fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Akademik Koleji

Akademik Koleji'nin kampüs, fiyat bilgileri, fiziksel imkanları, eğitime bakış açısı ve daha fazlasına hemen ulaşın!

Akademik Koleji'nde Eğitim

Akademik Koleji, Bursa’nın Nilüfer ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurum 4x4 eğitim modeli ile öğrencilerine çok yönlü eğitim vermektedir. 4x4 eğitim modeli “Dijital eğitim modeli, yks ve lgs temelli eğitim, çok dilli (multilingual) eğitim, sportif ve sanatsal eğitim” başlıklarını içermektedir. Bu başlıklarla öğrencilerin bedensel, zihinsel ve akademik gelişimleri çeşitli yönlerden geliştirilmektedir.


Akademik Koleji uluslararası standartlarda eğitim vermekte olan bir kurumdur. Bu nedenle kurumda verilen dil eğitimine büyük özen gösterilmektedir. Verilen İngilizce dil eğitimi dört beceriye de hitap etmektedir. Okuma, konuşma, dinleme ve yazma alanlarında alıştırmalar yapılarak dil eğitimi pekiştirilmektedir. Kurumda ayrıca ikinci yabancı dil olarak seçmeli şekilde Almanca ve Fransızca dil eğitimleri verilmektedir.


Akademik Koleji fiziksel olarak birçok imkanı öğrencilerine sunmaktadır. Açık ve kapalı geniş alanlar öğrencilere sunulmaktadır. Açık alanlarda öğrencilerin güvenle vakit geçirmelerine olanak sağlayan oyun ve spor alanları bulunmaktadır. Kapalı alanlarda ise sınıflar geniş ve ferah şekilde dizayn edilmekte; kurumda kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, çok amaçlı spor salonu, sanat atölyesi, müzik odası gibi imkanlar öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır. Böylelikle öğrencilere kurum içerisinde sadece bir eğitim alanı değil, bir yaşam alanı sunulmaktadır.


Akademik Koleji öğrenci merkezli eğitim yaklaşımları ile öğrencilerin her açıdan gelişimine doğrudan fayda üretmektedir. Özellikle ortaokul ve lise kademesinde öğrencilerin hazırlandıkları merkezi sınavlara tam verimle destek sağlanmaktadır. Öğrencilerin eksikleri ve gelişimleri düzenli olarak takip edilmekte ve eksiklerini tamamlamaya yönelik çalışmalar yürütülmektedir. Kurum %96’lık sınav başarısıyla öğrencileri ülkenin en nitelikli eğitim kurumlarına hazırlamaktadır.


Akademik Koleji bünyesinde rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisi bulunmaktadır. Bu servis kurumun eğitim süreçlerinde aktif rol almaktadır. Öğrencilerin akran zorbalığı, sınav dönemi motivasyon kaybı gibi problemler yaşamamaları adına sürdürülen çalışmaların yanında merkezi sınavlara yönelik çalışmalar da gerçekleştirilmektedir. Sınava hazırlık döneminde öğrencilere üniversite tanıtım etkinlikleri gerçekleştirilmektedir.


Akademik Koleji öğrencilerinin sosyal gelişimlerine de büyük önem vermektedir. Bu gelişimi sağlamak adına kurumda öğrenci kulüpleri aktif olarak yer almaktadır. Görsel sanatlar, İngilizce drama, satranç, kültür edebiyat, robotik kodlama, müzik, tanıtım ve turizm kulübü gibi çeşitli ilgi alanlarına hitap eden kulüpler bulunmaktadır. Bu kulüpler ile öğrenciler kendi ilgi ve yeteneklerini keşfetmekte ve geliştirmektedir.

Akademik Koleji İndirimleri
Akademik Koleji Yorumları
Devamını Gör
Akademik Koleji'nde Eğitim
Akademik Koleji Galeriler
Akademik Koleji Yorumları

Akademik Koleji Kampüsleri

Akademik Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Akademik Koleji Nilüfer Kampüsü
Bursa / Nilüfer
comment-icon 4 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Akademik Koleji Ortaokulu , öğrencilerin bireysel becerilerini geliştirmeye önem veren, modern eğitim yöntemleriyle...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Akademik Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum