fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Al-Mawakeb International Schools

Al-Mawakeb International Schools hakkında ayrıntılı bilgiye hemen ulaşın. Kurumun fiyat bilgilerine, fotoğraflarına ve daha fazlasına hemen göz atın.

Al-Mawakeb International Schools'da eğitim

Al-Mawakeb International School, 20 yıla dayanan eğitim tecrübesi ile İstanbul’da akademik ve bilimsel misyonunu yürütmeye devam etmektedir. Daime kuvvetlendirilen ve desteklenen eğitim kadrosu sayesinde Al-Mawakeb International School her gün öğrencilerinin eğitim hayatlarından zevk almalarını ve yeteneklerini geliştirmelerini sağlamaktadır. Değerli öğrencilerin yeni başarılar elde etmeleri, potansiyellerini en üst düzeye ulaştırmaları, tutku ile eğitime tutunmaları ve sorumlu bireyler olarak yetişmeleri için Al-Mawakeb International School öğrencilerine zorlayıcı ve eğlenceli bir eğitim deneyimi sunmaktadır.

Al-Mawakeb International School, Türkiye’nin eğitim sistemi tarafından onaylanmıştır ve tüm sertifikalar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilmektedir. Tüm öğrenciler kolaylıkla Türk okullarına geçiş yapabilmektedir. Aynı zamanda, Al-Mawakeb International School’un sunduğu Amerika müfredatı, birçok uluslararası enstitü tarafından tanınmaktadır ve Amerika’nın bilimsel merkezleri ile bağlantılıdır.

Al-Mawakeb International School müfredatı, öğrencilere İngilizce dilinde, birçok bilim dalını ve edebi konuları ele alan, zevk dolu bir deneyim sunmaktadır. Bu müfredat öğrencilere objektiflik, soyutlaştırma, bilimsel deney yapma, eleştirel düşünce ve açık iletişim unsurlarını benimsetmeyi amaçlamaktadır. Öğrencileri çok yönlü bireyler olarak yetiştirmek ve onları ilgi alanlarına doğru yönlendirmek için birçok seçmeli ders sunulmaktadır. Arap tarihi, boğaz coğrafyası, kıtaların jeolojisi, çizim, heykelcilik, akıl oyunları, robotik, yapay zeka ve daha birçok ders öğrencilere bilimsel, kültürel ve sanatsal derinlik katmaktadır. Eğitimde teknolojinin kullanımı da Al-Mawakeb müfredatında önemli bir yer almaktadır. En modern teknolojiler ile donatılmış derslikler, bilgisayar laboratuvarları ve etkileşimli dijital olanaklar öğrencilere bilgi edinme ve araştırma becerilerini kazandırmaktadır. Dijital becerilerle donatılmış olan öğrenciler, bilgi çağının önde gelen liderleri olarak yetişmektedir.

Al-Mawakeb International School, akademik dersleri için İngilizce dilini kullanırken, öğrencilerin içinde bulunduğu toplumda kullanılan diğer dilleri de göz ardı etmemektedir. Her yaş grubundaki öğrenciler Türkçe dilini edinip akıcılık elde etmek için okuma, yazma ve konuşma dersleri almaktadır. Türkiye’ye uyum sağlamaları için çok büyük destek olan bu dil eğitimi aynı zamanda öğrencilerin Türkiye üniversitelerine geçiş yapmalarını kolaylaştırmaktadır. Öğrencilerin etnik kimliklerini ve kültürlerini de önemseyen Al-Mawakeb International School, Arapça dil dersleri yanı sıra, Arap tarihi, kültürü ve edebiyatını da uzman profesörlerin desteği ile öğrencilere aktarmaktadır. Arapça dili hem öz dilini korumak isteyenlere, hem de yabancı dil edinmek isteyen öğrencilere öğretilmektedir. Üç dilli eğitim sayesinde öğrencilerin kültürel çeşitliliği desteklenmekte ve önemli dil yetenekleri kazandırılmaktadır.

Al-Mawakeb International School Anaokulu, çocukların entelektüel, fiziksel, duygusal ve sosyal gelişiminin temelinin merak, oynama ve keşif ile öğrenim olduğu düşüncesiyle hareket etmektedir. Al-Mawakeb Anaokulu, çocukların ilk eğitim ortamının güvenli ve eğlenceli olmasını sağlamak için eğitim programını oyuna ve etkileşimli öğrenime dayayarak düzenlemektedir. Al-Mawakeb Anaokulu’nda 3-5 yaş aralığında, çeşitli kültürlerden ve ülkelerden gelen öğrenciler eğitim almaktadır. Yenilikçi müfredata uygun derslikler ve yeşillikle kaplı oyun alanları ile öğrencilere etkileşimli ve oyun dolu bir deneyim sunulmaktadır.

Al-Mawakeb International School İlkokulu, öğrencilere yaratıcılık, yenilikçilik ve eleştirel düşünce kazandırmayı amaçlayan dengeli bir eğitim yaklaşım benimsemektedir. Modern akademik materyaller, seçmeli dersler ve kulüp etkinlikleri sayesinde öğrencileri topluma katkıda bulunmayı teşvik eden bir eğitim ortamı sunulmaktadır. Bu seviyede, Al-Mawakeb International School Kaliforniya eyaleti tarafından onaylanan Amerikalı müfredatı kullanmaktadır. Bu müfredat İngilizce ve matematik için CCSS (Ortak Temel Standartlar) sistemini, fen dersleri için ise NGSS (Yeni Nesil Bilim Standartları) sistemini kullanmaktadır. Ayrıca öğrencilerin kişiliklerini, etik değerlerini, yaratıcılıklarını ve milli kimliklerini geliştirmek amacıyla “Think with Anous” müfredatı da kullanılmaktadır.

Al-Mawakeb International School Ortaokulu, öğrencilerin kendi ilgi, yetenek ve hedeflerine yönelik derslere erişimlerinin olmasına önem vermektedir. Al-Mawakeb International School, kültürel çeşitliliği yansıtan etkili stratejiler geliştirmeyi, öğrencilerin lise hayatlarına sorunsuz geçişini desteklemeyi, davranışlarını izlemeyi ve yönlendirmeyi, öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Öğrenciler modern bilimsel ve edebi konularda ders alarak eleştirel düşünce ön plana alan bir müfredatla eğitim görmektedir.

Al-Mawakeb International Schools İndirimleri
Al-Mawakeb International Schools Yorumları
Devamını Gör
Al-Mawakeb International Schools'da eğitim
Al-Mawakeb International Schools Galeriler

Al-Mawakeb International Schools Kampüsleri

Al-Mawakeb International Schools kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Al-Mawakeb International Schools Esenyurt Kampüsü
İstanbul / Esenyurt
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Al-Mawakeb International Schools için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum