişimlerini sağlamak amacıyla yaz okulu eğitim programı bulunmaktadır. Yaz okulu eğitim programında öğretmenler çocuklarla birlikte yüzme, tenis, jimnastik, basketbol, sanat, müzik, kampçılık, tenis, satranç, İngilizce, bilgisayar, etüt, binicilik, okuma, proje, fen, doğa, bilim, teknoloji, orff, gitar, tiyatro, yoga, bahçe, piknik, gezi, sinema ve masal etkinlikleri yapılmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Veliler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

Yorumlar (8)

 • AB

  Oğlum 3 sınıfa gidiyor sınıfının en iyi öğrencilerinden ilkokula kadar okul öncesi eğitimin bu kadar önemli olabileceğini bilmiyorduk uyum sürecinde çocuğumuzun anaokulunda almış olduğu eğitimle çok kolay ve sorunsuz atlatık ve bu başarı devam ediyor olması bizi çok mutlu ediyor.kurucunun öğretmen olması bir şans müzik resim ve sosyal aktiviteleri harika Teşekkürler

 • SE

  Öğretmenleri anlayışlı ve sevecen olan şirin bir anaokulu. Olumsuz bulduğum yön bahçe küçük ve oyuncaklar az

 • MK

  Öğretmenleri iyi ve konularında yeterliliğe sahip insanlar. Sosyal etkinlikleri başarılı buluyorum. Bahçedeki oyuncak sayısı az.

 • Veli

  Başöğretmenimiz olan MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün arkasından gelen sizler ve sonrasında büyük bir sabır ve özveriyle yetiştirdiğiniz çocuklarımız adına sonsuz şükranlar.

 • Veli

  O kadar doğru bir kararmış ki sizinle okumak, oğlum şu an ilkokul birinci sınıfta bilgi ve becerisiyle hemen farkediliyor. En yaramaz çocuğu bile sevgi ve sabırla derslere adapte eden, Dersleri eğlenceli işleyen süper insanlar.

 • Veli

  çocuğumuzun kişiliğini, kimliğini bulmaya çalıştığı; etik, ahlaki, toplumsal kural ve değerleri alabileceği; paylaşmayı, insan ve hayvan sevgisini, vatan, bayrak sevgisini öğrenebileceği; yeteneklerinin gün yüzüne çıkartabileceği bu değerli zamanlarını size emanet ettik. Geleceğinin temellerinin sayenizde sağlam atıldığına inanıyoruz. Ondaki inanılmaz değişim ve gelişimi gördükçe iyi ki okulunuzla yolumuz kesişti diye düşünüyoruz. Sosyalleşmesi, dil gelişimi, faaliyet becerilerinin artması bizleri oldukça sevindiriyor. Sanatsal faaliyetlere özellikle tiyatroya değer vermeniz, Yüzme, binicilik, yabancı dil, müzik ve diğer atölye faaliyetleriniz, hepsi birbirinden güzel ve çok başarılı.

 • Veli

  Bir önceki anaokul deneyimimizi sizin Eğitiminiz, görgü kuralları, sosyal ve duygusal gelişime yönelik katkılarınızla karşılaştıramıyorum bile. okulunuz da olaylara bakış açınız bizi çok etkiledi.

 • Veli

  Hiçbir şeyini paylaşmayan, yemek yemek nedir doğru düzgün bilmeyen büyük bir değişime ihtiyacı olan yavrumuz sizin ellerinizde kısa bir süre de süt içmek isteyen, yabancı bir ortamda çekingenliğini kırabilen, hatta ve hatta teşekkür edebilen birine dönüştü resmen sayenizde. Ve bunun yanında her gün ayrı bir sayı,şarkı veya İngilizce sözcük öğrenerek eğitimine son gaz devam edebilmesi sizlerin yerini şahsımızda çok ayrı yerlere getirdi.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Dönme Dolap Anaokulu İletişim Bilgileri

Karlidere Caddesi Toygar Sitesi Gül Apt. C1 Blok No:1-2 Üsküdar-İstanbul
0 216 706 6884
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum