fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Etiler AKD Kids Anaokulu

Özel Etiler AKD Kids Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 14
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:30

Özel Etiler AKD Kids Anaokulu Hakkında

Amerikan Kültür Derneği’nin KIDS adı verilen bölümünün içinde yer alan özel anaokullarından biri olan Özel Etiler AKD Kids Anaokulu İstanbul Etiler şubesi olarak hizmet veriyor. Kısaca AKD KIDS olarak da geçen bu okullar derneğe bağlı diğer okul ve kurslarda olduğu gibi ağırlıklı olarak dil eğitimine önem veriyorlar. Etiler’deki anaokulu da tamamı TC vatandaşı olan ve eğitim dalında uzmanlaşmış yöneticiler tarafından idare ediliyor. Sabah 08.00 ile akşam 18.30 saatleri arasında açık olan Özel Etiler AKD Kids Anaokulu'nda hijyen ve güvenlik bütünüyle sağlanmış durumda. Etiler’deki bu özel anaokulunda da diğer KIDS okullarında olduğu gibi minikler çift anadil üzerinden eğitim görüyorlar. Konunun burasında Avrupa Dil Portfolyosu denilen kavramdan biraz bahsetmek gerek. Avrupa Konseyi çerçevesinde 2000 yılında alınan bir karara göre eğitimin ortak standartlara göre yapılması karara bağlandı. Ülkemiz de bu ortak eğitim uygulamalarına dahil olan ülkelerden biri. Bu proje aynı zamanda konuşulan dil açısından Avrupa Dil Pasaportu olarak tanımlanıyor. AKD KIDS okullarında böyle bir dil öğretimi yapılıyor. Örneğin bu derslerde öğretmen öğrencisini de anlayarak sadece İngilizce konuşuyor, sonuçta çocuk başka bir dili yaşayarak öğrenmeye başlıyor. Okul öncesi eğitim programları çerçevesinde yer alan satranç, bale, modern dans gibi diğer aktivitelerle de eğitim bütünleniyor. Minikler için uyku odası, yemekhane, müzik odası, oyun alanı, geniş bir bahçe gibi imkanlar da var. Özel Etiler AKD Kids Anaokulu 'nun özelliklerinden biri her sınıfta iki öğretmenin görev yapması. Bulundukları semtlere göre okulların aktivite imkanları değişse bile AKD KIDS Etiler Şubesi’nde minikler bu imkanların hepsinden yararlanabiliyorlar. Beslenme konusundaysa okulda organik gıda kullanılıyor ve çocukların dengeli beslenmesine dikkat ediliyor. Ayrıca uzman bir psikolog her zaman danışmanlık hizmeti veriyor. Veliler diledikleri vakit kendisinden bilgi alabilir ve çocuklarının durumunu konuşabilirler. Böylece sürekli olarak öğrenci-öğretmen-veli iletişimi sağlanmış oluyor. Amerikan Kültür Derneği 1911 yılından beri ülkemizdeki eğitim faaliyetlerini sürdürüyor ve bu eğitim zincirine bağlı olarak çalışan AKD KIDS, beraberce oynayalım, beraberce öğrenelim ve beraberce büyüyelim sloganını temel alıyor.

Özel Etiler AKD Kids Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Tam Zamanlı İngilizce Eğitimi

Özel Etiler AKD Kids Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Etiler AKD Kids Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  14
 • Özel Etiler AKD Kids Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:00 - 18:30 şeklindedir.
 • Özel Etiler AKD Kids Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, İspanyolca dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Etiler AKD Kids Anaokulu yaş aralığı nedir?
  3-6
 • Özel Etiler AKD Kids Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Etiler AKD Kids Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Etiler AKD Kids Anaokulu Yorumları (7)

 • A

  Kızımın 3üncü senesi bu okulda. Son senemiz olduğu için de çok üzülüyoruz. Okulun sahibi Leyla hanım her konuda çok yardımcı oldu. Okulun psikologu, öğretmenleri türk ve yabancı olanlar o kadar ilgililer ki, başka bir okula alışmamız tüm aile için zor olacak. ilk sene ağlayarak giden kızım, şimdi hasta olup gidemeyince ağlıyor.

 • Ö

  Oğlum 3 yıl bu okula gitti. Şu anda İngilizce'yi ana diline çok yakın bir düzeyde konuşabiliyor. Şimdiye kadar okulda ciddi hiç bir problemle karşılaşmadık. Okulun sahibi Leyla Hanım her zaman işinin başında, benzer şekilde psikolog Şeyda Hanım da öğrencileri yakından tanıyor ve ilgileniyor. Küçük oğlum da 2 yıldır gidiyor. Anaokulunu bitirene kadar burada olmasını planlıyoruz. Tek dezavantajı bahçesinin küçük olması. Ancak fiyat eğitim dengesine bakıldığında pek çok okulu geride bırakabileceğini düşünüyorum.

 • BS

  Disiplinli ve köklü bir okul yıllardır iyi hizmet verdiklerini çevremden biliyorum. bu sene ben de çocuğumu bu okula gönderdim her şeyinden memnun kaldık. şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadık. Sınıfları geniş ve temiz.

 • KK

  Öğretmenleri çok ilgili ve tecrübeli çok büyük bir şans oldu çocuğum için Çoğu okulda fiziksel imkanları çok iyi olmasına rağmen ilgisiz ve tecrübesiz eğitmenler yüzünden kötü bir eğitim alıyorlar. Bu okulda her şey eksiksiz.

 • NB

  Dil eğitiminde iyi oldukları kadar sosyal etkinliklerde de çok iyiler çocuklar arkadaşlık kavramını daha da pekiştiriyor, özgüvenleri artıyor ayrıca okulu daha çok sevmelerini sağlıyor. Verilen her hizmette çok iyi olan bir okul fiyatı d gayet uygun

 • MB

  Etiler şubesi bizim başımıza gelen en güzel şey oldu:) okul öncesi eğitim ve etüt merkezleri bulunuyor. %50 ingilizce %50 Türkçe eğitim veriliyor. Okulda Cecile öğretmenin çocuğumuzun üzerinde emeği büyüktür . Hijyene çok fazla önem göstermekteler, sınıflar ve okul gayet temiz. Öğretmenlerinden çalışanlarına kadar herkes çok ilgili.

 • Veli

  sayenizde yavrumuz kendi yemeğini yemeğe başladı, okul dışında da İngilizce konuşabilir duruma geldi, tüm beklentilerimizi karşıladınız nerdeyse.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Etiler AKD Kids Anaokulu İletişim Bilgileri

Nispetiye Mah. Altın Ekin Sok. No:2, Beşiktaş/İstanbul
0 212 963 2075
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum