fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel İncek İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu

Özel İncek İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:20

Özel İncek İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu Hakkında

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İncek İlkokulu Ankara’nın Çankaya İlçesinde Ahlatlıbel (İncek) mahallesinde ilköğretim eğitimi vermekte olan özel bir eğitim kurumudur.
Kurumumuz anaokulundan liseye kadar eğitim vermektedir. Kampüsümüz sanat, spor, kültür etkinliklerinin yanında ve akademik konularda da tüm donanımlara sahiptir.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İncek İlkokulu 17 dönümlük geniş bir alana inşa edilmiştir. Büyük bahçesiyle çocuklara açık havada etkinlik ve ders yapma fırsatını da fazlasıyla sunmaktayız.
Kampüsün içerisinde halı saha, basketbol, tenis ve voleybol kortu, ekoloji alanı, görsel sanatlar dersliği, mucit atölyesi, deney atölyesi, dokap uygulaması, kulüp odaları, laboratuvarlar, müzik, bateri, gitar, keman ve flüt odaları, konferans salonu, toplantı salonu, kütüphane, ekoloji dersliği, kodlama ve robotik dersliği, satranç dersliği, drama dersliği SOES derslikleri, açık ve kapalı tören alanları ile Amfi tiyatromuz bulunmaktadır.
Ayrıca kampüsümüzde revirimizde bulunan tecrübeli hemşiremizle çocuklarımıza sağlık hizmet vermekteyiz.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İncek İlkokulu’nda öğrencilerimiz Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı(CEFR) standartlarına göre A2 dil seviyesinde yabancı dil eğitimi almaktadırlar.
"ESL (English As a Second Language) eğitimi ile ilkokul öğrencilerimizin uluslararası geçerliliği olan University of Cambridge gibi sınavları almaları ve yabancı dillerini geliştirmelerini de hedeflenmekteyiz. Okulumuzda ayrıca 4. sınıftan itibaren ikinci yabancı dil olarak Almanca dil eğitimi verilmekteyiz.

Öğrencilerin okuldaki günlük yaşantıları hakkındaki bilgilendirmeler e-Doğa ve m- Doğa iletişim portalı üzerinden yapılmaktadır. Haftalık akademi bilgi paylaşımları e-Doğa ve m-Doğa Eğitim portalı üzerinden yayımlanmaktadır.
Öğrencilerin okulda haftalık yaptığı çalışmalar hakkında veliler düzenli olarak bilgilendirilmektedir.
Araştırmaya dayalı proje bazlı performans ödevleriyle çocuklar neler yapabileceğini görme fırsatı yakalamaktadır. Öğrenme heyecanı ve merakı ömür boyu süren, öğrenmekten zevk alan, sorgulayabilen ve araştırabilen öğrencilerimiz yaşayarak öğrenmektedirler.

İlkokul 1. sınıf öğrencilerimize günde üç öğün, 2,3 ve 4. sınıf öğrencilerimize ise günde iki öğün yemek verilmektedir. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısından oluşan menü bir gıda mühendisi ve beslenme uzmanı tarafından değerlendirilip çocuklarımıza öğün olarak sunulmaktadır. Çocuklarımızın gelişimine uygun, sağlıklı ve kalori miktarı hesaplanmış menüler oluşturmayı amaçlamaktayız.
Taze et ve günlük sebzelerin kullanıldığı yemeklerimiz oldukça besleyicidir.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İncek ilkokulu’nda çocuklarımız müzik, dans, drama gibi pek çok sosyal etkinlik de yapmaktadır. Açık hava oyun alanlarıyla çocuklarımız temiz hava almaktadır.
Kampüsümüzdeki geniş ve kapasitesi azaltılmış ferah sınıflarla öğrencilerimizle eğitim kalitesini hep yüksek tutmayı hedeflemekteyiz.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Eğitim anlayışında kurumumuzun hedefi; geleceğe dönük, araştıran, sorgulayan, toplum kurallarına saygılı ve özgüven sahibi bireyler yetiştirmektir.
Bu doğrultuda her zaman kendini yenileyen ve geliştiren kurumumuz, günden güne eğitim alanında yaptıkları ile saygınlığını daha da artırmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Proje Temelli Öğrenme Eğitim Modeli

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Diğer

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

- Native Öğretmen

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 15 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Nadiren

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 1

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 4

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 11-15

Yorumlar (30)

 • AS

  Eğitim kalitesi sosyal etkinlikleri öğtmenlerin ilgi alakası iyi.Çocuklar hasta olduğunda online derse katılım olması iyi olurdu.

 • TG

  Okulu yapan ve ön plana çıkaran öğretmendir. Okulumuzun sabit, tecrübeli ve çok sevecen öğretmen kadrosu takdir edilen taraflarından biridir. Fiziki olarak da okulumuzun şartları çok güzeldir. Zengin doğa DOĞA’nın içinde okulumuzun ayrı bir özelliktir. Düzgün veli ve öğrenci profili güzel arkadaşlık ve dostluk kazandırabilir. Netice de okulumuzu seviyoruz. Her açısından çocuklarımızın arkasında gözümüz kalmıyor.Yemek bölümü kesinlikle tekrar ve tekrar gözden geçirmek gerekiyor. Havuz keşke devreye girse diye düşünüyorum.

 • AY

  Öğretmenlerimiz ve tüm personel çok ilgili çocuklarla. Okulun bahçesi tam çocuklara yönelik. Kampusteki hayvanlar çocukların çok ilgisini çekiyor.Sınıfımiz kalabalık, daha seviyeye göre sınıf ayrılabilir.

 • NG

  Potansiyeli olan ve cok daha iyi olacak bir okul, samimi aile gibi hem profesyonel hem butik okul gibi

 • İncek doğa da 5.yılımız. çocuklarım ve biz iyi ki burayı seçmişiz diyoruz. kaygı duymadan, güvenle, severek gidiyorlar okula.sıcak bir aile ortamı oluşturdukları için öğretmenlerimize ve yönetime teşekkür ederim.Yüzme havuzu açılmalı aktif hale getirilmeli artık ve güzel bir kapalı spor salonu yaptırılması gerekiyor.

 • Hk

  Okulun eğitim düzeyinden, öğretmenlerin bilgisi, ilgisi ve tutumlarından çok memnunuz.Kızlarımın mutlu gidip eve mutlu döndüğü bir okul.

 • MI

  Okulumuzdan çok memnunum, oğlum 4. Sınıf, kızım anasınıfına gidiyor. Çocuklarımın bilişsel, duyuşsal ve motor davranışlarına hitap etmektedir. Oğlum, öğretmenlerinin büyük desteği ve emeği ile akademik olarak başarı kazanmıştır. Tülay hanıma çok teşekkür ediyorum. Çocuklarım okula koşarak gidip, mutlu dönmektedir. Ders içerikleri çocuklarımın bilim, sanat ve çevre bilinci adına büyük katkı sağlıyor. Meraklarını ve hayal güçlerini destekliyor. Kurumun idareci , öğretmen kadrosundan tutunda kapıdaki güvenliğe kadar hepsi sıcak, samimi ve güler yüzlü.

 • ÖE

  İTÜ ETA İNCEK DOĞA KOLEJİ öğrencilerini geliştirmeye ve kendi öğrenimleri için sorumluluk almaya teşvik eder. Öğrencilerin hem okulda hem de dış dünyada araştıran ve sorgulayan bireyler olarak gelişmelerine yardımcı olur öğrencilerin dünyayı anlama ve onunla uyum içerisinde olma çabalarını destekleyen başta olmak üzere okul müdürümüz Ersin beye ve değerli öğretmenlerimize emeği ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim.Geliştirmesini düşündüğüm bir şey yok

 • Okulumuza ve öğretmenlerimize emekleri ve ilgileri için çok teşekkür ederiz, hersey cok güzel, cok memnumuz

 • Ek

  Okulumuzdan cok memnunuz öğretmenlerimiz den de cok memnunuz hepsine teşekkür ederiz Yok

 • HD

  Okulun genel olarak eğitim sisteminden memnunuz,m doğadaki konu tekrarları ve alıştırma ödevleri gayet iyi.Özellikle dört yıldır gerek eğitimi gerek çocuklara ilgi ve alakasından çok memnun kaldığımız Tülay Seyhan öğretmenimizin emekleri göz ardı edilmez.Okulun yemek menüsünden memnun değiliz.Kahvaltılar çok yetersiz her sabah evde kahvaltı yaptırmak zorunda kalıyoruz .(yumurta,salatalık,domates hergün konulabilir),Öğle yemekleri ise salata,sebze yemekleri ve protein yemekleri arttırılabilir. Kıyafet sıkıntı yaşıyoruz çeşit ve bedende.

 • Ny

  Canim hocam 4.A Tülay Seyhan hocama vok teşekkürler.Yemekler daha cesitli olabilir

 • Okulumuzun en güzel yanı Tülay Öğretmene denk gelmemiz o ayrı ama okul olarak değerlendirmem gerekirse hem kampüsü güzel hem de tüm öğretmenleri çoçuğunuza kendi çocukları gibi davranıyor. Hem oğlum hem biz kendimizi aile üyelerimizden birinin evinde gibi hissediyoruz. O kadar ilgili ve sevecenler

 • Ny

  Cocuklarla birebir cok ilgililer. Öğretmenlerimiz cok değerliler.Yemekler daha cesitli farkli olabilir.

 • BB

  Okulumuz, yönetim kadrosu, öğretmen kadrosu ve tüm personeli ile çocuklarımızı kendi çocukları gibi yetiştirmeye çabalayan inanılmaz özverili, disiplinli ve bilinçli bir kurum. Böylesi bir kadronun bir arada olması bizim açımızdan çok büyük bir şans. Gözünüzün arkada kalmaması için seçeceğiniz tek okul.Her şey olması gerektiği gibi. Geliştirme için biz söylemeden aksiyon alınan bir bilinçle çalışıldığı için söyleyebileceğim bi şey yok. Teşekkür ederim/

 • Her imkana sahip bir okul.okulun geniş bir kampüse sahip olması bunu doğruluyor zaten.ogretmenlerin ve yöneticilerin öğrencilere olan ilgisi son derece mükemmel.egitim olarak da çok güzel.biz çok memnunuzHer anlamda beğendiğim bir okul olduğu için yeterince kendini geliştirmiş bence

 • MA

  Her iki cocugumda bu okulda biz çok memnunuz hem eğitim hem sosyal faaliyetler icinSpor takımları açısından geliştirilebilir

 • SS

  Akademik yönden zaten başarılı bir okul ancak ben her şeyin akademik başarı olmadığını düşünen velilerdenim. Çocuğumun, her çocuk gibi önemli olduğunu, sahiplenildiğini bilmek bence çok daha önemli. Doğa kolejinde bizi en çok memnun eden de bu oldu. Çocuğumun okul için bir değer olduğunu, öğretmenlerin , idari kadronun, çalışanların dahi bu şekilde yaklaştığını hissetmek çok güzel. Rehberlik bölümünün davranışsal eğitim konusundaki başarısı ise takdire şayan. Öğrenciye bu şekilde yaklaşıldığında akademik başarı da bir şekilde gerçekleşiyor zaten.Kahvaltı ve yemek menüsü

 • NA

  Her şeyden çok memnunuz.Çok teşekkürlerBinada yenilenmesi gereken yerler var.

 • Genel olarak eğitim iyi ancak daha da geliştirilebilirBireysel bir geliştirme programı yapılıyor olsa daha memnun olurdum. Her veliye de öğrencinin gelişim ve eğitim sürecine göre birebir bilgilendirilse ve yönlendirilir eğitimcilere taktikler alsa öğrencinin açısından eksiksiz bir süreç geçireceğine eminim. Genel olarak bu süreç daha kapsamlı değerlendirilebilir.

 • NA

  2 çocuğumda kayıtlı mükemmel bir okul tüm çalşanlarına teşekkürl ederim tavsiye ediyorum

 • İki çocuk sahibi bir veliyim. Anaokulundan itibaren çocuklarım İncek Doğa İlkokuluna devam etti. Küçük oğlum halen 3. sınıf. Büyük oğlumu ise 2 yıl önce okulun yaşadığı ekonomik sıkıntı yüzünden LGS ye girecek olduğu için başka bir okula aldım .Öncelikle anaokulundan itibaren gözüm arkada kalmadan çocuklarımı okula emanet ettim. 9 yıllık bu birlikteliğimiz de ufak tefek sıkıntılar dışında bir olumsuzluk yaşamadım. Okulun ekonomik sıkıntılar ile boğuştuğu dönemde bizim kampüsümüzde öğretmenlerimiz Aralık 2019 a kadar bize ve öğrencilere hissettirmeden derslere devam edip bizi mağdur etmediler. Okulun devrolmasından sonra ise bu tür olumsuzluklar yaşanmadı. Kampüs olarak da, sadece binadan oluşmayan bahçesi ,yeşilliği, atları ile mükemmel bir okul .İdareci ,öğretmen kime ulaşmak isterseniz her saatte telefonları açıktır. Bu satırları yazarken büyük oğlumun halen devam ettiği , Ankara da isim yapmış ,sınavla öğrenci kabul eden başka bir özel okul deneyimimi karşılaştırarak yazdığımı söylemek isterim .Okulun mottosu olan "Mutlu Çocuk Öğrenir "in yaşandığı ve yaşatıldığı bir yerdir.

 • Sevgi dolu öğretmenlerin bir arada bulunduğu, sıcacık tertemiz bir eğitim kurumu. İnsanın yeniden çocuk olası geliyor :)

 • MK

  Çocuğum ana okuluna İnçek Doğa kollejinde başladı, şimdi ilk okula devam ediyoruz. Okulla ilgili değe bileceyimiz bir söz varsa - Harika. Okul personeli emeklerine göre, alkışlıyorum. Güleryüzlü ve özverililer. Okulumuzdan çok memnunuz öğretmen kadrosu ve yabancı dil eğitimi harika çocuklara akademik olarak çok şey kazandırıyorlar. Herkese sonsuz teşekkürlerSöylenecek çok bir şey yok

 • İP

  İncek Doğa Koleji ilkokul 4.sinifta kızım okuyor. Bu sene Doğa kolejinde 7.senesi.Cok memnunuz ailece. Öğretmenimiz Tülay Seyhan'a emekleri için teşekkür ediyorum. Müdürümuz Ersin Hoca.,rehberlik Öğretmeni Özlem Hoca çok dikkatli bir şekilde kızımın takibini yapıp bize donut veriyorlar. Eksiklerini belirleyip etütlerle tamamliyorlar. Açıkçası kızımı daha iyi taniyorlar. Bütün kadroya çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Okulun gerek akademik gerek etkinlikler olarak çok donanımlı olduğunu düşünüyorum. Tesekkurler..

 • Çocuklarımı 2017 den beri güvenle emanet ettiğim güzel okulumuz..İncek Doğa bünyesindeki tüm öğretmen ve okul idaresine dört dörtlük ,doğa ile iç içe sevgi dolu bir eğitim öğretim anlayışı sunduğu için teşekkür ederim,iyi ki varsınız.

 • DA

  Okulumuzu seviyorum,öğretmenlerimizin yaklaşımlarını seviyor ve onlara güveniyoruzŞimdilik yok süreç içerisinde katkıda bulunacağım sevgiler iyi çalışmalar

 • Veli

  Kitapları çook pahalııı...

 • Veli

  Doğa'nın diğer şubelerini bilemeyeceğim fakat bu şubesinde oldukça ilgililer öğretmenler. Sürekli çocukla ilgili raporlar hazırlıyolar ve doğru oluyor genelde.

 • Veli

  Sürekli materyal istemelerinden sıkıldım artık. Bir şeyleri de kendiniz tedarik edin.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İncek İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Ahlatlıbel Mah. 1831. Cad. No:02, Çankaya / Ankara
0 312 963 0818
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum