fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Bilim Yaşam Okulları

Bilim Yaşam Okulları tüm eğitim bilgilerini bir arada görüntüleyin. Bursluluk sınavları, veli yorumları, fotoğraflar ve daha fazlasına hemen ulaşın.

Bilim Yaşam Okulları'nda Eğitim

Bilim Yaşam Okulları, İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurumun tarihçesi 2003 senesine dayanmaktadır. 2003 senesinde Vizyon Eğitim Danışmanlık ismiyle eğitime başlayan kurum, 2015 yılında dershaneden temel liseye dönüşümünü tamamlamış; 2017 senesinde de Bilim Yaşam Okulları’nın temellerini oluşturmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ün inkılaplarının ışığında, öğrencilerin bireysel potansiyellerini maksimum seviyeye çıkaracak bir okul olmak adına çabalarını sürdürmektedir. Eğitimin tek yönlü bir süreç olmadığını bilen kurum, bu doğrultuda öğrencilerinin bireysel gelişimlerini de önemseyerek ilerlemektedir.


Bilim Yaşam Okulları anaokulu kademesinden lise kademesine kadar eğitim vermektedir. Her bir kademede öğrencilerin yaşlarına uygun olarak gelişim süreçleri takip edilmekte ve gelişimlerini en iyi şekilde destekleyecek eğitim öğretim metotları uygulanmaktadır. Anaokulu kademesinde öğrencilerin merak duygusu desteklenerek eğitim verilmekte ve öğrenciler ilkokul kademesine hazırlanmaktadır. Bilim Yaşam Okulları ilkokul kademesinde ise öğrencilere sağlıklı bir okuma-yazma alışkanlığı kazandırılmaktadır. Bunun yanında sosyal gelişimleri desteklenmektedir. Ortaokul kademesinde öğrenciler lise sınavına en iyi şekilde hazırlanmaktadır. Bu dönemde öğrenciler geleceğin önemli becerilerinden biri olan robotik ve kodlama diliyle de tanışmaktadırlar. Lise kademesinde bu kodlama eğitimi niteleklendirilerek kalitesi bir teknoloji okur-yazarı yetiştirilmektedir. Bu dönemde öğrencilere destek olan rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisi ile koçluk sistemi yürütülmektedir. Lise döneminde öğrenciler üniversite sınavına ve hayata en nitelikli biçimde hazırlanmaktadırlar.


Bilim Yaşam Eğitim Kurumları öğrencilerini başarıları doğrultusunda ödüllendirmektedir. Öğrencilere liselere giriş sınavında gösterdikleri başarı doğrultusunda çeşitli yüzdelerde burs imkanı sunulmaktadır.


Bilim Yaşam Koleji içerisinde öğrencilerin çeşitli alanlarda kendilerini geliştirebilecekleri atölyeler bulunmaktadır. Bu atölyeler ile öğrenciler kendi yeteneklerini ve ilgilerini keşfetme imkanı bularak bu doğrultuda çalışmalar yapabilmektedir. Kurumda bulunan atölyeler; modern dans, bilişim ve robotik, ahşap, matematik origami, aşçılık, yaratıcı drama, seramik ve jimnastik gibi çeşitli alanlarda öğrencilere hizmet veren atölyelerdir.


Bilim Yaşam Okulları, öğrencilerine uluslararası standartlarda bir eğitim vermektedir. Bu standartlar doğrultusunda öğrencilere oldukça donanımlı bir İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Verilen bu dil eğitimi öğrencilerin sadece akademik olarak değil, gündelik yaşantılarında da kullanabilecekleri bir dil eğitimidir. Bunun yanında öğrencilere seçmeli olarak Almanca ve İspanyolca dil eğitimi de verilmektedir. Böylelikle öğrenciler kendilerini birden fazla yabancı dilde geliştirebilmektedir.


Bilim Yaşam Okulları, çeşitli öğrenci değişim programları ile öğrencilerine yurt dışında eğitim imkanı sunmaktadır. Bu imkan ile öğrenciler genç yaşta farklı kültürleri tanıma ve donanımlı bir eğitim alma fırsatı da bulmaktadır.

Bilim Yaşam Okulları Tanıtım Videosu
Bilim Yaşam Okulları İndirimleri
Bilim Yaşam Okulları Yorumları
Devamını Gör
Bilim Yaşam Okulları'nda Eğitim
Bilim Yaşam Okulları Tanıtım Videosu
Bilim Yaşam Okulları Galeriler

Bilim Yaşam Okulları Kampüsleri

Bilim Yaşam Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Bilim Yaşam Okulları Beylikdüzü Kampüsü
İstanbul / Beylikdüzü
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Beylikdüzü Bilim Yaşam Okulları Anaokulu uzman kadrosu ile 4 ve 6 yaş grubundakilere okul öncesi eğitim vermektedir...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Bilim Yaşam Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum