fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Acıbadem Okulları

Acıbadem Okulları hakkında detaylı bilgilere ulaşın. Acıbadem Okulları; eğitim ücretlerini, veli yorumlarını, fotoğraflarını ve adreslerini görüntüleyin.

Acıbadem Okulları'nda Eğitim

ACIBADEM OKULLARI

Acıbadem Okulları, her öğrencisine değer veren, her birinin farklı ilgi ve yeteneklerinin olduğunun bilincinde olan yapısıyla ve öğrenci merkezli eğitim modeli ile her öğrencisiyle tek tek ilgilenmekte ve farklılıklardan doğacak seviye farkını en aza indirmektedir. Öğrencilerin yaşları ilerledikçe öğrenmeye olan eğilimlerinde de değişiklik yaşanmaktadır. Acıbadem Okulları farklı eğitim programları ile öğrencilerinin yaş özelliklerini göz önünde bulundurmakta ve yetkinliklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Okul, tüm eğitim süreçlerinde öğrencilerinin kampüs içinde bulunduğu süre zarfında maksimum fayda görmesini istediğinden, okulun her köşesi eğitim dinamiğine katkı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Okulda verilen eğitimin temel amacı; Atatürk ilke ve inkılaplarını kendine rehber edinen, milli ve manevi değerlere önem veren, enerjisi ile çevresine katkı sağlayan, kendinden başka insanları da düşünebilen, doğaya sahip çıkan ve sorumluluk bilinci gelişmiş bireyler yetiştirmektir.


Acıbadem Okulları, öğrencilerinin akademik başarılarının yanında, sanatsal, sportif ve kültürel anlamda da kendilerini geliştirmelerini hedeflemektedir. Bu bağlamda öğrencilerin hobiler edinirken sanat ve spor ile buluşmalarına olanak sağlanması ile öğrencilerin hayatın güzelliklerinin farkına varması ve okulun dersten ibaret olmadığını, kendilerini her açıdan geliştirebilecekleri bir yer olduğunu anlamaları amaçlamaktadır. Öğrenciler, öğrendikleri bilgi ve birikimi kullanabilecekleri alanlarda, yaşayarak ve deneyimleyerek yeteneklerini pekiştirmektedir.


Dil eğitimi ile bulunduğu bölgede fark yaratan Acıbadem Okulları, anaokulundan başlayarak 12. sınıfa kadar öğrencilerine İngilizce eğitimi vermekte ve 21. yüzyılın öğrencilerden istediği temel becerileri onlara kazandırmak için çabalamaktadır. İngilizce eğitimi, kuru ders anlatımından öte; öğrencilerin dili konuşabilmelerini, yazabilmelerini ve okuyabilmelerini sağlayacak şekilde verilmektedir. Basitten başlayarak öğrencilerin sınıfları yükseldikçe karmaşık bir yapı kazanan müfredat sayesinde öğrenciler kendilerini geliştirebilmekte ve dili işlevsel bir şekilde kullanmayı öğrenmektedir.


Acıbadem Okulları'nda bulunan rehber öğretmenler, öğrencilerin gelişimlerini takip etmekte, karşılaşılan problemlerin çözümü için öğrenciler ve veliler ile işbirliği yapmaktadır. Bunun dışında, öğrencilerin kendilerini tanımalarına, potansiyellerini fark edip geliştirebilmelerine olanak sağlayan rehberlik birimi, onurlu, özgüven sahibi ve büyüklerine saygılı nesiller yetiştirmeyi amaç edinmektedir.


Uluslararası bir eğitim kurumu olan Acıbadem Okulları, Council of International Schools (Uluslararası Okullar Konseyi) üyesidir ve Uluslararası Bakalorya tarafından İlk Yıllar Programı’nı sağlamak için akredite edilmiştir.


Acıbadem Okulları, okul öncesi eğitim ile ilköğretimi ayrılamaz bir bütün olarak algılamaktadır. Bundan dolay anasınıfından ortaokuluna kadar Uluslararası Bakalorya tarafından sunulan İlk Yıllar Programı’nı aralıksız uygulamaktadır. İlk Yıllar Programı, 3-12 yaş aralığındaki çocuklar için uluslararası düzeyde tasarlanmış, disiplinlerüstü bir eğitim programıdır. İlk Yıllar Programı’nın amacı, farklı disiplinlerden gelen bilgileri 6 tema üzerinde birleştirip öğrencilere aktarmaktır. Bu 6 tema, Ben Kimim?, Bulunduğumuz Mekan ve Zaman, Kendimizi İfade Etme Yollarımız, Dünyanın İşleyişi, Kendimizi Düzenleme Biçimimiz ve Gezegeni Paylaşmak olarak Uluslararası Bakalorya tarafından tanımlanmıştır. Acıbadem Okulları öğrencileri bu temalar üzerinden hareket ederek birçok farklı disiplinden yararlanmaktadır.


Acıbadem Okulları Tanıtım Videosu
Acıbadem Okulları İndirimleri
Acıbadem Okulları Yorumları
Devamını Gör
Acıbadem Okulları'nda Eğitim
Acıbadem Okulları Tanıtım Videosu
Acıbadem Okulları Galeriler
Acıbadem Okulları Yorumları

Acıbadem Okulları Kampüsleri

Acıbadem Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Üsküdar Acıbadem Okulları Çamlıca Kampüsü
İstanbul / Üsküdar
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Üsküdar da bulunan Özel Çamlıca Acıbadem Okulları Anaokulu 08.30 ve 16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir....
Üsküdar Acıbadem Okulları Acıbadem Kampüsü
İstanbul / Üsküdar
comment-icon 7 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Üsküdar da bulunan Özel Acıbadem Okulları, 08.30 ve 16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acıbadem ve Çam...
Üsküdar Acıbadem Okulları Gül Ağacı Anaokulu Kampüsü
İstanbul / Üsküdar
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Üsküdar da bulunan Özel Acıbadem Okulları Gül Ağacı Anaokulu , 08.30 ve 16.00 saatleri arasında hizmet vermekte...
Üsküdar Acıbadem Okulları Sultantepe Anaokulu Kampüsü
İstanbul / Üsküdar
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Üsküdar da bulunan Özel Acıbadem Okulları Sultantepe Anaokulu 08.30 ve 16.00 saatleri arasında hizmet vermekted...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Acıbadem Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum