fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Antalya Altınyaka Koleji

Antalya Altınyaka Koleji hakkında tüm bilgilere ulaşın! Kampüs kampüs detaylı bilgi, fiyat bilgileri ve daha fazlasını inceleyin!

Antalya Altınyaka Koleji'nde Eğitime Bakış


Antalya Altınyaka Koleji, eğitim sektörüne 2010 yılında Antalya’da başlamış ve 2017 – 2018 yılı ile her öğrencinin okulun imkanlarından eşit şekilde faydalanabilmesi için butik okul konsepti ile, Özel Altınyaka Koleji Ortaokulunu açarak eğitimde farklılık yaratmak için hizmete başlamıştır. 5 ila 18 kişilik özel sınıflarda öğrenciler için birebir eğitim fırsatını sağlamaktadır.


Yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimi ile geleceklerine emin adımlar ile ilerlemelerinin önünü açmaktadır. Öğrencilerimizin gelişim sürecini yakından takip eden alanlarında uzman eğitmenler, kolaylıkla her öğrencisi için ayrı programlar hazırlayabilmektedir. Sınıf mevcudunun az olması öğrencilerimize sınıf içerisinde daha fazla söz sahibi olmakta olanak sağlamakta ve bu şekilde, söz sahibi olan öğrencilerin özgüvenlerine katkı sağlamaktadır. Böylelikle öğrencilerin birebir ve yakından tanınmaları, yetenek, becerileri, eğilimlerini daha kolay anlayabilmeleri ve bu şekilde kariyer seçimlerinde en doğru biçimde yönlendirilmeleri sağlanmaktadır.


Atölye çalışmaları, Uygulamalı eğitim metodu, Kişisel gelişim ve Koçluk sistemi gibi pek çok sistemi bünyesinde barındıran Altınyaka Koleji, özgüvenli, ne istediğinden emin, potansiyelini her gün arttıran ve artan potansiyelini en iyi şekilde değerlendirebilen bireyler yetiştirmenin gururunu yaşamaktadır. Ayrıca her gün düzenli olarak Etüt çalışmaları yapılmaktadır.


Altınyaka Koleji eğitimde ezberci ve sıradanlaşmış metotların dışına çıkarak tam öğrenmeye odaklanır. Modern olduğu kadar aynı zamanda geleneksel değerlere de önem vererek, bizi biz yapan kültürel hazinelerimizi öğrencileri ile paylaşmak ve onları bu yönde eğitmek hedeflerinden olmuştur. Bu şekilde farkındalığı yüksek, ülkesine ve tüm değerlerine sıkı sıkıya bağlı, evrensel değerlere açık, donanımlı, sorgulayan ve gelişmeye açık nesiller yetiştirmek amacıyla eğitim vermeye devam etmektedir.


Antalya Altınyaka Koleji, geleceği bugünden tasarlayıp ülkemizi eğitim alanında ileriye taşımayı, her alanda kaliteyi yükselterek örnek ve önder bir okul olmayı hedefleyen seçkin bir eğitim kurumudur. Altınyaka Koleji, geçmişini bilen, geleceğe bakan, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını benimseyen bireyler yetiştirmeyi; onlara “Düşünce, Bilgi, Beceri, Disiplin, Cesaret, Azim ve Kararlılık” unsurlarının önemini ve gerekliliğini aşılamayı ve onları topluma karşı sorumluluklarını yerine getirmeleri için gereken bilgi ve becerileri kazandırmayı görev bilmektedir. Tüm Antalya Altınyaka Koleji mezunlarının akademik birikimini insanlık yararına kullanan, topluma katkı sağlayan, yaratıcı ve olumlu düşünen, öğrenmeyi bilen, öğrenmeyi seven bireyler olarak hayata adım atmaları hedeflenmektedir.


Antalya Altınyaka Koleji Anaokulu

Antalya Altınyaka Koleji Anaokulu, okul öncesi eğitimi bir bireyin eğitim sürecinin öncesinde gerçekleşen ayrı bir deneyim olarak değil, ilköğretim ile bir bütün olarak görmektedir. Bu doğrultuda, Antalya Altınyaka Koleji 3. yaştan 4. sınıfa kadar uyguladığı eğitim sistemini bütünsel olarak yapılandırmıştır. Okul öncesinde uygulanan eğitim programı, tematik bir yaklaşım ile hazırlanmıştır. Tematik yaklaşım, seçilen temalar çerçevesinde farklı disiplinleri bir araya getirip ilişkilendirerek kavramları bir bütün olarak öğrencilere anlatmayı hedeflemektedir. Bu yaklaşımı benimsemiş olan eğitim kadrosu ve idareciler, öğrencilerle konuşarak ve onları dinleyerek onların günlük öğrenimlerine katkıda bulunmaktadır. Her çocuğun çekinmeden soru sorması, neden-sonuç ilişkileri kurabilmesi, bir konu üzerinde tartışabilmesi ve adil olmayı öğrenmesi, Antalya Altınyaka Koleji Anaokulu için çok önemlidir. Uygulanan eğitim yöntemlerinin hepsi bu özellikleri sağlamaya yönelik uygulanmaktadır.


Antalya Altınyaka Koleji İlkokulu

Antalya Altınyaka Koleji İlkokulu, eğitim sürecinde okul öncesi eğitimde elde edilen kazanımların devamının getirildiği süreci vurgulamaktadır. Bu kademede sağlanan eğitim ile öğrencilerin hayatları boyunca kullanacakları temel bilgilerin ve alışkanlıkların kazandırılması hedeflenmektedir. Amaç, İngilizce okuma, yazma ve konuşma alanlarında becerikli; Türkçe, matematik, fen bilimleri ve sosyal bilimler konularında kuvvetli altyapı sahibi; teknoloji okuryazarlığı olan, yeteneklerini keşfedip geliştiren, egzersiz, beslenme, hijyen gibi konularda sağlıklı alışkanlıklar edinmiş; toplumsal duyarlılığı olan, kendisi ve çevresi ile barışık, mutlu bireyler yetiştirmektir.


Antalya Altınyaka Koleji Ortaokulu

Antalya Altınyaka Koleji Ortaokulu, öğrencilere sınav başarısı kazandırmanın yanı sıra onları kuvvetli akademik altyapısı olan, kendi eğitim sürecinde aktif bir rol üstlenen, yabancı dil yetenekleri gelişmiş olan bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir. Türkçe, matematik, fen ve sosyal bilimler alanlarında sahip oldukları güçlü akademik altyapı ve bilgi birikimi sayesinde öğrencilerin yüksek akademik başarılar elde etmeleri sağlanmaktadır. Öğrencilere verilen yabancı dil eğitimi ile onların Avrupa Dil Pasaportu Standartlarına göre İngilizcede okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerileri B1-B2 seviyesine, ikinci yabancı dille de temel dil bilgisine sahip, A1 belgesi tutan bireyler olarak eğitmek hedeflenmektedir. Bunların üstüne tabi ki öğrencilerin teknoloji etkili bir şekilde kullanabilmeleri sağlanmaktadır.


Antalya Altınyaka Koleji Liseleri

Antalya Altınyaka Koleji, bünyesinde Altınyaka Koleji Anadolu Lisesi ve Altınyaka Koleji Fen ve Bilişim Lisesi bulunmaktadır. Bu liselerde akademik, sosyal, bilimsel ve değerler eğitim alanlarında yoğunlaştırılmış ve zenginleştirilmiş bir eğitim programı sunulmaktadır. Antalya Altınyaka Koleji Anadolu Lisesi’nde SİM-NA eğitim modeli uygulanmaktadır. Antalya Altınyaka Koleji Fen ve Bilişim Lisesi ile proje ve deney bazlı, diğer fen liselerinde benzeri görülmeyen bir eğitim modeli kullanmaktadır. Bu liselerde düzenli denemeler, etüt programları, soru çözüm saatleri ve daha birçok sınava hazırlık uygulaması ile öğrencilere akademik başarı fırsatları tanınmaktadır. Ayrıca, hem yurt içi hem yurt dışı (Erasmus) bilimsel, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler ve geziler düzenlenmektedir. Antalya Altınyaka Koleji liselerinden mezun olan öğrenciler, dünyanın en iyi üniversitelerinde çok yönlü, bilgin bireyler olarak yer almaktadır.

Antalya Altınyaka Koleji İndirimleri
Antalya Altınyaka Koleji Yorumları
Devamını Gör
Antalya Altınyaka Koleji'nde Eğitime Bakış
Antalya Altınyaka Koleji Galeriler

Antalya Altınyaka Koleji Kampüsleri

Antalya Altınyaka Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Altınyaka Koleji Gürsu Kampüsü
Antalya / Konyaaltı
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Gürsu Altınyaka Koleji Ortaokulu Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde yer alan lise öncesi eğitim veren bir ortaokuldur....
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Antalya Altınyaka Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum