fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Biltem Koleji

Biltem Koleji; fiyatlarını, veli yorumlarını, fotoğraflarını ve bursluluk sınav tarihlerini inceleyin. Erken kayıt dönemlerine göz atarak avantajlı ücretlerden yararlanın.

Biltem Koleji'nde Eğitime Bakış

Biltem Koleji, 2018 yılında eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Logosunda da yer alan tüy kalem, insanlığa yapılmış en büyük iyiliklerden biri olan yazıyı, ilmi, bilgiyi, öğrenmeyi temsil eder. Biltem de 21. yüzyıla en büyük iyiliğin; kaliteli iyi bir eğitim olduğunu düşünmektedir. Bu yüzdendir ki öğrencileri en iyi eğitimle donatmak hedefidir.


Gücünü kapasitesinden alan Biltem Koleji;

  • Akıllı sistem
  • Fizik, kimya, biyoloji laboratuvarı
  • Revir
  • Konferans salonu
  • Müzik resim odaları
  • Son teknoloji bilişim ve teknoloji yazılım laboratuvarı
  • Kapalı spor salonu
  • 200 kişilik cafe ve yemekhane
  • Geniş ön, arka ve yan bahçeleri ile öğrencilerine her türlü fiziksel imkanı sunmaktadır.

Başarısını çok yönlü disipline borçlu kabul eden okul, disiplini olmazsa olmazı saymaktadır. Öğrencilerine rehberlik ve psikolojik danışmanlık, bireysel zaman yönetimi, meslek tanıtım günleri, öğrenci koçluğu sistemi, özgüven ve motivasyon etkinlikleri ile de öğrenciye her türlü desteği sağlamaktadır. Biltem lisesi olarak, kodlama-yazılım-robotik teknoloji alanlarında da eğitim vererek, bu alandaki iddiasını da sürdürmektedir.


Fransızcayı 2. yabancı dil olarak eğitim sistemine dahil etmiştir. Biltem Koleji, sanata ve spora da oldukça önem vermekte ve gelecek nesillerin bu yönlerinin gelişmiş olmasına da çalışmaktadır. Uygarlıkların gelişmesinde en önemli etmen olarak sanat ve bilimi göre Biltem, ebru, yağlıboya, tiyatro, boyama, dans, akıl oyunları, her türlü enstrüman çalma, heykel gibi birçok sanat branşında da kültür sanat etkinlikleri ve eğitimleri düzenlemektedir.


Tekdüze eğitim sistemi yerine öğrenci odaklı, görme ve işitme ortamında öğrenmeye destek vermektedir. Sportif faaliyetlerde de öğrencinin bedensel ve ruhsal gelişimini sağlıklı sağlaması açısından, öğrencinin yetenekleri doğrultusunda yönlendirmeler yaparak spor kulüplerine katılımları desteklenmektedir. Akademik sınavlara hazırlanırken, gerek etüt programları gerek hazırlık kampları gerek de deneme sınavlarıyla öğrenciye her türlü fırsatı sağlamaktadır.


Biltem Koleji, eğitim tecrübesini, aydınlatıcı ilkelerini ve evrensel değerleri harmanlayarak oluşturduğu eğitim ve öğretim programları ile öğrencilerini hayata hazırlayan seçkin bir eğitim kurumudur. Biltem Koleji, günümüz toplumuna ve geleceğine yapılabilecek en büyük iyiliğin iyi bir eğitim olduğuna inanmaktadır. Bundan dolayı, çağımıza geçmişten gelen ilmi kültür ile aydınlatmayı ve öğrencilere nitelikli eğitim sağlamayı görev bilmektedir. Biltem Koleji, geleceğin nesillerini yetiştirme amacıyla anaokulundan liseye kadar kapsamlı eğitim vermektedir. Verilen kaliteli eğitimin anahtarlarından biri okulun fiziki olanaklarıdır. Modern ve teknolojik kampüsü ile Biltem Koleji öğrencilere hem kaliteli akademik eğitim hem de sosyal, sanatsal ve sportif etkinlikler için gereken alanları sağlamaktadır. Değerli çocuklarımızın sağlığı için de Biltem Koleji kampüslerini çeşitli güvenlik unsurları ile donatmıştır ve her yüzey, her eşya yüksek bir hijyenik standartla temizlenmektedir.


Biltem Koleji, bir çocuğun akademik başarısının geleceğini ne kadar etkilediğinin farkındalığı ile öğrencilerini en iyi şekilde ulusal merkezi sınavlara hazırlamaktadır. İlk kez ortaokulda liseye geçiş sınavlarına hazırlanan öğrenciler için birçok özel uygulama bulunmaktadır. Her şeyin temelinde derslerde işlenen ana branş konuları bulunmaktadır. Bundan dolayı, Biltem Koleji tam öğrenme modelini benimseyerek yoğun ders saatleri ile LGS dersleri olan Matematik, Türkçe, Fen, İnkılap Tarihi, İngilizce ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularında üstün nitelikli eğitim vermektedir. Tüm dersler 18 kişilik sınıflarda akıllı tahtaların desteği ile işlenmektedir. Bu derslerde alınan bilgiler ile öğrenciler bol bol soru çözmekte ve çözüm tekniği çalışmaktadır. Elbette, bunlara yeni nesil sorular da dahildir. Düzenli aralıklarla yapılan denemelere ve kazanım tespit sınavları ile eksiklerini tespit etmektelerdir. Profesyonel ölçme değerlendirme ve rehberlik hizmetinin sağladığı sınav koçluğu ve bireysel çalışma planları sayesinde bu eksiklikler hemen giderilmektedir. Zaman ve psikoloji yönetimi eğitimleri sayesinde de öğrenciler sınav günü geldiğinde tüm bilgi ve becerilerini en iyi şekilde uygulayabilmektedir. Sınav başarısı bir yana, Biltem Koleji öğrencilerin kişisel gelişimine de önem vermektedir. İleri düzey yabancı dil eğitimi ile öğrencilerin ortaokuldan C1 seviyesinde İngilizce ile mezun olmaları hedeflenmektedir. Öğrenciler ulusal ve uluslararası spor müsabakalarına, sanatsal etkinliklere ve bilim yarışmalarına katılmaktadır. Öğrenciler önemli günlerde ve haftalarda en az bir etkinliğe katılarak kendilerini ifade edebilmektedir. Farkındalık ve duyarlılık projeleri sayesinde de öğrenciler daha erdemli bireyler olarak yetişmektedir.


Lise dönemi, çocukluktan yetişkin hayata geçiş yapıldığı süreci vurgulamaktadır. Öte yandan da üniversite geçiş sınavlarına hazırlık sürecini kapsamaktadır. Biltem Koleji’nde üniversite sınavına hazırlık 11. sınıfta başlayıp, 12. sınıfta yoğunlaşmaktadır. 11. sınıfta, TYT ve AYT konularının tamamı bitirilmektedir. 12. sınıfta ise Ağustosta başlayan derslerle birlikte TYT konuları ilk dönem bitirilmekte, AYT konuları sınavlardan bir ay önce bitmektedir. Biltem Koleji’nde okuyan lise öğrencileri eşit ağırlık veya sayısal bölümlerinde okuyabilmektedir. İki bölümde de haftada 15 saat matematik dersleri yapılmaktadır. Öğrenciler sene başı toplam 60 tane Türkiye genelinde veya kurumsal olan deneme sınavlarına katılmaktadır. Ayrıca 15 günde bir akademik değerlendirme sınavları yapılmaktadır. Eyotek veli öğrenci bilgilendirme sistemi sayesinde veliler sınav sonuçlarını takip edebilmektedir. Öğrencilerin hem deneme sınavları hem üniversite geçiş sınavlarına hazırlanırken doğru kaynaklardan yararlanmaları çok önemlidir. Biltem Koleji hem yazılı kaynak olarak her branştan kaliteli yayınlar, föyler ve tarama sınavları hem de dijital platformlar üzerinde soru ve konu anlatımı sağlamaktadır. Öğrenciler birebir ve grup etütlerine katılıp bu kaynaklardan yararlanabilmektedir. Ayrıca tüm öğrenciler 08.00-19.00 saatleri arasında kütüphanede serbestçe ders çalışabilmektedir. Bu süreç boyunca öğrencilere verilen rehberlik çok önemlidir. Öğrenci koçluğu, kariyer planlama, zaman ve psikoloji yönetimi gibi konularda rehberlik birimi en iyi şekilde öğrencilere destek sağlamaktadır.

Biltem Koleji Tanıtım Filmi
Biltem Koleji İndirimleri
Biltem Koleji Yorumları
Devamını Gör
Biltem Koleji'nde Eğitime Bakış
Biltem Koleji Tanıtım Filmi
Biltem Koleji Galeriler
Biltem Koleji Yorumları

Biltem Koleji Kampüsleri

Biltem Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Keçiören Biltem Koleji Kampüsü
Ankara / Keçiören
comment-icon 1 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Keçiören Biltem Koleji Anaokulu, çocukların öğrenme sevgisi geliştirmelerine ve gelecekteki akademik başarıları içi...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Biltem Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum