fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Akasya Koleji

Akasya Koleji hakkında tüm detaylara ulaşarak bilgi edinin ve vakit kaybetmeden iletişime geçerek yerinizi alın!

Akasya'dan Eğitime Bakış

AKASYA KOLEJİ'NDEN EĞİTİME BAKIŞ

Özel Akasya Koleji 1985 yılında zamanın başbakanı Turgut ÖZAL tarafından açılışı yapılmıştır. Geleceğe daha hazır, bilinçli, yetenekli ve girişimci bireyler yetiştirmeyi hedefleyen kolej, öğrencilerinin çok yönlü gelişimlerini sağlamak amacı ile eğitim programlarını çeşitlendirmektedir. Akasya Koleji, fiziki yapısını öğrencilerin gelişimi ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak titizlikle hazırlamıştır. Okulun kütüphanesi öğrencilerin bilgilere kolay ulaşımı ve bir hobi edinmesi için zengin materyallerle donatılmıştır.


Akasya Koleji, hazırladığı eğitim programı ile öğrenci merkezli yaklaşımlar sunarak mutlu bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Kolejin amacı düşünme, sorgulama, öğrenmeyi öğrenme gibi beceri ve değerleri kazanmış, milli kimliklerini koruyarak, evrensel değerleri özümseyen, sorumluluk sahibi, sosyal duyarlılığı olan bireyleri hayata hazırlamaktır. Akasya Koleji, her çocuk değerlidir yaklaşımı ile öğrencilerinin çağdaş, demokratik, laik, Atatürkçü bireyler olmalarını sağlamak amacı ile eğitim programları sürdürmektedir. Öğrencilerin zihinsel, fiziksel ve psikolojik olarak gelişmesini sağlamak amacı ile çok yönlü çalışmalar sürdüren Akasya, öğrencilerinin sadece akademik yönden değil her yönden gelişmesi için sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetler sürdürmektedir.


Özel Akasya Koleji'nde bulunan rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri temel olarak öğrencilerin kendilerini gerçekleştirmelerine, eğitim sürecinden kendi bilişsel özelliklerine göre en üst düzeyde yararlanmalarına ve kabiliyetlerini en uygun şekilde kullanmalarına ve geliştirmelerine yönelik çalışmalar sürdürmektedir. Rehberlik hizmeti bu bağlamda, bir sonraki döneme, meslekler hakkında ve mesleğe yönelmede okulun rehberlik hizmeti tarafından bilinçlendirmekte, öğrencilerin bireysel özelliklerini değerlendirip farkındalık düzeylerini geliştirerek bireysel ve sosyal gelişiminin sürdürülmesi desteklenmektedir. Akasya Koleji rehberlik hizmeti, her öğrenciye özgü olan yetenek, beceri, ilgi, mesleki değer, motivasyon ve başarı oranında eğitim öğretim uygulamalarına uyum sağlaması, gelişim ve özelliklerine uygun programlara yönelmesi açısından çeşitli hizmetler verilmektedir.


Akasya Koleji'nde yabancı dil programı, öğrencilerin en az bir dili etkin olarak kullanabilmeleri açısından özenle hazırlanmaktadır. Yabancı dile hakim olmak artık bir tercih olmaktan uzaklaşarak bir zorunluluk haline gelmektedir. Akasya Eğitim Kurumları, yabancı dil eğitimi ile öğrencilerin aktif olarak kullanabilmelerini sağlamaktadır. Ortak ölçütler amacıyla oluşturulan Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı'na dayalı olarak hazırlanan eğitim programları ile öğrencilerin uluslararası düzeyde eğitim alması sağlanmaktadır.


Özel Akasya Koleji, çağdaş eğitim yaklaşımlarını dikkate alarak hazırladığı eğitim programı ile yabancı dili etkin olarak kullanabilen nesiller yetiştirmeyi hedeflemektedir. İngilizceyi bir yabancı dil olarak kabul etmeyen, bir dünya dili olduğunun bilincine varan bireyler yetiştirmek amacı ile çalışma programlarını düzenlemektedir.

Akasya Koleji İndirimleri
Akasya Koleji Yorumları
Devamını Gör
Akasya'dan Eğitime Bakış
Akasya Koleji Galeriler
Akasya Koleji Yorumları

Akasya Koleji Kampüsleri

Akasya Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Akasya Koleji Fatih Kampüsü
İstanbul / Fatih
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul da bulunan Özel Akasya İlkokulu Fındıkzade’de eğitim öğretim hizmetleri sunmaktadır. Kurum 1992 yılında eğitim...
Akasya Koleji Merter Anaokulu Kampüsü
İstanbul / Güngören
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Akasya Koleji Merter Anaokulu, 2 ile 6 yaş arasındaki öğrencilere, tam gün okul öncesi eğitimi vermektedir. Öğrenci...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Akasya Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum