fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Boğaziçi AS Koleji

Boğaziçi AS Koleji hakkında tüm bilgilere ulaşın! Kampüs kampüs detaylı bilgi, fiyat bilgileri ve daha fazlasını inceleyin!

Boğaziçi AS Koleji'nden Eğitime Bakış


Boğaziçi AS Koleji, çağımız bireylerinin tüm ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırlanmış uluslararası standartlarda zenginleştirilmiş bir eğitim program ile uluslararası düzenlenen sınavlarda başarı sağlayacak Dünya vatandaşları yetiştirmeyi hedefleyen bir proje kuruluşudur.


Amacını, çoktan seçmeli test sınavları ile önlerine sunulan seçeneklerden birini seçen bireyler değil, bağımsız düşünebilen, özgür, yaratıcı, kolektif üretim yapabilen, kendine güvenen, uluslararası alanda başarılı ve mutlu bireyler yetiştirmek olarak belirlemiştir. Öğrencilerin sevgi içinde, özgüven ve yaratıcı düşünce becerisi kazanımları en önemli kriterdir. Anaokulu, İlkokul, Ortaokul seviyesinde hizmet veren okul, öğrencilerin, zihinsel bedensel, duygusal, sosyal ve akademik başarılarını gözetmekte ve bunun için her türlü imkanı sağlamaktadır.


Atatürk sevgisi ve ilkelerini benimsetmek görevidir. Bilim temelli eğitim, yabancı dillerde üstün başarı, sorgulamaya dayalı öğrenci merkezli eğitim, nitelikli değerler eğitimi, inovasyon ve bilişim teknolojileri eğitimi, disiplinler arası işbirliği, ulusal ve uluslararası sınavlara hazırlık, yenilikçi anlayış ile programların yürütülmesi, yetenek gelişimine yönelik kulüp çalışmaları, bireysel özelliklere uygun ek ders çalışmaları, sevgi, saygı ve güvene dayalı iletişim, her sınıfta zorunlu satranç kulübü, her gün sabah kulüp çalışmaları, hafta içi konu pekiştirme amaçlı yaprak ödev, hafta sonu tüm dersler ödevi, cumartesi 10.00 – 16.00 saatleri arasında ek dersler, yabancı dil, sosyal, sportif, sanatsal çalışmalar, öğrenci takibi, okul veli bilgilendirme sistemi ile elektronik ortamda yürütülür.


Boğaziçi AS Koleji, öğrencilere özgüven, sorumluluk ve yaratıcılık kazandırılan bir sevgi ortamı sunmayı amaçlamaktadır. Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul kademelerinde eğitim vermektedir. Boğaziçi AS Koleji, nitelikli kampüsünde öğrencilerinin zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimlerini sağlamayı; özgüvenli, girişimci çocukları yetiştirmeyi, onların akademik gelişimlerini yakından izlemeyi, onları sistemli bir şekilde geleceğe hazırlamayı, onlara olumlu alışkanlıklar kazandırmayı ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını benimsetmeyi hedeflemektedir. Boğaziçi AS Koleji, uluslararası standartlara uygun, zenginleştirilmiş bir eğitim programı ile uluslararası sınavlarda başarı sağlayıp, ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek dünya vatandaşları yetiştirme görevini üstlenmektedir. Amaçları, öğrencileri sadece test sorularında doğru seçeneği işaretleyen bireyler olarak değil, bağımsız düşünce sahibi, özgür, yaratıcı, kollektif üretim yapabilen, özgüvenli, küresel düzeyde başarılı ve mutlu bireyler olarak yetiştirmektir.


Boğaziçi AS Koleji, okullar ve üniversiteler arasında fikir ve kaynak paylaşımı olmasına büyük önem vermektedir. Bu bağlamda, Boğaziçi AS Koleji Türkiye’nin en üstün nitelikli okullarından biri olan Boğaziçi Üniversitesinin eğitim fakültesi ile ortaklık kurmuştur ve iş birlikteliği yürütmektedir. Boğaziçi AS Koleji öğretmen kadrosu, düzenli olarak Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin eğitim programlarına ve atölyelerine katılım göstermektedir. Öğretmenler bu vesile ile ek kaynaklara ve akademik rehberliğe erişebilmektedir. Bilgi tabanlarını genişletmekte, yeni öğretim metotları öğrenmekte ve akademik uzmanların mentörlüğünden yararlanmaktalardır. Bu uygulamalar sayesinde, Boğaziçi AS Koleji öğrencileri, Boğaziçi Üniversitesi’nin köklü akademik birikiminden yararlanmakta, benzeri olmayan bir öğrenim deneyimi tatmaktadır.


Boğaziçi AS Koleji Anaokulu

Boğaziçi AS Koleji Anaokulu, çocuklara özgüven, yaratıcılık, problem çözme becerileri ve inisiyatif alabilme yetkisi kazandırmayı hedeflemektedir. Bu bağlamda, tamamen İngilizce uygulanan HighScope eğitim modeli kullanılmaktadır. HighScope eğitim modeli, çocuklara etkileşimli bir öğrenim deneyimi sunarak onların sosyal, bilimsel, teknolojik, mantıksal ve dilsel kavramları anlayıp hayatlarında uygulamalarını sağlamaktadır. Esnek bir rutin içinde eğitim gören çocuklar, gün içinde yapacakları etkinlikleri kendileri planlayarak, yaparak ve değerlendirerek bağımsızlık duygularını güçlendirmektedir. HighScope eğitim modeli, yaparak öğrenmeyi temel almaktadır. Çocuklar eğitimlerinde kullanacakları materyalleri kendileri seçmektedir ve öğretmenler destekleyici, yol gösterici rolünü üstlenmektedir.


Boğaziçi AS Koleji İlkokulu

Boğaziçi AS Koleji İlkokulu, uygulayarak ve yaşayarak öğrenmeyi temel alan, öğrencilere sorgulayıcı ve evrensel bakış açısına sahip olma özelliklerini kazandırmayı hedefleyen bir eğitim programı uygulamaktadır. Bu eğitim modeli, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatını uluslararası programlarla zenginleştirerek geliştirilmiştir. Uygulanan programlar öğrenci odaklıdır ve onların akademik ve sosyal gelişimini desteklemektedir. Sınıflarda teknoloji kullanımı ile eğitim programı zenginleştirilmektedir ve öğrencilere hayatları boyunca kullanacakları temel becerilerin kazandırılması hedeflenmektedir. Öğrencileri çok yönlü bireyler kılmak amacıyla Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi gibi temel derslerin yanı sıra robotik kodlama ve mekatronik, STEAM, satranç, dans, yaratıcı drama ve daha birçok alanda eğitim sağlanmaktadır.


Boğaziçi AS Koleji Ortaokulu

Boğaziçi AS Koleji Ortaokulu, eğitim modelini oluştururken birden fazla akademik yayını takip edip, modele zenginleştirilmiş içerik ve kaynaklar katmıştır. Bu eğitim programı, sıklıkla göz ardı edilen fonolojik farkındalık, görsel uzamsal ilişkiler, grafik motor beceriler, kısa süreli hafıza konularını kapsayan içerikler ve materyaller kullanmaktadır. Disiplinler arası bir eğitim sunarak öğrencilerin öğrenme kapasitelerini en iyi şekilde değerlendirmek ve onların üstün akademik başarılar elde etmelerini sağlamak hedeflenmektedir. Boğaziçi AS Koleji, klasik test çalışmalarının yaratıcılığı öldürdüğüne, kişisel gelişime engel olduğuna inanmaktadır. Bundan dolayı güzel sanatlar, spor ve akıl oyunları gibi alanlarda eğitim sağlayarak çocukların mutlu olmalarını ve her alanda başarılı olmalarını sağlamaktalardır. Elbette akademik başarının önemi de göz ardı edilmemektedir. Bu bağlamda uzman bir akademik kadro tarafından hazırlanan uygulamalar ile öğrenciler ulusal ve uluslararası sınavlarda başarılara imza atmaktadır.

Boğaziçi AS Koleji İndirimleri
Boğaziçi AS Koleji Yorumları
Devamını Gör
Boğaziçi AS Koleji'nden Eğitime Bakış
Boğaziçi AS Koleji Galeriler
Boğaziçi AS Koleji Yorumları

Boğaziçi AS Koleji Kampüsleri

Boğaziçi AS Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Ataşehir Boğaziçi AS Okulları Ortaokulu Kampüsü
İstanbul / Ataşehir
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Ataşehir Boğaziçi AS Okulları Ortaokulu öğrencilerine otelcilik hizmeti değil, bilim, sanat, felsefe ve çift yabanc...
Boğaziçi AS Koleji Ümraniye Kampüsü
İstanbul / Ümraniye
comment-icon 13 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Boğaziçi AS Okulları Anaokulu okul öncesi eğitimi AKD KIDS Programları eklektik bir şekilde hazırlanmış olup ağırlı...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Boğaziçi AS Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum