fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Bilimsel Koleji

Bilimsel Koleji'nin eğitime bakış açısını hemen öğrenin. Bilimsel Koleji bursluluk bilgilerine, fotoğraflarına ve daha fazlasına kolayca ulaşın.

Bilimsel Koleji'nden Eğitime Bakış

Bilimsel Koleji, Ankara ilinin Mamak ilçesinde eğitim vermekte olan özel bir eğitim kurumudur. Kurum okul öncesi kademeden lise kademesine kadar eğitim çalışmalarını sürdürmektedir. Tam gün eğitim veren kurumda dersler 09.00 itibariyle başlamakta ve 17.00 saatine kadar sürmektedir. Her bir kademede “yaşam boyu öğrenme” felsefesiyle hareket edilerek öğrencilere yüksek standartlara sahip bir eğitim sistemi yürütülmektedir. Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, aydın, ülkesini seven ve çağdaş bireyler yetiştirmek kurumun öncelikli hedefleri arasındadır.


Bilimsel Koleji kampüs içerisinde öğrencilere birçok fiziksel imkan sunmaktadır. Öğrencilerin fiziksel aktivitelerini hava durumunu gözetmeksizin gerçekleştirebilecekleri iki bin metrekarelik kapalı spor alanları bulunmaktadır. Bu alanlara kapalı yüzme havuzu da dahildir. Bunun yanında öğrencilerin akademik gelişimlerini destekleyecek modern, yeterli teknolojik donanıma sahip laboratuvarlar da kurum bünyesinde bulunan diğer fiziksel imkanlardandır.


Bilimsel Okulları bünyesinde aktif olarak rol alan bir rehberlik ve psikolojik danışmanlık servisi bulunmaktadır. Bu servis ile kurumdaki tüm öğrencilerin gelişim özellikleri dikkate alınmakta, problemlerini çözmelerine destek olunmaktadır. Sınava hazırlık sürecinde olan öğrencilerin üniversite seçimlerine ve kariyer yolculuklarına karar vermelerinde, bu hedeflere ulaşmak için gereken çalışma stillerinde rehberlik servisi öğrencilerine destek olmaktadır.


Bilimsel Eğitim Kurumları üniversite sınavlarına hazırlanan lise kademesindeki öğrencilerine yoğun bir akademik eğitim uygulamaktadır. Kurumun kendi bünyesinde uyguladığı “Bilimsel Takip Sistemi” ile öğrenciler lise birinci sınıftan itibaren düzenli olarak takip edilmektedir. Sınava hazırlık sürecindeki öğrencilerin başka bir eğitim kurumuna ya da özel derse ihtiyaç duymayacakları bir sınava hazırlık sistemi uygulanmaktadır.


Bilimsel Koleji öğrencilerinin akademik gelişimleri kadar sosyal gelişimlerini ve becerilerini de önemsemektedir. Bu önem doğrultusunda kurumda görsel sanatlar atölyesi ile müzik atölyesi bulunmaktadır. Görsel sanat atölyesinde öğrencilerle ebru sanatı, tuval, cam boyama, 3 boyutlu çalışmalar gibi çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Müzik atölyesinde yer alan gitar, piyano, saksafon gibi müzik aletleriyle öğrenciler pratik çalışmalar yapabilmektedir. Kurumda yer alan kayıt stüdyosu ile öğrencilere yaptıkları çalışmaları kaydetme imkanı sunulmaktadır.


Bilimsel Koleji branş derslerinin yanında satranç, jimnastik, basketbol, kodlama, yüzme, okçuluk gibi alanlarda öğrencilerine okul sonrası kurs programları uygulamaktadır.

Bilimsel Koleji Tanıtım Filmi
Bilimsel Koleji İndirimleri
Bilimsel Koleji Yorumları
Devamını Gör
Bilimsel Koleji'nden Eğitime Bakış
Bilimsel Koleji Tanıtım Filmi
Bilimsel Koleji Galeriler

Bilimsel Koleji Kampüsleri

Bilimsel Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Bilimsel Kolej Mamak Kampüsü
Ankara / Mamak
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan Özel Bilimsel Kolej Anaokulu, çocukların meraklarını giderebilecekleri ve çeşitli fik...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Bilimsel Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum