fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Beylikdüzü Aydınlar Koleji

Beylikdüzü Aydınlar Koleji kampüs ve eğitim seviyesi hakkında detaylara erişin, okulları inceleyerek bilgiler ulaşın!

Aydınlar Koleji'nden Eğitime Bakış

AYDINLAR KOLEJİ'NDE EĞİTİM

Aydınlar Koleji, hazırladığı eğitim programı ile öncelikle insanı ön planda tutmaktadır. Bu sayede mutlu, özgüvenli ve başarılı bireyler yetiştirmeyi mümkün kılmaktadır. Kurumda öğrenciler; soran, araştıran, karakterli, kişiliği gelişmiş, evrensel değerlerine sahip çıkan, çevreye duyarlı, sorumluluk sahibi, Atatürk İlke ve İnkılaplarını özümsemiş bireyler olarak yetiştirilmektedir. Aydınlar Koleji'nin hazırladığı eğitim programı, öğrencilerin aktif olarak öğrenimlerinde rol üstlenmelerini sağlamakta ve bilgiyi keşfederek bünyelerine kabul edecek tekniklerle sürdürülmektedir. Eğitim derslikte yapılanlar ile sınırlandırılmayarak öğrencilerin sınıf dışı faaliyetlerle bilgiyi yerinde görmelerini sağlamaktadır. Öğrencilerin sosyal gelişimlerini sağlamak amacı ile gösteri, sunum gibi etkinliklerle onlara yetenek, beceri ve bilgilerini ailelere sergileme fırsatı sunulmaktadır.


Aydınlar Koleji, küçük yaştan başlayan eğitim hizmetini öğrenci merkezli yaklaşımlarla sürdürmektedir. Kurumun anaokulu birimi, öğrencilerin kendilerini güvende hissedebileceği, rahat ve ferah ortamlarda eğitim göreceği, doğru tekniklerle bilgilendirileceği eğitim ortamı hazırlanmaktadır. Küçük yaştan başlayan temel eğitimle öğrencilerin hayata etkin bireyler olarak hazırlanması sağlanmaktadır. Beylikdüzü Aydınlar Koleji, öğrencilerin; özgüvenli, mutlu, sorumluluklarının bilincinde, bireysel ve sosyal düşünce yapısı gelişmiş, başarısı yüksek, duyarlı kişiliklere sahip olmaları için çalışmalarını devam ettirmektedir.


Aydınlar Koleji, öğrencilerinin başarılı bireyler olmalarını hedeflemektedir. Bu hedefi doğrultusunda geliştirdiği eğitim programlarını öğrencilere alanında uzman olan eğitmenler aracılığı ile sunmaktadır. Öğrencilerin sorumluluk duygularını geliştiren, yaşama kültürü veren, çevre ve doğa bilinci kazandıran faaliyetler düzenlenmektedir. Kurum, öğrencilerin bireysel farklılıklarını geliştiren, proje merkezli, modern öğretim yöntemleri sunmaktadır.


Öğrencilerin huzurlu, doğru ve sağlıklı eğitim alması için Beylikdüzü Aydınlar Koleji rehberlik hizmeti sunmaktadır. Öğrencilerin kendini tanıması, kendi kararlarını alması, verdiği kararlar ve sorumluluklarının bilincine varmasını amaçlamaktadır. Öğrencilerin kişilik ve sosyal ilişkilerinin gelişimlerini sağlamak, eğitim ve gelişimi için uygun eğitim ortamlarını hazırlayabilmek, Aydınlar Koleji’ndeki rehberlik hizmetinin görevini oluşturmaktadır. Aydınlar Koleji, Gelişimsel Rehberlik Modeli çerçevesinde öğrencilerinin toplumsal sorumluluğun farkında olan bireyler yetiştirmeyi, yaş dönemlerine ilişkin sağlıklı, başarılı ve üst eğitim dönemine hazır olarak geçmelerini sağlamak amacı ile çalışmalarını devam ettirmektedir.


Beylikdüzü Aydınlar Eğitim Kurumları, öğrencilerinin çok yönlü gelişimine önem verdiği kadar, fiziksel ve zihinsel sağlıklarına da öncelik vermektedir. Bu doğrultuda, hem öğrencilerin çok yönlü gelişimine katkıda bulunacak hem de fiziksel ve zihinsel sağlıklarını muhafaza edecek branş dersleri sunulmaktadır. Bunlar; yüzme, basketbol, satranç, futbol, tenis, voleybol, masa tenisi ve atletizm olarak sıralanmaktadır. Bu branş dersler sayesinde öğrenciler hem daha sağlıklı vücuda sahip olmakta, hem zihinsel işleyişlerini geliştirmekte hem de takım ruhu ve işbirlik becerileri edinmektedir.


Beylikdüzü Aydınlar Koleji, geleceğin insanlarının çok dilli olmasının gerektiğinin farkındadır. Bundan dolayı öğrencilerine CEFR (Avrupa Ortak Dil Çerçevesi) doğrultusunda İngilizce ve Almanca eğitimi vermektedir. Aydınlar Koleji’nde Cambridge programı ile haftada 10 saat İngilizce eğitim verilmektedir. Tüm yabancı dil dersleri sorgulama tabanlı oracy yöntemi ile işlenmektedir. Bunların yanı sıra, matematik, fen, sosyal bilimler, resim ve müzik gibi dersler yabancı dillerin entegre edilmesi ile işlenmektedir. Böylece öğrenciler her alanda yabancı dil yeterliliğine sahip olarak dil yeteneklerini daha kapsamlı bir şekilde uygulayabilmektedir. Tüm bu uygulamalar ile öğrenciler en iyi şekilde Cambridge dil sınavlarına hazırlanmakta ve B1/B2 seviyesinde yabancı dil bilgisi ile mezun olmaktadır.

Aydınlar Koleji Yabancı Dil Eğitimi

Aydınlar Koleji'nde Yabancı Dil

Aydınlar Koleji'nde yabancı dil eğitim programı, Almanca ve İngilizce yapısındadır. Anaokulundan ortaokul son sınıfa kadar sarmal bir yapıda bulunan dil eğitim programı, CEFR (Avrupa Ortak Dil Çerçevesi) doğrultusunda yapılandırılmaktadır. Aydınlar Koleji'nde birincil ana dil olarak İngilizce, ikinci yabancı dil olarak Almanca eğitimi verilmektedir.


Özel Beylikdüzü Aydınlar Koleji anaokulu döneminden orta okul son döneme kadar öğretim hayatına kesintisiz olarak devam etmektedir. Özel okul, İngilizce eğitiminde CEFR çerçevesinde seviye seviye ilerlemektedir. Temel eğitimi alan öğrenciler her dönemde bir sonraki seviyeye geçmekte ve son dönemde aktif bir biçimde dil bilgisi sahibi olmaktadır. Aydınlar Koleji, öğrencilerinin her iki dilde de okuma, yazma, dinleme ve anlama konusunda etkin olarak bilgi sahibi olmalarını amaçlamaktadır. Öğrencilere sunulan yabancı dil eğitimi, onların bu dillerde ana dili gibi bilgi sahibi olmalarını amaçlamaktadır.

Okulda Yaşam

Aydınlar Koleji Fiziki İmkanları

Aydınlar Koleji bünyesinde bulundurduğu fiziksel imkanlarla da bölgedeki diğer kurumlardan ayrılmakta ve oluşturduğu eğitim ortamları sayesinde bütüncül bir yapıda hizmet sağlamaktadır. Yeni bir dil olarak karşımıza çıkan kodlama eğitimini robotik ve kodlama sınıflarında etkili bir şekilde veren kurum, öğrencilerinin; pratik düşünme, problem çözme, proje üretebilme, yaratıcı düşünme gibi yetkinlikler kazanmasını amaçlamaktadır. Öğrenciler Aydınlar Koleji'nde erken yaşta kodlama eğitimi almaya başlamakta ve her geçen sene bu eğitimin yoğunluğu artarak ilerlemektedir.


Öğrenciler kurumda yer alan fen ve bilgisayar laboratuvarlarını sık sık kullanmakta ve öğrendikleri bilgileri kullanma şansı yakalayarak etkili bir öğrenme sürecinin içerisine dahil olmaktadırlar. Öğrenciler fen derslerinde gördükleri konuları deneylerle pekiştirmekte böylece hem eğlenceli bir eğitim ortamı oluşmakta hem de öğrenilenlerin akılda kalıcı olması sağlanmaktadır.


Aydınlar Koleji bünyesinde eğitim alan öğrenciler akademik açıdan gelişim göstermelerinin yanında, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda da kulüp faaliyetlerine katılarak bedensel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayabilmektedir. Kurumda bulunan müzik kulübü öğrencilerin ilgi duyduğu enstrümanı çalabilmeleri adına dersler vermekte doğru yönlendirmeler ile öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerini sağlamaktadır. Resim yapmanın öğrenciler hayal dünyalarını ve yaratıcılıklarını geliştireceğini bilen kurum, resim atölyeleri ile öğrencilerinin kültür düzeylerini de yukarı taşımaktadır.


Sahip olduğu kabalı yüzme havuzu ve spor salonu sayesinde öğrenciler aydınlar kolejinde bedensel olarakta sağlıklı bir gelişim göstermektedir. Sportif becerileri gelişen öğrenciler rehber öğretmenler tarafından uygun yönlendirmelerle başarılı birer sporcu olabilmektedirler. Yüzmeden, basketbola, futboldan, masa tenisine kadar öğrencilerine bu noktada birçok imkan sunan Aydınlar Koleji, bulunduğu ilçede yakaladığı sportif başarılarla da adından sıkça söz ettirmektedir.

Beylikdüzü Aydınlar Koleji Tanıtım Filmi
Beylikdüzü Aydınlar Koleji İndirimleri
Beylikdüzü Aydınlar Koleji Yorumları
Devamını Gör
Aydınlar Koleji'nden Eğitime Bakış
Aydınlar Koleji Yabancı Dil Eğitimi
Okulda Yaşam
Beylikdüzü Aydınlar Koleji Tanıtım Filmi
Beylikdüzü Aydınlar Koleji Galeriler
Beylikdüzü Aydınlar Koleji Yorumları

Beylikdüzü Aydınlar Koleji Kampüsleri

Beylikdüzü Aydınlar Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Beylikdüzü Aydınlar Koleji Kampüsü
İstanbul / Beylikdüzü
comment-icon 7 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul da bulunan Özel Aydınlar Koleji İlkokulu Beylikdüzü semtinde saat 09.10 ile 16.10 saatleri arasında 15 kişilik...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Beylikdüzü Aydınlar Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum