fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Başer Koleji

Başer Koleji hakkında tüm bilgilere ulaşın! Kampüs kampüs detaylı bilgi, fiyat bilgileri ve daha fazlasını inceleyin!

Başer Koleji'nde Eğitime Bakış


2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında Bakırköy’de, Özel Valide Sultan Anadolu Kız Lisesi adı altında hizmete açılmış, 2019-2020 eğitim öğretim yılında Başer Anadolu Lisesi olarak karma eğitimle öğrencilerini, milli ve manevi değerlere sahip, geleceğin bilgili, kültürlü, başarılı bireyleri olarak yetiştirmek amacıyla, hizmet vermeye başlamıştır. Öğrencilerin akademik başarısını yüksek tutmak için yoğun ders programları, etüt çalışmaları, bireysel takviye çalışmaları yapılmıştır. Çocukların yaparak, yaşayarak ve görerek öğrenmelerine önem verilmiştir. Yükseköğretime yerleştirmede başarılı sonuçlar elde edilmiştir.


Günümüzde ve gelecekte gelişmiş bir Türkiye’yi inşa edecek, gelecek nesillerimizi Dünya’ya hakim kılacak en önemli unsur eğitimdir. Eğitim yoluyla gençlere kazandıracağı özellikler ve beceriler ile, onları ülkemizin hayallerini gerçeğe dönüştüren sağlam bir toplum, güçlü bir ekonomi, gelişmiş bir kültüre sahip, Dünya milletlerine öncülük eden bir konuma getirecektir.


Okullar sadece ders odaklı kurumlar olarak kalmamalı ve eğitim öğretim faaliyetleri okullarda bir bütün olmalı ve derslerin yanında öğrencilerin sosyal faaliyetlere, kulüp faaliyetlerine, sosyal sorumluluk gerektiren konularda farkındalıklarını artıracak eğitim faaliyetlerine de katılmaları, milli manevi değerleri kazanmaları adına özel çalışmalar yapılmalıdır.


Özel Başer Anadolu Lisesi, güçlü ve alanında uzman eğitim kadrosu, öğrenci merkezli eğitim ve destek programları, çağdaş bir rehberlik anlayışı, modern fiziki yapısıyla gençlerimizin mevcut eğitim öğretim ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda günümüz eğitim sisteminin zorunluluklarını gözeterek onları üniversiteye hazırlamaktadır.


Böylece çocukların çağın bilgi düzeyine, yoğun ve rekabetçi dünyasına hazır hale getirmiş olmayı hedeflemektedir.

Başer Okulları, öğrencilerini geleceğe hazırlamak amacıyla hizmet veren özel üniversite öncesi eğitim kurumlarıdır. Modern eğitim seviyesinin gerekliliklerini fiziki açıdan bünyesinde barındırarak öğrencilere kaliteli bir eğitim sunmayı hedeflemektedir. Akşam lisesi olarak faaliyet göstermekte ve mesai saatleri sonunda eğitim vererek öğrencilerine lise diploması kazanma imkanı sunmaktadır. Eğitim programı, Milli Eğitim Bakanlığı lise müfredatı ile modern akademik sistemleri birleştirerek öğrencilerin anlama ve algılama yeteneklerini kolaylaştırmayı hedeflemektedir.


Kurumun misyonları arasında, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Cumhuriyetin temel niteliklerine inanan, Türk Milli Eğitim Sistemi'nin genel amaçları doğrultusunda eğitim gören her öğrencinin, Türk Milletinin milli ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimsemesini, korumasını ve geliştirmesini amaçlayan bir eğitim anlayışı vardır.


Başer Okulları, lise döneminde başarısız olan veya lise eğitimini herhangi bir sebep nedeniyle tamamlayamayan bireylere diploma fırsatı sunmaktadır. 18 yaş altı veya üstü tüm bireyler için eğitim olanağı sağlamaktadır. Öğrenciler mezun olarak lise diploması alabilmekte ve bu sayede iş olanaklarını genişletebilmekte, standart bir liseden mezun olanlarla aynı haklara sahip olabilmektedir.


Okulda öğrenci merkezli ilerleyen eğitim sistemi öğrencilerin daha kolay anlayabileceği şekilde bir akademik sistem çerçevesinde yürütülmektedir. Dinamik bir yapıda olan bu akademik sistem çağın ve eğitim teknolojilerinin gereklilikleri etrafında güncellenmeye açık şekildedir. Öğrencilerine verdiği üniversite hazırlık eğitimleriyle yüksek başarıyı amaçlayan okul, ilk sınıftan son sınıfa kadar düzenli aralıklarla ölçme ve deneme sınavları uygulamakta, bu sınavlar ile öğrencilere test çözme alışkanlığı kazandırmakta, bunun yanı sıra sınav sonuçlarını inceleyerek eksik konuları bulunan öğrencilere ek ders ve etütler sunmaktadır. Düzenlenen sınavlar yeni sınav sistemine ve konulara uygun olarak güncellenmektedir.


Öğrencilerine verdiği eğitimlerde tam gelişim sağlamayı amaçlayan kurum sadece akademik yönde değil aynı zamanda fiziki ve bireysel yönde de gelişim sağlamayı hedeflemektedir. Bu sebeple öğrencilerin gelişimlerini ve serbest zaman etkinliklerini desteklemek amacıyla okulda birçok kullanım alanı bulunmaktadır.


Yabancı dil imkanı da bulunan Başer Okulları Liseleri'nde İngilizce eğitimi verilirken bu eğitimlerde öğrencilere alanında uzman öğretim görevlileri eşlik etmektedir. Mezun ettiği öğrencilerin bir dünya vatandaşı seviyesinde yabancı dil konuşmasını amaçlayan okul bu bağlamda eğitimlerini modern müfredata göre düzenlemektedir.


Devlet veya özel liselerde okuma hakkını yitiren her öğrenci, yaş sınırı olmaksızın Akşam Liselerine devam edebilmektedir. 18 yaşını doldurmuş ilköğretim okulu mezunları, 18 yaşını doldurmuş olup lise eğitimine başlamamış olanlar, lise eğitimini yarıda bırakmış olanlar, 2 yıl üst üste sınıfta kalan ve örgün eğitim hakkını yitirenler, Açık Öğretim Lisesi'nden ayrılanlar Akşam Liselerine kayıt yaptırabilmektedir.


Gerekli belgeler arasında diploma veya ayrıldığı liseden alınan öğrenim durum belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, askerlik çağındaki adayların askerlik durum belgesi, 18 yaşından küçük adayların veli göstermesi ve 2 adet fotoğraf yer almaktadır.


Başer Okulları Akşam Liseleri, öğrencilerine lise diplomasına sahip olma imkanı, hem çalışarak hem de üniversiteye hazırlanabilme, askerlik tecil hakkından yararlanabilme, meslek alanında terfi alabilme, zamanın daha verimli kullanılabilmesi ve geleceğe daha emin adımlarla ilerleyebilme gibi avantajlar tanımaktadır.


Gündüz öğretim yapan ortaöğretim kurumlarından ayrılan adaylar, ders geçme ve kredi sistemi uygulanan kurumlardan ayrıldıklarında, kredi miktarlarına göre sınıflarına kayıt yaptırabilmektedir. Ayrıca, tasdiknamelerinde belirtilen sınıflara kaydedilmektedir. Açık öğretim veya mesleki açık öğretim lisesinden tasdikname alan öğrenciler de, kredilerinin karşılığı olan sınıflara kayıtlarını yaptırabilmektedir.


Başer Okulları Akşam Liseleri’nden mezun olan öğrenciler, normal öğrenciler gibi her sınava girebilmekte ve diğer öğrencilerle aynı lise diplomasına sahip olmaktadır. Kurumda 4 yıllık genel lise eğitimi verilmektedir. Eğitim öğretim yılı eylül ayında başlamakta ve haziran ayında sona ermektedir.


Başer Koleji İndirimleri
Başer Koleji Yorumları
Devamını Gör
Başer Koleji'nde Eğitime Bakış
Başer Koleji Galeriler

Başer Koleji Kampüsleri

Başer Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Bahçelievler Başer Okulları Akşam Lisesi Kampüsü
İstanbul / Bahçelievler
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Bahçelievler Başer Okulları Akşam Lisesi, lise hayatında başarıyı yakalayamamış, 2 kere sınıf tekrarı yapmak durumu...
Bakırköy Başer Okulları Akşam Lisesi Kampüsü
İstanbul / Bakırköy
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Bakırköy Başer Okulları Akşam Lisesi, öğrencilerini geleceğe hazırlarken uzman kadrosu ve yenilikçi yapısıyla Bakır...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Başer Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum