fb
Bilgi Koleji

Bilgi Koleji

Bilgi Koleji'ne dair tüm bilgileri görüntüleyin. Bursluluk, fiyat bilgileri, eğitim anlayışları, kampüs bilgileri ve daha fazlasını inceleyin.

Bilgi Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Anaokulları

Bilgi Koleji Anaokullar

Bilgi Koleji anaokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Bilgi Koleji İlkokullar

Bilgi Koleji ilkokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Bilgi Koleji Ortaokullar

Bilgi Koleji ortaokullarını
inceleyin.

İNCELE
Anaokulları

Bilgi Koleji Liseler

Bilgi Koleji liselerini
inceleyin.

İNCELE

Bilgi Koleji Hakkında

  • Eğitime Bakış

BİLGİ KOLEJİ

Bilgi Koleji başarının anahtarını veren, 25 yıllık tecrübesi ile lider ruhlu nesiller yetiştirme gayesinde olan kendini sürekli güncelleyen ve çağa ayak uyduran eğitim kurumudur. Okul merak eden, soru soran, araştıran bireyler yetiştirirken bilimi sadece okuyarak değil uygulayarak anlayan ve sentezleyen, içinde bulundukları çevreyi ve dünyayı tanımanın heyecanını yaşatmaktadır. Öğrencilerini sadece okulda belirli bir süre değil hayat boyu öğrenen bireyler olması yolunda eğiten Bilgi Koleji, öğrencilerinin hayata ilk adımlarını atarken; etkin, yaşayarak, anlayarak, keşfederek geleceğin bilgi toplumunun bireyleri olarak yetiştirmektedir. Okul evrenseli algılayabilen, katılımcı, ilkeli ve nesnel bireyler yetiştirmek ilkesiyle hareket etmektedir. Okul eğitim ve öğretim yaşam ortamlarını öğrencilerinin tüm gereksinimlerine cevap verecek şekilde tasarlamıştır.


Bilgi Koleji, anasınıfından itibaren İngilizce ve Almancayı okuyan, yazan, dinleyen ve konuşan bireyler olabilmeleri için uluslararası geçerliliği olan program, yöntem ve tekniklerle yabancı dil eğitimi vermektedir. Yaşamın temeli olan okul öncesi dönem; öğrenme potansiyelinin en yüksek olduğu ve kişiliğin temelinin oluştuğu önemli bir süreçtir. Öğrencilerin farklı alanlardaki potansiyellerinin ortaya çıkartılabilmesi. zihinsel,sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimini ortaya çıkarabilecek bir programda eğitilmesi gerekir. Çocukluk döneminde kazanılan davranışların büyük bir bölümü yetişkinlikte bireyin kişilik yapısını, tavır, alışkanlık, inanç ve değer yargılarını biçimlendirmektedir. Bunun bilincinde olan Bilgi Koleji, kurguladığı ve uyguladığı eğitim modeli ile öğrencilerin gelişim düzeylerinin farklarını göz önüne almaktadır. Okulun eğitim kadrosu, kullandıkları ileri eğitim teknolojilerini her an birbirleriyle paylaşarak sonuçlarını değerlendirmektedir. Öğretmenler her çocuğun ayrı bir dünya olduğu düşüncesiyle her birini yakından tanımaya çalışmakta ihtiyaçlarını saptamakta ve eksikleri gidermektedir.


Bilgi Koleji sadece bilgiyi alan değil, sosyal, iletişime açık, kendine güvenin olan hobiler edinmiş, edindiği bilgileri kullanabilen ve yaşamdan zevk alan nesiller yetiştirmektedir. Zihinsel gelişim kadar bedensel gelişimi de önemseyen okul, öğrencilerini spora teşvik ederek onların vücut koordinasyonlarını sağlarken diğer yandan organize olmayı ve ortak hedef doğrultusunda takım ruhuyla çalışmayı sağlamaktadır.

Bilgi Koleji Anaokulu

Bilgi Koleji İlkokul

Bilgi Koleji Ortaokul

Bilgi Koleji Lise

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum