fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Batı Koleji

Batı Koleji hakkındaki tüm detaylara ulaşarak okula kayıt fırsatlarını kaçırmayın. Batı Koleji kampüs bilgilerine kolaylıkla ulaşın.

Batı Koleji'nde Eğitime Bakış

Ankara Batı Koleji'nde Eğitim

Batı Koleji Ankara’da öğrenme merkezli eğitim yaklaşımını baz alan bir kurum olarak hizmet vermektedir. Gücünü geleneklerimizden alan ve çağın gerektirdiği tüm koşulları sağlayan kurum, geleceğe umutla bakan, bilgi ve beceri ile donatılmış nesiller yetiştirmek hedefindedir.


Batı Koleji bireysel farklılıklara duyarlı, her öğrencinin başka bireyler olduğunun bilincinde ve her birinin özel yetenek ve kapasitelerini keşfetmelerine yönelik eğitim anlayışıyla hareket etmektedir. Her biri uzman ve deneyimli olan öğretmenlerimiz ve rehberlik servisiyle öğrencilerine başarı için gereken motivasyonu, fiziksel ve sosyal imkanlarıyla da sağlamaktadır. Bireyselleştirilmiş öğretimle öğrencilerin kendilerini ifade etme ve öğrenme stillerine uygun ortam yaratılmaktadır.


Batı Koleji, "Batı Eğitim Modeli" oluşturarak öğrencilerin kalıcı bir öğrenim süreci yaşamasını desteklemektedir. Kurum, Milli Eğitim Bakanlığı'nın oluşturduğu eğitim müfredatına ek olarak hazırladığı eğitim programlarıyla öğrencilerin 21. yüzyıl becerilerini kazanması sağlanmaktadır. Öğrencilerin bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurarak etkili ünite planları oluşturulmaktadır. Nitelikli bireyler yetiştirmenin temel adımı nitelikli eğitim programları oluşturmaktır. Oluşturulan programları branşlarında uzman ve donanımlı öğretmenler eşliğinde öğrencilere sunarak ayrıcalıklı bir öğrenim serüveni oluşturmaktadır. Ankara Batı Koleji öğrencilerin ilgi ve ihtiyaçlarını dikkate alarak onlar için en doğru eğitimi vermektedir.


Öğrenme merkezli eğitim yaklaşımları doğrultusunda Batı Koleji başarılı ve donanımlı bireyleri hayata hazırlamaktadır. Öğrencide merak hissini uyandıracak eğitim metotları uygulayarak öğrencinin öğrenmeyi amaçlaması hedeflenmektedir. Sürdürülen eğitim modelleri ile kurum, öğrencilerin ulusal ve uluslararası alanlarda söz sahibi olabilecek bireyler olarak yetişmesini desteklemektedir. Sürdürülen modellerle öğrencinin iletişimde başarılı olmaları, gözlemleme yeteneklerinin gelişimi, problem çözme becerilerinin artırılması da desteklenmektedir.


Ankara Batı Eğitim Kurumları, öğrenim stratejisini belirlenen ilkeler doğrultusunda ilerletmektedir. Bu ilkeler; somuttan soyuta, yakından uzağa, açıklık, düzeye uygunluk, yaşama yakınlık, etkin katılım, sosyallik, bütünlük, ekonomiklik, bilinenden bilinmeyene, tümdengelim, güncellik, transfer şeklinde uygulanmaktadır. Araştırma ve buluş çalışmaları ile öğrencilerin bilgiyi edinimi kolaylaştırmaktadır.


Batı Kolejleri'nde çift dilli proje sınıfları yer almaktadır. Ezbere dayalı tek düze eğitim anlayışından farklı olarak ezberden uzak yaklaşımlarla öğrencilerin dil edinimi konusunda etkili eğitim faaliyetleri sürdürülmektedir. Batı Eğitim Kurumları Ankara'daki adreslerinde öğrencilerin uluslararası alanlarda kendilerini net ve doğru ifade edebilmelerine sağladığı dil programları ile destek olmaktadır. Öğrencileri uluslararası geçerli sınavlara hazırlayarak dil bilgisi konusunda etkili donanıma sahip olmalarını amaçlamaktadır.

Batı Koleji Tanıtım Filmi
Batı Koleji İndirimleri
Batı Koleji Yorumları
Devamını Gör
Batı Koleji'nde Eğitime Bakış
Batı Koleji Tanıtım Filmi
Batı Koleji Galeriler
Batı Koleji Yorumları

Batı Koleji Kampüsleri

Batı Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Batı Koleji Yenimahalle Kampüsü
Ankara / Yenimahalle
comment-icon 4 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Ankara Yenimahalle – Batıkent’te bulunan Özel Batı Koleji İlkokulu çocukların ihtiyaç ve isteklerini eksiksiz karşılayac...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Batı Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum