fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Bilim Vadisi Okulları

Bilim Vadisi Okulları'na ait tüm bilgilere ulaşın! Okulun eğitim sistemi, fiyat bilgileri ve çok daha fazlasını inceleyin!

Bilim Vadisi Okulları'ndan Eğitime Bakış

Bilim Vadisi Okulları, İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurum eğitim çalışmalarını okul öncesi kademeden ortaokul kademesine kadar sürdürmektedir. Eğitim hayatına 2016 senesinde Kokpit Eğitim ve Öğretim A.Ş olarak başlayan kurum, 2018 yılında kendi markasını kurarak Bilim Vadisi Okulları olarak eğitim öğretim faaliyetlerini başlatmıştır.


Kurum, her bir kademede öğrencilerinin gelişimini her alanda desteklemeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle kurumda nitelikli bir eğitim kadrosu oluşturmak amaçlanmaktadır. Kurumun eğitim kadrosunu oluşturan eğitmenler alanında gerekli eğitimlerini tamamlamış, hitap ettiği yaş gruplarıyla sağlıklı iletişim kurabilen, belirli bir deneyim seviyesine erişmiş kişiler arasından büyük titizlikle seçilmektedir.


Bilim Vadisi Okulları sahip olduğu kampüsünde öğrencilerine ihtiyaç duyabilecekleri fiziksel imkanların tamamını sunmayı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda kurumda akıllı tahta donanımlı geniş ve ferah sınıflar, öğrencilerin keyifle vakit geçirebileceği açık oyun ve spor alanları, kapalı spor alanları, bilgisayar ve fen laboratuvarları, müzik odası, sanat atölyesi, donanımlı kütüphane, öğrencilerin yaşayabileceği sağlık sorunlarında ilk müdahaleyi gerçekleştirebilecek bir revir kurumun sağladığı imkanlardandır.


Bilim Vadisi Okulları eğitim sürecinde yeni nesil eğitim sistemlerini kullanmaktadır. Bu eğitim sisteminde öğrencilerin bireysel farklılıkları ve ilgi alanları göz önünde bulundurulmaktadır. Öğrencilerin en iyi şekilde öğrenebilmeleri adına kurumda teknolojik imkanlardan maksimum seviyede yararlanılmaktadır. 3’lü Zenginleştirme Modeli isimli eğitim modelleri ilgi uyandırma, uzmanlaşma eğitim ve ürün geliştirme bölümlerinden oluşmaktadır.


Bilim Vadisi Okulları bünyesinde aktif olarak görev yapan rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisi bulunmaktadır. Bu rehberlik servisi öğrencilerin eğitim süreci boyunca onlara destek sağlamaktadır. Öğrencilerin gelişimsel süreçleri düzenli olarak takip edilmekte ve öğrencilerin akademik olarak başarılı olmalarının yanında özgüveni yüksek ve kendi kendine yetebilen bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. “Çözüm Odaklı Rehberlik” anlayışı ile öğrencilerin gerçekleştirmek istediği amaçlar ve bunlara ulaşmaları doğrultusunda da destek sağlanmaktadır.


Bilim Vadisi Okulları öğrencilerinin sosyal gelişimlerini de önemsemektedir. Bu gelişimi sağlamak adına kurum içerisinde çeşitli çalışmalar yürütülmektedir. Öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmeleri adına çeşitli öğrenci kulüpleri bulunmaktadır. Bu öğrenci kulüpleri öğrencilerin ilgi ve becerileri doğrultusunda faaliyet göstermekte; böylelikle öğrenciler diledikleri sportif ve sanatsal alanlarda kendilerini geliştirme imkanı bulabilmektedir.

Bilim Vadisi Okulları İndirimleri
Bilim Vadisi Okulları Yorumları
Devamını Gör
Bilim Vadisi Okulları'ndan Eğitime Bakış
Bilim Vadisi Okulları Galeriler
Bilim Vadisi Okulları Yorumları

Bilim Vadisi Okulları Kampüsleri

Bilim Vadisi Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Beylikdüzü Bilim Vadisi Okulları Kampüsü
İstanbul / Beylikdüzü
comment-icon 4 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Beylikdüzü Bilim Vadisi Okulları Anaokulu, İstanbul Beylikdüzü’nde 4 ile 6 yaş arasındaki öğrencilere okul öncesi e...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Bilim Vadisi Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum