fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Antalya Kırmızı Çizgi Koleji

Antalya Kırmızı Çizgi Koleji hakkında tüm bilgilere ulaşın! Kampüs kampüs detaylı bilgi, fiyat bilgileri ve daha fazlasını inceleyin!

Antalya Kırmızı Çizgi Koleji'nde Eğitime Bakış

Antalya Kırmızı Çizgi Koleji, öğrencilere akademik başarı ve kişisel gelişim sunarak mutlu veliler ve mutlu öğrenciler yaratmayı amaçlayan uluslararası bir eğitim kurumudur. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları izinde, eğitimde damga bırakacak başarılara imza atmayı hedeflemektelerdir. Bir asrı aşan eğitim tecrübeleri ile Kırmızı Çizgi Koleji, bilimin ışığıyla aydınlanmış, insana ve doğaya saygı duyan, evrensel bakış açısına sahip, topluma katkıda bulunmaktan zevk alan, ahlaklı, çalışkan, özgüvenli bireyler yetiştirmeyi görev bilmektedir. Uluslararası bir kurum olarak Kırmızı Çizgi Koleji çeşitli uluslararası akreditasyonlara sahiptir. Advanced Placement (İleri Düzey Yerleştirme), Uluslararası Bakalorya (IB) ve WCEP (Küresel Kültürel Değişim Programı) programları yürütülmektedir. Bu programlar sayesinde öğrencilerin ufukları genişlemekte ve her biri tüm dünyaya kendini kanıtlayabilmektedir.


Antalya Kırmızı Çizgi Koleji için öğrencilerin bu kurumda okudukları süreç boyunca sürekli kişisel gelişim halinde olmaları çok önemlidir. Bundan dolayı, Kırmızı Çizgi Koleji Kişisel Gelişim Departmanı sürekli öğrencilere hizmet etmektedir. Gelişim departmanı öğrencilerin kendilerini tanımaları, farklılıklarını keşfetmeleri, çevrelerindeki fırsatları değerlendirmeleri ve doğru kararları verebilmeleri için çeşitli programlar yürütmektedir. Öğrencilerin akademik başarısını garantilemek amacıyla sınav yönetim eğitimi, süre yönetim eğitimi, kaygı, stres ve öfke gibi duyguların kontrol çalışmaları gibi faaliyetler sürdürülmektedir. Bunun dışında öğrencilerin akademik hayata ayak uydurabilmeleri ve kişiliklerini zenginleştirmeleri için oryantasyon planlamaları, grup çalışmalar ve bireysel görüşmeler sunulmaktadır. Ayrıca öğrenciler psikolojik envanter ile birlikte bireysel görüşmelerini değerlendirme fırsatına sahiptir.


Antalya Kırmızı Çizgi Koleji, Uluslararası Bakalorya tarafından IB Diploma Programını vermek için onaylanmıştır. IB programı kültürlerarası saygı ile daha iyi, barışçıl bir dünya yaratacak, bilgin, araştırmacı, açık görüşlü, düşünceli ve hassas bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. IB Diploma Programı bünyesinde 3 unsur bulunmaktadır; Theory of Knowledge (Bilginin Teorisi), Creativity/Activity/Service (Yaratıcılık/Aktivite/Hizmet) ve Extended Essay (Uzun Kompozisyon). Theory of Knowledge (TOK) öğrencilere akademik bilgi sağlayan uluslararası düzeyde düzenlenmiş bir eğitim müfredatıdır. Creativity/Activity/Service ise öğrencilerin kendi ilgi ve yeteneklerini geliştirmelerini ve bulundukları topluma hizmet etmelerini teşvik eden uygulamalı bir programdır. Extended Essay ise öğrencilerin programın sonunda yazmaları gereken 4000 kelimelik bir kompozisyondur. Bu kompozisyonu yazarken öğrenciler bağımsız araştırma yapmayı, bilgiyi analiz etmeyi ve akademik bir dille metin yazmayı öğrenmektedir.


Antalya Kırmızı Çizgi Koleji aynı zamanda Advanced Placement tarafından AP English Language and Composition (İngilizce Dili ve Kompozisyon) ve AP Calculus (AP Kalkülüs) derslerini vermek için akredite edilmiştir. AP dersleri öğrencilere üniversite konularını tanıtıp ileri düzeyde eğitim görmelerini sağlamaktadır. AP sınavları ise öğrencilerin dünyanın her yanındaki üstün nitelikli üniversitelere giriş elde etmelerini sağlamaktadır. AP sınavlarından alınan krediler Amerika, Kanada, Birleşik Krallık ve diğer ülkelerde geçerlidir ve öğrencilerin üniversite hayatlarına büyük bir avantaj ile başlamalarını sağlamaktadır.


Antalya Kırmızı Çizgi Koleji aynı zamanda bir WCEP okuludur. Bu Milli Eğitim Bakanlığı ile Kanada hükümetinin beraber yürüttüğü bir değişim programıdır. Bu kapsamda her sene birkaç Kırmızı Çizgi Koleji öğrencileri Kanada’da bir sene eğitim görmektedir.


Bunlar dışında, Antalya Kırmızı Çizgi Koleji bazı uluslararası etkinlikler yürütmektedir. Kırmızı Çizgi Koleji’nde bu kapsamda Model United Nations (Model Birleşmiş Milletler) ve TEDx (Teknoloji, Eğlence, Tasarım) etkinlikleri bulunmaktadır. Model United Nations (MUN) öğrencilerin delegeler çıkararak dünya ülkelerini ve BM kurumlarını temsil ettikleri bir simülasyondur. MUN sayesinde öğrenciler İngilizcelerini geliştirmekte, küresel meseleler hakkında farkındalık kazanmakta ve uluslararası politika hakkında bilgi ve tecrübe edinmektedir. TEDx ise Sapling Vakfı’nın “Yaymaya Değerler Fikirler”in sunulduğu bir uluslararası konferans serisidir. Bu konferanslarda dünyanın en parlak ve yaratıcı bireylerin fikirleri tüm dünya ile paylaşılmaktadır. Kırmızı Çizgi Koleji de TEDxKirmiziCizgiHighSchool etkinliğini sunarak öğrencilerine bu platformda ses vermektedir.

Kırmızı Çizgi Koleji Tanıtım Filmi
Antalya Kırmızı Çizgi Koleji İndirimleri
Antalya Kırmızı Çizgi Koleji Yorumları
Devamını Gör
Antalya Kırmızı Çizgi Koleji'nde Eğitime Bakış
Kırmızı Çizgi Koleji Tanıtım Filmi
Antalya Kırmızı Çizgi Koleji Galeriler

Antalya Kırmızı Çizgi Koleji Kampüsleri

Antalya Kırmızı Çizgi Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Muratpaşa Kırmızı Çizgi Ortaokulu Kampüsü
Antalya / Muratpaşa
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Kırmızı Çizgi Ortaokulu, akademik başarısının yanında sosyal yönüyle de benliğini zenginleştirmiş, mutlu öğrenciler...
Kırmızı Çizgi Koleji Kampüsü
Antalya / Muratpaşa
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Antalya Muratpaşa'da bulunan Özel Kırmızı Çizgi Anadolu Lisesi başarılı, tecrübeli ve işini seven öğretmen kadrosuyla ka...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Antalya Kırmızı Çizgi Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum