fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Etimesgut Dünya Çocuk İlkokulu

Özel Etimesgut Dünya Çocuk İlkokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:45/17:30

Özel Etimesgut Dünya Çocuk İlkokulu Hakkında

Özel Etimesgut Dünya Çocuk İlkokulu benimsediği yenilikçi eğitim yaklaşımıyla bilinmektedir. Okul her bir çocuğun özel olduğu düşüncesiyle birebir eğitim vermektedir. Bu prensiplerle verdiği eğitim sayesinde Ankara'da adından bahsettirmektedir. Kurum bu prensipler doğrultusunda öğrencilerine yönelik çok yönlü aktiviteler gerçekleştirmektedir. Okulda düzenlenen drama ve tiyatro aktiviteleri öğrencilerin karakter gelişimlerine odaklanmaktadır. Bu aktiviteler sırasında farklı rollere bürünen küçük yaştaki öğrenciler empati duygusu kazanması amaçlanmaktadır. Kurum öğrencilerinin analitik düşünme yeteneklerini geliştirmelerine de destek olmaktadır. Bu sebeple Özel Etimesgut Dünya Çocuk İlkokulu'nda robotik ve kodlama ve satranç aktiviteleri düzenlemektedir.
Okul, yenilikçi anlayışına uygun olarak eğitim programlarına teknolojiyi de dahil etmektedir. Sınıflarda bulunan akıllı tahtalar sayesinde öğretmenler dersleri interaktif olarak işlemektedir. Akıllı tahta sayesinde öğrencilerin de derse olan ilgisi artmaktadır. Okulun son derece teknolojik donanıma sahip bilgisayar laboratuvarları da aynı amaçla hizmet vermektedir. Öğrenciler bu laboratuvarda gerçekleştirilen aktiviteler sayesinde teknolojik gelişmelere hakim olmaktadır. Teknolojik imkanların yanı sıra okulun fiziksel imkanları da dikkatleri üstüne toplamaktadır. Kurumun kapalı spor salonu sayesinde öğrencilerin fiziksel gelişimlerini destekleyen sportif faaliyetler yapılmaktadır. Sanat atölyesi sayesinde ise öğrenciler hayal dünyalarını farklı yollarla yansıtabilmektedir.
Özel Etimesgut Dünya Çocuk İlkokulu dil eğitimi konusunda da bölgede dikkatleri üstüne toplamaktadır. Kurumda İngilizce ve Almanca dil eğitimi aynı anda verilmektedir. Okulun yabancı dil kulübü bünyesinde yapılan aktiviteler de küçük yaştaki öğrencilerin dil eğitimini çeşitlendirmektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Etimesgut Dünya Çocuk İlkokulu İletişim Bilgileri

Elvan Mah. 1832 Sok. No: 1A Etimesgut/ankara
0 312 963 1069
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum