fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bağlıca Uğur Okulları İlkokulu

Özel Bağlıca Uğur Okulları İlkokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var

Özel Bağlıca Uğur Okulları İlkokulu Hakkında

Özel Bağlıca Uğur Okulları İlkokulu, Ankara'nın Etimesgut ilçesinde hizmet vermektedir. Bu kurum, 1968'den bu yana Uğur Okulları kalitesiyle eğitim vermektedir. Eğitimdeki tecrübesiyle ilkokul döneminde öğrencileri okula nasıl hazırlayacağı konusunda bilgi sahibidir. İlkokul aşamasında tüm bu süreçleri iyi sürdürmek amacıyla öğrenme sevgisi aşılamaktadır. Okulun fiziksel imkanları oldukça zengindir. Okulun bünyesinde düzenlenen etkinlik ve aktivitelerle öğrencilerin okulu sevmesi ve her gün severek okula gelmesi sağlanmaktadır.
Özel Bağlıca Uğur Okulları İlkokulu, ilk kez öğrenim hayatına başlayan çocuklar, hala gelişme çağında olduklarından Reggio Emilia yaklaşımını benimsemektedir. Bu yaklaşımla öğrenciler yaparak ve yaşayarak öğrenmeye teşvik edilmektedir. Böylece öğrencilerin, doğaya saygılı, çevre sorunlarına duyarlı, sanata ve sanatçıya değer veren ve estetik kavrayış sahibi bireyler yetiştirmek amacındadır.
Özel Bağlıca Uğur Okulları İlkokulu, erkenSTEM programını uygulamaktadır. Programdaki STEM ibaresi; bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiği ifade etmektedir. Bu programla edinilen yetilerin toplu bir şekilde ilişkilendirilerek geliştirildiği bir anlayış olmaktadır. Bu program Uğur Okulları'nda öğrenmenin en hızlı ve en verimli dönem olan 4 - 10 yaş aralığında uygulanmaktadır. Öğrencilerin kendi kendilerine araştırdığı, fikir yürüttüğü, tasarladığı ve ortaya çıkardığı basit makine ve algoritma modelleri oluşturulmaktadır. Öğrenciler tüm bu bilim dallarını bütünleştirerek, çağdaş, üretken, yenilikçi, hayal gücü geniş ve estetik anlayışı güçlü öğrenciler olmaktadırlar.
Özel Bağlıca Uğur Okulları İlkokulu, öğrencilerinin kültürlü, dünya standartlarında öğrenciler olarak yetişmesini hedeflemektedir. Bu bağlamda "Uğur International" programıyla, öğrencilerinin sosyalleşerek, yabancı dili benimseyerek İngilizce yetkinliği kazandırmak amacıyla yurt dışında birçok şehre geziler düzenlenmektedir. Bu gezilerle öğrenciler, genel kültürlerini ve vizyonlarını genişletmektedir. Gittikleri şehir veya ülkenin tarihini ve sanatsal alanlarını ziyaret ederek farklı kültürleri tanımaları sağlanmaktadır. Tüm bu etkinliklerle öğrencilere farklı bakış açısı kazandırılmaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bağlıca Uğur Okulları İlkokulu İletişim Bilgileri

Bağlıca Mah. Kuzupınar Cad. No:4 / A-B-C, Etimesgut / Ankara
0 312 502 10** Numarayı Göster
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum