fb
Balkanlar Koleji

Balkanlar Koleji

Balkanlar Koleji için tüm eğitim bilgilerini bir arada görüntüleyin. Fiyatlar, eğitim anlayışları, fotoğraflar ve daha fazlasına hemen ulaşın.

Balkanlar Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Anaokulları

Balkanlar Koleji Anaokullar

Balkanlar Koleji anaokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Balkanlar Koleji İlkokullar

Balkanlar Koleji ilkokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Balkanlar Koleji Ortaokullar

Balkanlar Koleji ortaokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Balkanlar Koleji Liseler

Balkanlar Koleji liselerini
inceleyin.

İNCELE

Balkanlar Koleji Hakkında

  • Tanıtım Yazısı
  • Tanıtım Filmi

Balkanlar Koleji ; kuruluş amacını, “ Biz Eğitim için Varız” anlayışı ve iddiası ile açıklamaktadır. Balkanlar Koleji ailesinin inanarak paylaşmakta olduğu bu misyon kendisine güçlü bir ilham ve enerji kaynağı oluşturmakta, temel felsefesi ve vizyonun doğrultusunda uzak ve yakın hedeflerini belirleyerek eğitim süreçlerini yapılandırmaktadır.

21. Yüzyılda yaşayan toplumların itici gücü bilgidir. Balkanlar Koleji bu anlayıştan yola çıkarak öğrencilerini bilgiye ulaşan, bilgiyi işleyerek yeniden üreten geliştiren ve uygulayan, ulaşım, bilişim, iletişim ve diğer alanlarda yaşanan yenilikleri ve gelişmeleri algılayıp yorumlayarak kendi pozisyonunu doğru belirleyen, çevresel ve toplumsal sorunlara karşı duyarlı, çok yönlü düşünen, farklı düşünce ve inançlara saygılı, evrensel insani değerleri benimseyerek davranış haline getiren, milli değerleri benimseyen, geliştirilmesine ve evrensel değerler düzeyine yükseltilmesine katkı sağlayan, Mustafa Kemal Atatürk’ün ideallerini doğru kavrayarak ve bu idealleri gerçekleştirmek için uğraş veren bireyler olarak yetiştirmeye çalışmaktadır.

Balkanlar Koleji ülkemizin ve küreselleşen dünyanın gerçeklerini, ihtiyaçlarını dikkate alarak yabancı dil öğretimini kritik süreç olarak değerlendirmektedir. İngilizce, Almanca ve İspanyolca olarak planlanan yabancı dil öğretimi ile “çok dilli okul modeli“ hedeflenmektedir. İngilizce hazırlık sınıfları ile de yabancı dil öğretimi iddiasını güçlendirilmiştir. Yurtdışındaki eğitim kurumlarıyla ortak diploma programları , öğrenci değişim programları, ortak projeler , işbirlikleri ve kültürel değişim programları ile de yabancı dil öğrenme ve bilimsel bilgi üretme süreçlerine katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Öğrencilerinin akademik başarılarını potansiyelleri doğrultusunda en üst düzeye taşımak temel hedeflerindendir. Bu hedefleri bilimsel bilgi ve öğrenmeye ilişkin paradigmaların bir gereğidir.


Balkanlar Koleji İlkokul

Balkanlar Koleji Lise

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum