fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Ankara İlkokulu
Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Okul Saatleri:
Tam gün: 07:50/12:45

Ankara İlkokulu Hakkında

Ankara İlkokulu, aklın ve bilimin ışığında ilerleyen, çevre sorunlarına duyarlı, çalışkan, üreten, Cumhuriyete sahip çıkan, çağdaş gelecek nesiller yetiştirmek hedefiyle eğitim hizmeti vermektedir. Eğitimde kaliteyi ön planda tutar. Öz değerlerini çağın yenilikleriyle birleştirerek yaratıcı, üretken ve düşünen, mutlu ve başarılı bireyler yetiştirmek temel amacıdır. Ankara İlkokulu’nun son 3 yılda açıkladığı başarı oranı %80 civarındadır. Okulun yerinde Cumhuriyetten önce bir Rum evi bulunmaktaydı. Daha sonra büyük bir kütüphaneye dönüştürmüştü. Sonra bir kilise olmuştu. Kütüphaneyi de bu kiliseye bağlı okula dönüştürmüştü. 9 Eylül 1922’de Rumlar İzmir’i terk edip gittiklerinde okul ve kilise Türklere kalmıştır. “Türk İlkokulu” olarak eğitim ve öğretime açılmış sonra ismi “Ankara İlkokulu” olmuştur. 1961’de 6 derslik daha ilave yapılarak bahçe ortasındaki kilise yıkılmış, yerine müzik salonu ve yemekhane yapılmıştır. Zamanla derslikler gereksinimi karşılayamadığından, şehrin ileri gelenler ek binalarla okulu büyütmüştür. Okul1997 tarihinde çıkarılan 8 Yıllık Kesintisiz Eğitim sebebiyle ilköğretim okuluna dönüşmüş ve ismi de “Ankara İlköğretim Okulu” olmuştur. Okul 4+4+4 sistemi ile 2012 yılında Ankara İlkokulu adını almıştır.
Ankara İlkokulu 310 öğrenci kapasitesi ve 28 öğretmeniyle eğitim hayatına devam etmektedir. Okulda öğrencilerin fiziksel ihtiyaçlarını karşılayacak 1 adet spor salonu ve konferans salonu bulunmaktadır. Okul saatleri sabah 07.50 ve öğleden sonra 12.45’dir. Okul yabancı dil eğitimine de oldukça önem verir. İlk yabancı dil olarak İngilizce verilmektedir. Böylece çocukların erken yaşta dil becerilerini geliştirmelerine imkan sağlanmaktadır. Okulun öğrenci kapasitesi 746 öğrenci civarındadır.
Ankara İlkokulu’nda öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik servis bulunmaktadır. Öğrencilerin güvenliği sağlanarak okula zamanında varmaları sağlanmaktadır. Rehberlik servisi öğrencilerin her türlü sorunu ve gelişimlerini takip etmekte ve onlara destek olmaktadır. Velilerle iletişimde olarak bu bilgiler paylaşılmakta ve gerekli görüşmeler belirli aralıklarla yapılmaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Ankara İlkokulu İletişim Bilgileri

Donanmacı Mah. 1725. Sok. No:33/a, Karşıyaka/izmir
0 232 381 53** Numarayı Göster
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum