fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Bağlıca İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu

Özel Bağlıca İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 22
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:00

Özel Bağlıca İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Bağlıca İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu Ankara’nın Etimesgut İlçesi, Bağlıca Mahallesinde okul öncesi eğitimi vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. 1. Sınıftan 4. Sınıfa kadar olan öğrencilere eğitim vermektedir. Sanatsal, sportif, kültürel ve akademik konularda tüm donanımlara sahip olan İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Bağlıca İlkokulu geniş bir alana inşa edilmiştir. Büyük bahçesi sayesinde çocuklara açık havada etkinlik yapma fırsatı da sunulmaktadır.

Kampüsün içerisinde iki adet görsel sanatlar, kodlama ve robotik, müzik, fen bilimleri, satranç ve akıl oyunları atölyelerinin yer aldığı bilim sokağı; bir spor salonu, buz pisti, gitar, keman odaları, konferans salonu, toplantı salonu, kütüphane ve okuma salonları, çoklu zeka atölyesi, ekoloji dersliği, açık ve kapalı tören alanları ile bulunmaktadır.
İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Bağlıca İlkokulu’nda öğrencilerimize İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin okuldaki günlük yaşantıları hakkındaki bilgilendirme e-Doğa iletişim portalı üzerinden yapılmaktadır. Araştırmaya dayalı proje bazlı performans ödevleri sayesinde çocuklar neler yapabileceğini görme fırsatı yakalamaktadır.
Öğrenme heyecanı ve merakı ömür boyu süren, öğrenmekten zevk alan, sorgulayabilen ve araştırabilen öğrenciler yaşayarak öğrenmektedirler.

İlkokulumuzda 1. sınıfa aday öğrencilere Metropolitan ve HOY (Ham Okuma Yazma) Testi uygulanır. Böylece çocukların ilkokul eğitimine uygunluğu belirlenmektedir.

Öğrencilerimiz Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı(CEFR) standartlarına göre A2 dil seviyesinde yabancı dil eğitimi alırlar. "ESL (English As a Second Language) eğitimi ile ilkokul öğrencilerimizin uluslararası geçerliliği olan University of Cambridge gibi sınavları almaları ve yabancı dillerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.
Okulumuzda ikinci yabancı dil olarak 4. Sınıftan itibaren Almanca dili eğitimi de bulunmaktadır.

MEB müfredatının yanında öğrencilerimize kodlama, robotik, müzik, beden eğitimi ve spor, görsel sanatlar, Doğa ailesinin patentli dersleri olan ekoloji, düşünmenin doğası, dokap ve deneylerle bilim atölyesi dersleri de verilmektedir. Okulda kış okulu uygulaması bulunmaktadır.

Özel Bağlıca İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu öğrencilerine üç öğün yemek verilmektedir. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısından oluşan öğünler bir beslenme uzmanı tarafından değerlendirildikten sonra hazırlanmaktadır.
Çocukların gelişimine uygun, sağlıklı ve kalori miktarı hesaplanmış menüler oluşturulması amaçlanmaktadır. Taze ve günlük et, sebze ve meyvenin kullanıldığı yemekler oldukça besleyicidir. İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Bağlıca İlkokulunda’ nda çocuklar müzik, dans, drama gibi pek çok etkinlik yapmaktadır.
Açık hava oyun alanları sayesinde çocuklar temiz hava alma imkanına sahip olmaktadır.
İstanbul Teknik Üniversitesi’nin 250 yıllık deneyimi ile geleceğin Doğa neslini İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Bağlıca İlkokulu’ nda yetiştiriyoruz!

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

- Aktif Öğrenme Sistemi

- P4C Eğitim Sistemi

- Hibrit Eğitim Modeli

- Proje Temelli Öğrenme Eğitim Modeli

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

- Native Öğretmen

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Evet

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 1

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

Yorumlar (9)

 • MY

  7-8 yaşındaki çocukların; derse katılımı düşük, parmak kaldırmıyor gibi öğretmen tarafından geliştirilmesi gereken eksiklikler nedeniyle düşürülmemesi gerekir. Bütün yıl boyunca eksiksiz şekilde derslere katılan, ödevlerini eksiksiz yapan, sınavlardan iyi not alan çocukların heveslerinin gerekçe gösterilen bu nedenlere bağlı olarak yılsonu notlarının kırılmaması gerekir.

 • gg

  üstün gayretli bir eğitimci ordusu ve bir kurulu düzen sistemli bir işleyişbuz pateni, ingilizce yeterli bulmuyorum

 • TT

  Okul huzurlu, sistematik bir egitim modeli söz konusu.Yabancı dil eğitimi güçlendirilmeli, ögrencilerin özgüvenli ve saygın bir birey olarak yetismeleri için çaba artırılmalı

 • ED

  Anasinifi ogretmenimiz Sila Hanim ve okul mudurumuz Fatih Bey ile okulumuzu sevdik. Tum ogretmenlerimize tesekkur ediyoruz.Kiz cocugu icin fiziksel aktivite yok. Cimlastik bale vs.

 • BB

  Genel olarak çok memnunum.Ekoloji için uygun alan bahçe oluşturulması. az ödev olması çünkü tüm günü okulda geçiyor, okulda öğreniyor ve ailece birbirimize vakit ayırmak ilgilenmek için yeterli zaman kalmıyor. akşam yemeği, ödev .uyku saati hemen geliyor. Çocuğun kendine olan özgüvenini arttırıcı sınıf içi sözler söylenmesi, konuşmalar yapılması, çocuğun okula istekli gitmesini sağlatacak genel davranışların düzenlenmesi, sevginin ve güvenin öğrenciye ve aileye her şekilde hissettirilmesi, çocuğun her gün eve neşeyle dönmesini sağlanmasını talep ederim. Genel olarak çok memnunum, memnun olamadığım eksik ya da yeterli bulmadığım hususları dile getirdim. Sevgiler, teşekkürler..

 • hy

  oğlum suan birinci sınıfta okumaktadır her zaman benim için ilk okulda sınıf öğretmeni çok önemlidir biz bu konuda çok şanslıyız okulunuzu tercih etmemizin diğer bir sebebide ingilizce bu konuda ingilizce egitiminizden memnunuz bilhassa öğretmenimiz irem hanıma çok tşk ediyoruz

 • İA

  Anasifi ogrencisi kızım egitiminden basta sila ogretmen olmak üzere ilgi ve alakasindan cok memnunuz.

 • gt

  Oğlum 2.sınıf öğrencisi ve kardeşini de Doğa Kolejine göndereceğiz. Başta İlkokul müdürümüze ve sonrasında öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Çok okul araştırdık şimdi iyi ki Doğa koleji (Bağlıca) diyoruz. Her çocuğun farklı olduğunu öğrenme şeklini ona göre ayarlamaları, Bir sıkıntı olduğunda müdürümüz ve öğretmenlerimizle rahat iletişim kurabildiğimiz ve en önemlisi çocuğum okula mutlulukla gitmesi forması ile özdeşleşmesi . Ezbere dayalı değil öğrenmeye odaklı bir okul. İyi ki Özel Bağlıca İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji.

 • SB

  Kizim acildigi gunden beri anaokulu itibari ile devam etmekte, egitiminden de ilgilerinden de gayet memnunum. Fatih Bey basta olmak uzere butun idari birim ve ogretmenler son derece sevecen, cocuklarin hem egitim hem kisisel gelisimi ile de yakindan ilgili.Sosyal aktiviteler cogaltilabilir

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bağlıca İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Bağlıca Mahallesi, Bağlıca Bulvarı, No:69, Etimesgut / Ankara
0 312 963 1027
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum