fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Antalya Bilim Koleji

Antalya Bilim Koleji hakkında tüm bilgilere ulaşın! Kampüs kampüs detaylı bilgi, fiyat bilgileri ve daha fazlasını inceleyin!

Antalya Bilim Koleji'nde Eğitime Bakış

Antalya Bilim Koleji, başarılı öğrencileriyle adından söz ettiren, öncelikli tercih edilen, eğitim öğretime yön vermeye devam eden bir eğitim kurumu olarak Antalya’da hizmet etmektedir. Uygulamalı meslek gözlemi ve üniversitelerde bölüm gözlemi fırsatıyla, öğrencinin mesleği tanıması, kişisel yeteneklerinin ve kapasitesinin mesleğe uygunluğunu tartabilmesi, mesleğin sorunlarını tanıması ve seçtiği meslekle ilgili bölüm öğretmenleri ve öğrencilerden bilgi alması ve meslekle ilgili kazanımlar elde etmesi amacıyla alanında uzman rehberlik kadrosuyla meslek seçiminde farkındalık kazandırılmaktadır.


Antalya Bilim Koleji, sportif faaliyetlerin bilişsel fonksiyonları geliştirip akademik başarıyı olumlu etkilediğinin farkındalığı ile sportif etkinliklere büyük önem vermektedir. Futbol, basketbol, voleybol, dans, boks ve masa tenisi alanlarında uzman eğitmenler tarafından yürütülen aktiviteler ile bireyin aktif şekilde sporla ilgilenmesi sağlanmaktadır. Bu etkinliklerle enerjisini atan, takım ruhu hisseden öğrenciler daha mutlu olacaktır. Milli sporculara burs desteği sağlanarak Antalya ve Türkiye dereceleri elde etmelerine yardımcı olunmaktadır.


Antalya Bilim Koleji’nde iletişim kavramının önemi üzerinde durularak bireylerde benlik kavramı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Aktif dinleme ve soru sorma yöntemiyle düşünebilen ve düşündüğünü aktarabilen bireyler yetiştirmek hedefiyle, beden dili, liderlik ve çeşitli kişisel gelişim eğitimleri ve yapılacak olan zorunlu sertifika programlarıyla kişisel gelişim kazanımı ön planda tutulmaktadır. Öğrencilerin kişisel gelişim sağlamaları ve bununla birlikte toplumda çeşitli sosyal projelerde yer almalarına öncülük ederek, Antalya Bilim Koleji öğrencilerinin yaşadıkları toplumla bütünleşmelerini amaçlamaktadır. Öğrencileri hedef odaklı düşünmeye motive etmek, akranları ile etkili iletişimlerini ve aile ilişkilerini geliştirmek adına, çeşitili eğitim ve seminerlerle ideal aile düzeni, farkındalık ve motivasyon konularında hem velilere hem öğrencilere yetkinlik kazandırılmaktadır. Her daim öğrenci, okul ve aile dayanışması sağlanmaktadır.


Antalya Bilim Koleji’nde Enneagram temelli eğitim modülü kullanılmaktadır. Ayrı kişilik tipleri göz önünde bulundurularak bir eğitim modeli çizilmektedir. Enneagram, dokuz ayrı kişilik tipini ve bu tipler arasındaki karşılıklı ilişkileri açıklayan bir öğretidir. Bu bağlamda, her çocuk çeşitli kişilik testlerinden ve gözlemlerden geçerek uygun eğitim modeliyle eğitilmektedir. Çocukların çeşitli bilim fuarlarına katılımı ile, teknoloji ve tasarım projeleri üretme alanında yetkinlikleri, basit proje fikirleri ve bilimsel alanda geliştirdikleri yeni projeler desteklenmekte, bilim temelli gelişim modeli ile kişisel gelişimlerine katkı sağlanmaktadır.


Antalya Bilim Koleji, uluslararası standartlarda eğitim vermeyi görev bilmektedir. Bundan dolayı çeşitli uluslararası programlar ve projeler yürütmektedir. Amerika’daki Citizen High School ile ortak yürütülen çift diploma programı (International Dual Diploma Partnership) sayesinde öğrenciler hem Türk lise diploması, hem ABD lise diploması elde etme fırsatına sahiptir. Erasmus+ öğrenci değişim programı dahil olan Antalya Bilim Koleji, hem yurt dışına öğrenci göndermekte hem de yurt dışından gelen öğrencileri konaklamaktadır. Böylece öğrenciler Erasmus’a gitse de gitmese de farklı kültürler ile karşılaşma fırsatına sahiptir.

Antalya Bilim Koleji Tanıtım Filmi
Antalya Bilim Koleji İndirimleri
Antalya Bilim Koleji Yorumları
Devamını Gör
Antalya Bilim Koleji'nde Eğitime Bakış
Antalya Bilim Koleji Tanıtım Filmi
Antalya Bilim Koleji Galeriler
Antalya Bilim Koleji Yorumları

Antalya Bilim Koleji Kampüsleri

Antalya Bilim Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Antalya Bilim Koleji Kepez Kampüsü
Antalya / Kepez
comment-icon 6 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Antalya Kültür Bilim Koleji Ortaokulu, Antalya'nın Kepez ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur....
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Antalya Bilim Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum