fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Akdeniz Okulları

Akdeniz Okulları hakkında ayrıntılı tüm bilgilere kolaylıkla ulaşın. Akdeniz Okulları fiyatlarına, veli yorumlarına, fotoğraflarına ve daha fazlasına ulaşın.

Akdeniz Okulları'ndan Eğitime Bakış

Akdeniz Okulları, öğrencilerin potansiyellerini fark etmelerini sağlamakta, gelişimlerini desteklemektedir. Etkin bir eğitim-öğretim programı benimsenmekte ve öğrencileri sosyal, akademik, kültürel ve fiziksel yönden geliştirmek amaçlanmaktadır. Atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş, açık fikirli, öz güvenli, sorumluluklarının bilincinde bireyler yetiştirmektedir. Kurumda MEB ders programlarının yanında görerek, yaparak, yaşayarak öğrenmeye yönelik faaliyetler yapılmaktadır. Öğretim programı çağdaş gelişmeler takip edilerek geliştirilmektedir. Derslerin soyut ve ezbere dayalı değil, günlük yaşamın içindeki yeri ile ilişkilendirilerek işlenmesi önemsenmektedir. Bu modeli öğrencilere benimsetmek için müfredattaki konulara göre yakın çevredeki müze, tarihi ve doğal güzelliklerin bulunduğu yerlere geziler düzenlenmektedir.


Akdeniz Okullarında sanat, spor, müzik alanlarında öğrencilerin başarıları oldukça önemsenmektedir. Görsel sanatlar dersinde teknik bilgi yanı sıra öğrencilerin el becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirecek etkinlikler yapılmaktadır. Öğrenciler müzik dersinde enstrüman çalmayı, notayı, şarkıyı doğru sesle söylemeyi öğrenmektedir. Belirli gün ve haftalarda koro ve solo çalışmaların yanı sıra ritim çalışmaları ve dans etkinlikleri hazırlanmaktadır. Spor derslerinde ise öğrenciler açık veya kapalı spor salonunu kullanarak basketbol, futbol, voleybol, jimnastik, atletizm, binicilik gibi alanlara yönelmekte, fiziksel yapılarını geliştirmektedir.


Akdeniz koleji, “Fen hayattır“ sloganını benimseyerek, öğrencilere günlük yaşamda bilim ile ilgili karşılaştıkları problemleri çözerken fen dersinde öğrendikleri bilgileri kullanmalarını öğretmek hedeflenmektedir. Deneyler yaparak öğrencilerin görsel hafızası, el becerisi ve düşünce gücü gelişmektedir. Ölçme ve değerlendirme yapılarak eğitim-öğretim sürecinin devamlılığını sağlamak, sisteme geri bildirim vererek öğrencilere daha iyi etkin eğitim–öğretim süreci yaşatmak amaçlanmaktadır. Deneme sınavları sayesinde öğrenciler eksiklerini görebilmekte, yeni konulara geçmeden bu eksikleri tamamlayabilmektedir.


Akdeniz Eğitim Kurumlarında öğrencilerin çok yönlü gelişimine katkı sağlayan kütüphane, fen laboratuvarı, bilgisayar laboratuvarı müzik atölyesi, sanat atölyesi, yer almaktadır. Güvenlik görevlisi bulunmakta ve kurum 7/24 kameralar ile izlenmekte, öğrencilerin güvenliği her zaman ön olmaktadır. Kurumdaki psikolojik danışman sayesinde öğrenciler kendilerini güvende hissettikleri ortamda sorunlarını dile getirebilmekte ve bunları çözmeyi öğrenmektedir. Okul ve ebeveynlerin iletişim içinde olmasına önem verilmekte, buna uygun rehberlik çalışmaları sistemli bir şekilde yürütülmektedir. Öğrencilerin hijyenik, sağlıklı ve dengeli beslenebilecekleri yemekhanede üç öğün yemek verilmektedir. Servis imkanı ile çevre mahallelerden gelen öğrenciler kuruma ve evlerine güvenle getirilip götürülmektedir.

Akdeniz Okulları Tanıtım Filmi
Akdeniz Okulları İndirimleri
Akdeniz Okulları Yorumları
Devamını Gör
Akdeniz Okulları'ndan Eğitime Bakış
Akdeniz Okulları Tanıtım Filmi
Akdeniz Okulları Galeriler

Akdeniz Okulları Kampüsleri

Akdeniz Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Adana Akdeniz Okulları Seyhan Kampüsü
Adana / Seyhan
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Adana Akdeniz Okulları Anadolu Lisesi olarak Atatürk ilke ve inkılaplarına, Cumhuriyet değerlerine bağlı eğitim anl...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Akdeniz Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum