fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Ankara Eğitim Kurumları

Ankara Eğitim Kurumları hakkında tüm bilgilere hemen ulaşın. Zaman kaybetmeden okul seçimi yapın. Bursluluk ve fiyat bilgilerini görüntüleyin.

Ankara Eğitim Kurumları'nda Eğitime Bakış

Ankara Eğitim Kurumları, anaokulundan liseye kadar eğitim vermekte olan, yenilikçi eğitim modeli ve uluslararası akreditasyonu ile Ankara’nın önde gelen kolejlerinden biridir. 30 yıla yakın eğitim tecrübesi ile Ankara Eğitim Kurumları, başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını taşıyan, bilimin ışığı ile aydınlanmış nesiller yetiştirmeyi hedeflemektedir. Akademik gelişimin yanı sıra öğrencilere insani değerler ve yaşam becerileri kazandırmak, onları küresel düzeyde etkin bireyler olarak yetiştirmek Ankara Eğitim Kurumları’nın önceliklerinin arasındadır. Beyin Temelli Eğitim Modeli, Akademik Başarıyı Destek Programları, İngilizce Edinim Programları ve Psiko-sosyal Gelişimi Destek Program Modülü gibi yenilikçi, modern eğitim uygulamaları sayesinde Ankara Eğitim Kurumları akademik hedefleri doğrultusunda başarıyla ilerlemeye devam etmektedir.


Beyin Temelli Eğitim Modeli, beynin yapısına ve işlevine göre yürütülen, bilimsel bir altyapıya dayanan bir öğrenim ve öğretim anlayışıdır. Öğrencilerin zihinlerinin farklılıklarının göz önünde bulundurulduğu, beyinsel dogmaların yıkıldığı yenilikçi bir eğitim sistemidir. Bu eğitim modelinin çerçevesinde ezberden kaçınıp belirli aralıklarla tekrar yaparak bilgilerin kalıcı bir biçimde edinilmesi hedeflenmektedir. Öğrenci ders süresince sürekli düşünmeye, soruşturmaya ve derin bir anlayış oluşturmaya teşvik edilmektedir. Sınıf dışına da taşınan bu öğrenim anlayışı öğrencilerin hayatları boyunca bağımsız düşünürler ve bilinçli vatandaşlar olarak yetişmesini sağlamaktadır.


Öğrencilerin geleceklerini şekillendirecek en büyük unsurlardan biri akademik başarıdır. Bundan dolayı Ankara Eğitim Kurumları birçok Akademik Başarıya Destek Programı sunmaktadır. Bunlar Öğrenmeyi Öğrenme Programı, Akademik Başarı Takip Programı, Akşam Etüt programı, Hızlı Okuma Programı, Hafta Sonu Dershane Konseptli Ders Destek Programı ve daha birçok program olarak okulda bulunmaktadır. Eğitimin çeşitli kademelerinde yaş gruplarına ve gelişim evrelerine uygun bir biçimde yürütülmektelerdir. Tüm bu programların en büyük önceliği öğrencilerin büyük akademik başarılara imza atmalarını sağlamaktır. Öğrenciler akademik bilgilerini pekiştirebilmekte, eksiklerini tespit edip onları karşılamakta, sistemli bir biçimde önemli sınavlara hazırlanmaktadır. Tüm bunlar sayesinde lise ve ötesinde en iyi eğitim kurumlarında yer alma fırsatına sahiplerdir.


Uluslararası düzeyde faaliyet gösteren bir eğitim kurumu olarak Ankara Eğitim Kurumları yabancı dil edinimine çok büyük önem vermektedir. Bundan dolayı birçok İngilizce Edinim Programları bu okullarda bulunmaktadır. Farklı sınıflarda haftada 18 saate kadar İngilizce edinme programları uygulanmaktadır. Öğrencilerin önemli sınavlara katılacağı senelerde bu saatler azalsa da asla eğitim kalitesinden ödün verilmemektedir. Okula yeni gelen öğrenciler için Yeni Öğrenci İngilizce Takviye Programı uygulanmaktadır. Böylece hiçbir öğrenci dil konusunda akranlarından geride kalmamaktadır. İngilizce Projeler, İngilizce Münazara, IFY Diploma Sınavları gibi programlar öğrencileri küresel bireyler olarak yetiştirmektedir. Uluslararası projeler ve yarışmalar öğrencilerin kendilerini tüm dünyaya kanıtlamalarını sağlamaktadır. Ayrıca düzenli olarak okula yabancı konuklar gelmekte ve öğrenciler onlar ile sohbet etme fırsatına erişmektedir.


Psiko-sosyal Gelişimi Destek Program Modülü öğrencilerin ahlaki, sosyal, sanatsal ve kültürel gelişimine destek olan yenilikçi bir eğitim uygulamasıdır. Bu bünyede Değerler Eğitimi, Nezaket Kuralları Programı, Yaratıcı ve Eleştirel Düşünme Programı, Her Öğrenci bir Müzik Aleti Çalar programı, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Programı, Sosyal Sorumluluk Projeleri Programı ve Bilimsel ve Kültürel Gezi ve Gözlem Programı gibi uygulamalar bulunmaktadır. Ankara Eğitim Kurumları aynı zamanda çeşitli spor ve sanat dallarında faaliyet gösterme fırsatı sunmaktadır. Öğrenciler; futbol, basketbol, voleybol, tenis, yüzme; tiyatro, şiir, modern dans, zumba, keman, gitar, koro, bando ve çok daha fazlası dalda eğitim ve gelişim olanağına sahiptir.


Uluslararası bir kurum olarak Ankara Eğitim Kurumları çeşitli uluslararası akreditasyonlara sahiptir ve uluslararası eğitim ve sınav programları yürütmektedir. International Premier College akreditasyonuna sahip olan Ankara Eğitim Kurumları IFY (Uluslararası Hazırlık Yılı) programını uygulamaktadır. Bu zorlayıcı programa katılım gösterip bitiren öğrenciler edindikleri IFY diploması sayesinde İngilizce konuşan dünyada en iyi üniversitelerde hazırlığı atlayıp yer alma fırsatına ve lisansüstü çalışmalar için tercih edilme fırsatına sahip olacaklardır. UCAS Türkiye programı da öğrencilerin Birleşik Krallık üniversitelerine başvurmalarını ve girmelerini sağlamaktadır. UCAS üzerinden başvuru yapan öğrenciler Birleşik Krallık’ta bulunan belirli üniversitelere alınma fırsatına sahiptir. Ankara Eğitim Kurumları aynı zamanda Cambridge tarafından sınav merkezi olarak belirlenmiştir. Ankara Eğitim Kurumları’nda okuyan öğrenciler Cambridge Assessment sınavına girip İngilizce yeterlilik sertifikaları edinip uluslararası eğitim hayatlarına büyük bir avantajla atılabilmektedir.

Ankara Eğitim Kurumları Tanıtım Filmi
Ankara Eğitim Kurumları İndirimleri
Ankara Eğitim Kurumları Yorumları
Devamını Gör
Ankara Eğitim Kurumları'nda Eğitime Bakış
Ankara Eğitim Kurumları Tanıtım Filmi
Ankara Eğitim Kurumları Galeriler
Ankara Eğitim Kurumları Yorumları

Ankara Eğitim Kurumları Kampüsleri

Ankara Eğitim Kurumları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Ankara Eğitim Kurumları Kampüsü
Ankara / Çankaya
comment-icon 2 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Ankara Eğitim Kurumları Anaokulu, Ankara'nın Çankaya ilçesinde eğitim veren özel bir anaokuludur. Okul, öğrencileri...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Ankara Eğitim Kurumları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum