fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Antalya Bilim Koleji

Antalya Bilim Koleji hakkında tüm bilgilere ulaşın! Kampüs kampüs detaylı bilgi, fiyat bilgileri ve daha fazlasını inceleyin!

Antalya Bilim Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Ortaokullar

Antalya Bilim Koleji Ortaokullar

Antalya Bilim Koleji ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

Antalya Bilim Koleji Liseler

Antalya Bilim Koleji liselerini inceleyin.

İNCELE

Antalya Bilim Koleji Hakkında

  • Antalya Bilim Koleji'nde Eğitime Bakış


Antalya Bilim Koleji, öğrencileriyle adından söz ettiren,öncelikli tercih edilen, eğitim öğretime yön vermeye devam eden bir kurum olarak Antalya’da hizmete başlamıştır. Uygulamalı meslek gözlemi ve üniversitelerde bölüm gözlemi fırsatıyla, öğrencinin mesleği tanıması, kişisel yeteneklerinin ve kapasitesinin mesleğe uygunluğunu tartabilmesi, mesleğin sorunlarını tanıması ve seçtiği meslekle ilgili bölüm öğretmenleri ve öğrencilerinden bilgi alması ve meslekle ilgili kazanımlar elde etmesi amacıyla alanında uzman rehberlik kadrosuyla meslek seçiminde farkındalık kazandırılır.


Ayrıca çeşitli spor alanlarında yapılan aktivitelerle, bireyin aktif şekilde sporla ilgilenmesi sağlanır. Milli sporculara burs desteği sağlanarak Antalya ve Türkiye dereceleri elde etmelerine yardımcı olunur.


İletişim kavramının önemi üzerinde durularak bireylerde benlik kavramı oluşturulmaya çalışılır. Aktif dinleme ve soru sorma yöntemiyle düşünebilen ve düşündüğünü aktarabilen bireyler yetiştirmek hedefiyle, beden dili, liderlik ve çeşitli kişisel gelişim eğitimleri ve yapılacak olan zorunlu sertifika programlarıyla kişisel gelişim kazanımı ön planda tutulur. Öğrencilerin kişisel gelişim sağlamaları ve bununla birlikte toplumda çeşitli sosyal projelerde yer almalarına öncülük ederek, yaşadıkları toplumla bütünleşmeleri amaçlanır. Öğrencilerin hedef odaklı düşünmeye motive etmek, yeni kuşak çocuklarla etkili iletişim kurmak ve aile ilişkilerinizi geliştirmek adına, çeşitili eğitim ve seminerlerle, ideal aile düzeni, farkındalık ve motivasyon konularında velilere yetkinlik kazandırılır. Öğrenci, okul ve aile dayanışması sağlanır.


Antalya Bilim Koleji’nde Enneagram temelli eğitim modülü kullanılır. Ayrı kişilik tipleri göz önünde bulundurularak bir eğitim modeli çizilir. Enneagram, dokuz ayrı kişilik tipini ve bu tipler arasındaki karşılıklı ilişkileri açıklayan bir öğretidir. Bu bağlamda, her çocuk çeşitli kişilik testlerinden ve gözlemlerden geçerek uygun eğitim modeliyle eğitilir. Çocukların çeşitli bilim fuarlarına katılarak, teknoloji ve tasarım projeleri üretme alanında yetkinlik kazanmaları ve basit proje fikirleri ve bilimsel alanda geliştirdikleri yeni projeler desteklenerek bilim temelli gelişim modeli ile kişisel gelişimlerine katkı sağlanır. IB (international baccalaureate) programıyla öğrencilerin uluslararası eğitimi desteklenir.

Antalya Bilim Koleji Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Antalya Bilim Koleji Lise

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum